PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pavla Reisiglová

Prostreno - čtvrtek 18.6. Pavla_REISIGLOVA Foto: Prostreno - čtvrtek 18.6. Pavla_REISIGLOVAFoto: Prima

Žije na ostravském předměstí Nová Bělá, kde si užívá jak výhod bydliště na venkově, tak blízkosti města. Výhodná strategická poloha aktivní Pavle velmi vyhovuje.

V okolí se nacházejí rybníky, lesy a i cyklostezky. Bývalá laborantka je v důchodu a v rodinném domě žije s manželem a rodinou dcery. Při sledování pořadu Prostřeno si vždycky říkala, co by sama uvařila. Proto se rozhodla na vlastní kůži vyzkoušet, jaké pocity prožívají hostitelé, na které se tak ráda dívá.

Charakter:

Otevřená, společenská, hovorná, neumí říct ne a pochválit něco, co se jí vyloženě nelíbí. Každý na ní prý hned pozná, že to nemyslí vážně.

Zájmy:

Zahrada, sborový zpěv, výlety a cestování všeho druhu. Přátelská posezení s milými lidmi, charita.

Vztah k vaření:

Ráda vaří jednoduchá jídla, která nevyžadují titěrnou práci, zdobení a dlouhou přípravu. V mládí musela vařit sourozencům, později vlastní rodině. Ke spoustě dovedností došla metodou pokusu a omylu. Měla výhodu – tchyně byla kuchařka, která snaše prozradila spoustu kulinářských „vychytávek“.

Chutě:

Manžel o Pavlíně říká, že není jídlo, které by jeho ženě nechutnalo.

Nesnáší:

Pavla nemusí vnitřnosti (ledvinky, srdce, játra) a hustá a sladká jídla. Nevyhledává krupičnou kaši, palačinky, nudle s mákem apod.

Motto:

Jak k jídlu, tak k dílu.

Vaše názory

pavesek
Pozdrav vsem kucharum:-) 0 21.06.2010 23:35

Ahojky vsem varicim i nevaricim a hlavne vsem diskutujicim:-)
Porad prostreno sleduji posledni tri tydny a protoze jsem v patek nestihla sledovat pani Pavlu, tak jsem shledla jeji dil teprve dnes. Zaujal mne recept na jablecnou pusu, kterou urcite vyzkousim, i kdyz priprava mi prijde dost narocna - mam radeji rychlejsi a jednodussi recepty, ale vypadalo to uzasne a chutne.
Ale potom jsem nakoukla na diskusi a nestacila jsem mrkat co se vsechno propira.
To ze pani Pavla nestihala a nadobi neuklizela to je sice fakt, ale myslim, ze neni treba kritizovat. Kdo vi, jak by ktery z nas v jeji situaci stihal.
Naopak vse zvladla s optimismem a usmevem, coz mi vyvazovalo zazitek ze schvalne zabiraneho neumyteho nadobi.
Spis mne zarazi, ze nikdo moc nerozebira taktizovani obou chlapcu - jinak se to nazvat neda.
Takze pani Pavle poklona a pozdrav - jste super zenska a preji vam hodne zdravicka a stesticka.

julie
Smekám 1 21.06.2010 20:49

Opravdu smekám. Já budu v téměř osmdesáti určitě ráda, když se dokážu sama najíst. Zvládnout takovouhle porci v tomhle věku a s tímhle nadhledem, tak to je na medaili.

oksanha
Binec babinec 21.06.2010 22:33

Jestlipak jste už dovařila a dohledala se něčeho v tom binci. Stará ženska a takový bordel.

anonym
ráda poznávám lidi, kteří 24.06.2010 17:05

ráda poznávám lidi, kteří mají vše naklizeno a i v pod tlakem kamer by si zachovali nažehlenost a měli vše na svém místě - báječně umíte okomentovat někoho, kdo nemá vaše vlastnosti, takže Vám přeji, abyste ve svém životě potkávala pouze tak taktní a úžasné lidi, jako jste vy.

anonym
příspěvěk níže je reakcí pro 24.06.2010 17:07

příspěvěk níže je reakcí pro Oxanhu

Marie K.
Jablková pusa. 10.07.2010 21:23

Paní Pavlo Reisiglerová,zkusila jsem Jablkovou pusu, byla úžasná! Recept s postupem práce byl na chlup přesný.Za poprve se povedla a všem chutnala.
Měla jste menu náročné na čas a vše jste stihla a dobře uvařila. Pokud sledujete ostatní, někteří vaří nenáročné a triviální jídla, na kterých se nedá nic zkazit, a přesto se někomu, asi trémou, nepodaří. Vytýkat pí. Pavle nepořádek po vaření a po jídle všech, proč? Je to soutěž o skladbě jídel a o tom, zda chutnalo a ne o špinavé nádobí, který má po takovém vaření a pohoštění každý a každá z nás.
Pí. Pavlo , přeji vám hodně zdraví a krásné léto!
Marie.

Marie K.
Jablková pusa. 11.07.2010 00:08

Paní Pavlo Reisiglová, omlovám se za špatně napsané Vaše příjmení Reisiglerová.
Jsem ráda, že i tak si Vás můj příspěvek do diskuse našel. Je to důkaz toho, že ta Vaše sladká pusa je jedině od Vás !
Marie.

Emy
komentář 13.08.2010 15:54

Nevím, proč nelze otevřít pro diskusi stránka pod paní Pavlou. paní Pvlo, i když Vás ten pan Petr ( primitiv) záměrně poškodil ( stejně mu to nepomohlo), jste opravdu dobrá kuchařka.

udivenádivačka
urango a manžel:)))) 0 21.06.2010 16:45

Občas sem zavítám, nemám mnoho času, tak jen pro zpestření, ale pokaždé zde urango debatuje s každým o každém a o všem a jen její názory jsou ty pravé. Teď ještě přibrala manžela. Soudím, že to budou velmi unudění důchodci, kteří by radši měli jít mezi lidi a pobavit se naživo. Vyrazit do přírody a ne tady kafrat o nesmyslech s takovým zaujetím, až z toho jde hlava kolem. Opravdu jsem se pobavila a vlastně je mi jich trochu líto. Předpokládám, že mi to oba brzy vrátí, ale mají smůlu, nejsem závislák jako oni. Přeju jim hodně zdravého rozumu.

Jarka Kladno
Gratulace 2 21.06.2010 15:21

Obdivuji všechny soutěžící vč. paní Pavly. Věřím, že musí být těžké předvést své kuchařské umění před zraky kamer. Také bych nádobí dávala průběžně do myčky, ale chápu, že v tom shonu je situace jiná a to jsem o 20 mladší. Paní Pavlo gratuluji Vám, že jste to nakonec všechno zvládla a s velkou radostí si upeču Váš jablečný koláč. Všem kritikům bych doporučila, ať si to jdou také zkusit a nevymlouvají se na nějaké překážky. Po bitvě je každý generál a udělal by to jistě lépe :-).Přeji všem hezký den.

reklama