PO - PÁ v 17:50 na Primě

Miroslava Gartnarová

Prostřeno - 12-16.4. - Miroslava Gartnarová Foto: Prostřeno - 12-16.4. - Miroslava GartnarováFoto: All

Nejstarší účastnice pořadu, veselá a optimistická šedesátnice z Ostravy-Zábřehu, pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců.

Své zaměstnání si vybrala proto, že chce lidem vracet péči, kterou jí věnovaly její maminka a babička. Má přítele, s nímž vyráží na výlety po památkách a do rodné Staré Vsi, kde žije její jednaosmdesátiletá maminka. Mirka má také ráda stará řemesla a suvenýry z cest. Bydlí v třípokojovém bytě ve staré zástavbě, který s láskou udržuje. Do soutěže šla s očekáváním nových známých a zábavy.

Charakter:

Veselá a optimistická.

Zájmy:

Četba, výlety, křížovky, čivava Alfík, vaření pro rodinu.

Vztah k vaření:

Nejraději vaří staročeskou kuchyni, klasiku. Sekanou, kachnu, svíčkovou.

Chutě:

Nejoblíbenější jídlo je řízek s brambory. Miluje sladké. Ke kávě si dává tvarohové koláčky.

Nesnáší:

Krupicovou kaši, ostrá a pálivá jídla.

Motto:

Pomáhat lidem a neubližovat!

Vaše názory

Harry Ptáček
:-) 0 19.05.2010 11:04

Miroslava, sestavila super jídelníček náročný na práci i čas.
Byla jste nejlepší Mirko, pro nás nejlepší!

A. Nikol
. 0 13.05.2010 07:26

Mirka se mi moc líbila, stejně tak i její jídelníček, ale měla smůlu na partu, pánové byli pro vítězství schopni všeho.

mel
arbitr 1 19.04.2010 11:04

Nic si z toho nedělejte, někdy se tomu ani nedá rozumět. :o) Obzvláště u anonymů.

Anonym
arbitr 21.04.2010 18:14

Nevím co tady není k nepochopení, nemám potřebu urážet nikoho ani neanonymní arbitru? Arbitra? Jen mi přišlo, že to co bylo psáno viz. níže nebylo korektní vůči paní, která soutěžila. Díl jsem neviděla, nemohu posoudit chování, inteligenci, ale přihlásila se a to je odvaha. A i kdyby byla paní jednoduchá, což bylo možné, nemůžou být všichni inteligentní stejně, umřeli bychom třeba hlady, kdyby jsme měli jen inženýry a ekonomy, kdo by dělal dělnické práce?
Myslím si, že to sem , ale nepatří....

arbitr
Jednoduchost a obyčejnost 0 19.04.2010 10:16

Myslím, že tady došlo k informačnímu šumu. Nenapsala jsem, že je kachna jednoduché ani obyčejné jídlo. Nemyslím si to. Nenapsal to tady, pokud vím, ani nikdo jiný. Uvedla jsem jen v reakci na příspěvek, že "obyčejnost" nemusí být předností, a to ani u vaření. Za to jsem byla promtně označena jako "nafoukanec, který nic neumí a svou ubohost si výlívá na ostatních". Někdy této diskusi vůbec nerozumím.

Pavel01
Šikovná Libuška 0 18.04.2010 05:19

Já se tedy jako omlouvám, že tady budu plést věci, co se netýkají jídla, ale narozdíl od docela nepovedené fotky tady je Libuška kus pěkné ženské a musí být docela legrace ji potkat někde v baru či tak, myslím, že docela divočina :). A v tomhle posledním díle jí to holce šikovné moc slušelo :).

mel
Nemyslím si, 1 17.04.2010 19:08

že paní Mirka kachnu dělala poprvé, to by se do ní asi nepouštěla. Ono vařit s kamerou za zády asi není nic moc. A bůhví, jak je to s tím časem, třeba ji štáb popoháněl (tu kachnu dala do trouby dost pozdě), do toho nevidíme. Prostě se to nepovedlo na sto procent.
A ani bych neřekla, že to není vhodně zvolené jídlo, soutěžící měli ukázat, jak si oni představují večeři pro hosty, paní Mirka takhle. A někteří soutěžící se na to docela těšili, protože kachnu si taky každý nepeče doma každý víkend. (Přiznám se, že já tak jednou, dvakrát do roka a taky se na ni těším, když jsem na ni pozvaná. :o) )

Simply
Kachna, zelí, knedlí... to není jednoduchý jídlo 19.04.2010 09:48

Proč ho někteří "vlastenci" tak podceňují? Ona ta různá cizokrajná jídla jsou tam v tý cizině taky jen obyčejný, to jen pro nás je to něco extra... věřím, že paní byla asi s tou kachnou v časové tísni, kachna se peče sama, složitější je udělat dobré zelí či knedlíky... Kromě předkrmu byl výběr paní Miroslavy dobrý...Nevím proč Křivák kritizoval roládu, pro Itala by to třeba byl výkvět chutného exotického dezertu...živě si pamatuju článek o osobním kuchaři herce Toma Cruise,když filmoval v Praze... jemu vařil makrobiotické srágory se zrním, sám chodil každý večer do hotelové restaurace na kachnu se zelím...taková dokonalá kombinace chutí, že se jen tak nevidí...

arbitr
Mylím, že tady došlo k 19.04.2010 10:06

Mylím, že tady došlo k informačnímu šumu. Nekritizovala jsem kachnu ani jako jednoduché, ani jako obyčejné jídlo. Ani si to nemyslím. Jen jsem polemizovala obecně s názorem, že "obyčejnost" nemusí být přednost. A pokud jsem dobře četla, nevyjádřil se tak ani nikdo jiný. Promtně jsem byla onačena jako "nafoukanec, který nic neumí a vylívá si svou ubohost na ostatních". Někdy této diskusi vůbec neroumím.

hanaamila@seznam.cz
Mirka 3 17.04.2010 12:35

Mirka se mi líbila nejvíc, je to obyčejná žena, která si na nic nehraje. Její byteček plný suvenýrů a porcelánu se mi líbil, sálalo z něho teplo domova a klidné pohody.

reklama