PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pavla Bílá

Prostřeno VII (21) Ústecko  3.6. 2013 galerie - Pavla Bílá Foto: Prostřeno VII (21) Ústecko 3.6. 2013 galerie - Pavla BíláFoto: All

Pavla pracuje jako pokojská v drážďanském hotelu. Bydlí kousek od hranic v obci Libouchec. Dříve dělala pečovatelku v domovech pro seniory. Čte knihy se zdravotnickou tematikou, nejraději Robina Cooka.

A studuje zdravotnickou školu, protože by jednou ještě chtěla pracovat jako zdravotní sestra. Je vdaná a má tři syny – nejstaršímu je sedmadvacet, nejmladšímu osm. Baví ji psaní, často usedá k počítači a píše kapitoly „knihy svého života“. Do soutěže se přihlásila sama ze zvědavosti. Pokud by vyhrála, peníze by použila na rekonstrukci bytu.

Co se bude dít celý týden v Prostřenu? Dozvíte se již nyní zde!

Charakter:

Dobrosrdečná, klidná, přátelská, pracovitá a trpělivá. Občas je prý ráda záhadná.

Zájmy:

Psaní, zdravotnictví, celoživotní vzdělávání, rekreační sport.

Vztah k vaření:

Kladný, ráda vaří pro rodinu a připravuje vše, co je dobré.

Chutě:

Jí téměř vše, není vybíravá, nemá konkrétní oblíbené jídlo.

Nesnáší:

Syrovou cibuli, koprovku a lečo. Nevyhledává sladké. U stolu jí vadí „brouci pytlíci, co všude byli a všemu rozumí“.

Motto:

Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit.

Očekávání:

Ráda pozná nové lidi, jejich charaktery a kuchyni, výhra by ji potěšila.

Pro všechy milovníky jídla jsme právě spustili nový web o vaření Prima FRESH! Podívejte se a přidejte se k nám i na facebooku, ať vám neuniknou žádné novinky.

 

prima fresh profily, Foto: 

 

 

Vaše názory

azalka
Pro zinajdu 0 10.06.2013 19:20

Pokud by moje odpověď k našemu včerejšímu tématu byla smazána, napíši to pro jistotu německy: Welt der Gesundheit. Podle těch kloubů usuzuji na ročník podobný mému, tak asi s němčinou nebude problém. Ostatně překladač to zvládne. Držím palce.

zinajda
Hm. 8 08.06.2013 13:28

Má se jíst zelenina. Dobře. Tak jsem začala, je to 14 dnů. A minulý týden jsem se zase dověděla, že ji nemám jíst syrovou, ale hlavně tepelně upravenou. Tak už mi z toho hrabe.

anonym
Re: 08.06.2013 20:29

ono zalezi na tom od koho jste se to dozvedela a take proc. Jste nemocna?

zinajda
Nejsem nemocná, ale potřebuji 08.06.2013 23:30

Nejsem nemocná, ale potřebuji se zbavit pár kil. V tv v nějakém pořadu to radila nějaká doktorka.

Eva II
Zinajdo, 09.06.2013 14:42

když se dáš na zdravou výživu, tak se zeleninou začínáš tak, že ji zprvu konzumuješ trošku tepelně upravenou. Tělo si zvyká. Zeleninu povařit, smažit jen kratince, je to dobré křupavé. Samozřejmě jak kterou, ale třeba z rajčat má tělo mnohem větší užitek, když je tepelně zpracuješ. Na internetu toho najdeš dost. Tak ať slouží :-)

sněžnice
zinajdo, to chce jen a jen 09.06.2013 14:48

zinajdo, to chce jen a jen pohyb a cvičit - třeba doma. Nejlépe pak pomohou ještě manuální práce kolem domu a zahrady, vč. pohybu v přírodě. Pokud dům a zahradu nemáš, tak prostě: přinejmenším chodit a chodit anebo sportovat v plenéru. K tomu umírněně jíst 5x denně, ale nepřecpávat se. Naposled musíš jíst alespoń 3 hodiny před spaním. To víš, trvá to dlouho. Je to stoletími zaručené. V opačném případě si jaksi nestěžuj, to už ti nikdo nepomůže. Chce to jen přemýšlet, pevnou vůli a disciplinu.

zinajda
Jojo, když máte nemocné 09.06.2013 16:32

Jojo, když máte nemocné všechny klouby, kromě toho jednoho kovového, tak se moc nenahýbete. Ale daří se mi, už to čísílka na váze oznamují. Hurá!

azalka
Milá zinajdo, 09.06.2013 23:25

začala jsem navštěvovat výživovou poradnu, sestavili mi individuální jídelníček - ne konkrétní sestavení, co který den mám sníst, ale pro mne, s mými problémy a nemocemi (je jich dost, nemocné klouby také) určili doporučené potraviny, nedoporučené, popř. zakázané, jak zásady dodržet při sestavování svého jídelníčku. Musím Ti říct, že jím nyní daleko víc než jsem jedla předtím a hubnu. Od 5.3. mám dole něco přes deset kilo a zatím to pokračuje, zasáda je hubnout pomalu a skutečně jde o to, osvojit si jiné stravovací návyky. Neznamená to, že bych jedla nějaké zrní či umělou hmnotu, ale třeba hlavní jídla vařím trochu jinak než dříve, prostě zdravěji, jím hodně jogurtů. Jeden pán, se kterým jsem se tam setkala, jezdí tam již půl roku, mi řekl, že jít do této poradny je nejlepší věc, kterou ve svém životě udělal. Mám pocit, že to brzy budu říkat také.

Jalekem
pro azalku 10.06.2013 09:27

Dobrý den, a smím se zeptat kam chodíte konkrétně hubnout. Třeba bych to taky zkusila. Díky Jana

zinajda
to Azalka 10.06.2013 11:34

Už jsem o tom přemýšlela, ale mám to poněkud z ruky...Ale asi to zkusím.

reklama