PO - PÁ v 17:50 na Primě

Peter Abel

Peter se vyučil jako číšník na středním odborném učilišti s maturitou. Pracuje jako číšník v jedné luxusní restauraci. Svoji práci má rád a baví ho.Je svobodný, ale zadaný. Žije sám v malém bytě, který má sladěný a útulný.

Peter má rád doma pořádek a hezky uklizeno, rád si otevře lahvinku vína, je trochu estét, umí žít a života si užívat. Jeho menu bude moderní a nápadité.

Charakter:

Sám o sobě tvrdí, že je veselý extrovert. Je pořádkumilovný.

Zájmy:

Jeho velkým koníčkem jsou různé výlety a návštěva památek, rád jezdí na kole a odpočívá. V zimě rád lyžuje. Má rád pěkné věci, a když má peníze, tak rád zlepšuje své bydlení.

Vztah k vaření:

Vztah k vaření má velmi kladný, je to jeden z jeho koníčků.Rád připravuje grilovaná jídla, maso a rychlé recepty. Nerad připravuje vepřové a hutné polévky.

Chutě:

Má rád kuřecí maso, krůtí, ryby a hovězí maso. Má rád saláty a zeleninu.Nejvíce si pochutná na lososu.

Nesnáší:

Nikdy by neochutnal hmyz. Jinak ochutná vše.

Motto:

Ať se stane něco dobrého nebo zlého, musíme jít stále dopředu.

Očekávání:

Rád by se dočkal výhry a chce ukázat jaký je hostitel.

Vaše názory

Anonym
Jděte už s tou slovenštinou 0 04.07.2015 19:51

Jděte už s tou slovenštinou do PRDELE !!!
Chvílemi mluvíte slovensky ( tedy cizí jazyk ) a občas prohodíte něco česky. Tak je to česká soutěž a nebo mezinárodní... proč neblafete slovensky třeba v Německu ?
Už dávno nejsme Československo. Tady je Česká republika a zde se mluví ČESKY !!! Jděte si soutěžit do vaší "nádherné" Bratislavy. V Praze se mluví ČESKY !!!!!!!!! vy tataři.

petrovi
To,čo Peter upiekol,nie sú 3 25.01.2015 10:04

To,čo Peter upiekol,nie sú "koblyhy",ale slivkové pečené buchty.České koblyhy sú slovenské šišky.Peter jednoducho zneužil,že jeho hostia nepoznajú slovenské výrazy,alebo sám to nevie.Estetická príprava Petrových jedál sa mi veľmi páčila,ale jeho charakter nie.Rozprával po česko-slovensky.Bolo to nepríjemné a smiešne.Myslým,že aj pre našich českých priateľov.To isté platí aj pre toho druhého Slováka.Keby vedeli dobre po česky,tak to by bolo niečo iné.

cestovatelka
A co jsou koblihy? Byla jsem 25.01.2015 12:35

A co jsou koblihy? Byla jsem na Slovensku u Moravskych hranic a tam jsem to jedla s Tim, ze jsou to koblihy z Toho regionu...všude to je jine, tak jako lidi jsou ruzny

Nitas/
Kobliha - šiška. Boží milosti 25.01.2015 18:43

Kobliha - šiška. Boží milosti - fánky. Jak u jednoho, tak u druhého se "odlehčuje" a místo smažení se výtvor v "moderní kuchyni" peče v troubě. Takže nic až tak zlého se nestalo, jen se Petr do toho vysvětlování zbytečně "zamotal". Nic víc a nic míň. U Pavla zase někteří objevili, že při pošírování mu víno "příliš" vřelo. Lze dohledat v receptech na pošírovanou hrušku, že víno s hruškou má procházet dvacet minut mírným varem.

Nitas/
K česko-slovenské mluvě - 25.01.2015 18:49

K česko-slovenské mluvě - jsme jenom lidé. Sypu si popel na hlavu, že i já ráda a s chutí mluvím česko-slovensky. Dobře mi tak. A co tak německo-česky, česko-italsky atd... to už možná nezní tak blbě...?! Jsem naopak ráda, když mí přátelé Slováci používají česká slova - vidím to jako snahu, které si cením. Sto lidí, sto chutí.

doktordee
Bylo by fajn kdyby tento 3 24.01.2015 08:27

Bylo by fajn kdyby tento sledovaný pořad i vzdělával. Například vysvětlil co je to Pošírování. V tomto případě i Pavlovi. Když jsem viděl jak mu tam to víno bublá a prochází varem... :-( Vzpomínám si i na další věci ve starších dílech. Žampion není houba ale zelenina apod. Když už komentátoři komentují určitě by mohli občas vysvětlit a divákům doplnit informace.

Nitas/
Hm, nejsem odborník, ale když 24.01.2015 11:26

Hm, nejsem odborník, ale když nahlédnu do receptů na pošírovanou hrušku uvádí - víno přivedeme k varu a na velmi mírném ohni povaříme. V té polévce pošírovaná hruška se i tak "ztratila" - na drobné niance by musel mít i odborník "chloupky na jazyku" aby poznal přílišný var. Holt, máte postřeh.

kuchařka mařka
doktordee Souhlasím, jenom 24.01.2015 15:55

doktordee
Souhlasím, jenom bych 'osvětu' nevyžadovala od komentátorů, ale přímo od toho, kdo jídlo realizuje. I když je kuchař-amatér, měl by především on vědět, co dělá a jaké suroviny zpracovává. Ale je to těžké, vždyť většina to sama neví, neumí ani přečíst název pokrmu, který si sami zařadili do menu, pletou si druhy zeleniny, masa, nemají ani potuchy z čeho se vlastně skládají směsi koření, které používají atd.atd.

křížalka
Máš pravdu, kuchařko Mařko. 24.01.2015 18:13

Máš pravdu, kuchařko Mařko. Mnohdy je to děs, co z nich padají za perly.

David Krupi
Dnes jsem poprvé v životě 1 23.01.2015 19:32

Dnes jsem poprvé v životě vařil dýňovou polévku. Vypadá to jako svíčková, před dochucením chutnala jako houbová. :-D Tak jsem trošku dosolil a se šťávou ze zázvoru jsem dal pozor. Je opravdu moc dobrá, díky za tip, Petere!

reklama