PO - PÁ v 17:50 na Primě

Repríza: Lenka Kořínková

Lenka je česká herečka, zpěvačka a autorka knih o zdravé výživě. Narodila se v Opavě ve znamení Ryb. Pochází z umělecké rodiny, po studiích na hudebním oddělení Pražské konzervatoře vystupovala jako zpěvačka (Semafor, Divadlo E. F. Buriana).

Pak stále častěji pracovala jako filmová a televizní herečka, především v komediálních rolích. V roce 1981 emigrovala společně se svým tehdejším manželem do Austrálie, kde se živila muzikou a také jako prodavačka. Po sametové revoluci se vrátila do vlasti, kde se rozpadlo její manželství a kde si ještě zahrála v několika filmech a inscenacích. Poté proslula jako svérázná propagátorka dělené stravy u nás, vydala několik knih a sama se těmito zásadami řídí. Stravu dělí na „kytičkovou“ (uhlovodany, cukry, škoby atd.) a „zvířátkovou“ (maso, proteiny, sýry atd.). Pak se znovu vdala a odjela na čas do Austrálie, dnes u nás vyučuje alternativní metodou angličtinu.

Charakter:

Prý strašně vážný.

Koníčky: 

Nemá koníčky, protože svými koníčky se živí. Momentálně je to angličtina…

Vztah k vaření:

Nemá k vaření žádný vztah, dodržuje ale zásady své diety – disociované stravy.

Chutě:

Nejradši má zeleninu a ovoce – to je základ.  

Nesnáší:

Nemusí již delší čas maso.

Motto:

Nemá žádné motto.

Očekávání:

Žádné nemá.

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Buřt nebuřt

 

VIDEO: Kukuřice a vodka

 

VIDEO: Jak Lenka Kořínková vaří

 

Vaše názory

michael kors canada store
michael kors canada store 0 12.05.2014 20:36

Hey there. I was thinking of adding a link back to your website since both of our sites are centered around the same subject. Would you prefer I link to you using your site address: or web site title: . Please let me know at your earliest convenience. Kudos

nanunka
nechápu ,jak někdo může 0 26.08.2013 12:57

nechápu ,jak někdo může vydávat kuchařku a při tom neumět ani trochu vařit a péct :)

Anonymous majka
...mám pocit, že Lenka 1 26.07.2013 15:17

...mám pocit, že Lenka Kořínková už sama neví, co je kytička a co zvířátko - a že taky byla z kytiček kdysi jako zvířátko na ní nechalo stopy a velké - jestli tak učí angličtinu , jak vaří - děkuji nechci... další Džambulka ...

petraska
kuchařka 27.07.2013 19:31

Podle vaření mám pocit, že kuchařka byla opsána. Takové hrozné vaření nemůže napsat někdo, kdo tomu má rozumět!

!!!!!!
Nemusíte utrácet peníze za 0 26.07.2013 12:13

Nemusíte utrácet peníze za drahé kuchařky. Stačí jíst méně a častěji. Klidně kombinujte kytičky a zvířátka, ale vhodným způsobem. Jsem ve věku L.K., držím trochu cholesterolovou dietu, jím prakticky vše, s výjimkou živočišných tuků, ten nahrazuji hlavně olivovým olejem a bílým masem, rybami, každý den jablko, česnek a cibulku, jsem štíhlá a vypadám dobře. Paní L.K píše kuchařky, ale nevypadá vůbec dobře, co vlastně papá? A nepít destiláty!

ADA1
Oči 1 26.07.2013 04:19

Jen malá poznámka, chcete uplatnit (zvýraznit) oči. Fajn. Ale nedělejte to pomocí modrých smetáků, to je běs, šedesátá léta hadr.

anonym
Určitě čeká na vaši radu. 26.07.2013 22:09

Určitě čeká na vaši radu.

ADA1
MOJE 1 26.07.2013 04:17

Paní Lenko, říkejte klidně "podle mé kuchařky" ale nikdy, prosím, nikdy neříkejte "podle mé metody". Dělenou stravu jste nevymyslela vy. Poznala jste ji, zkusila jste ji, přivezla jste ji k nám, tedy k těm z nás, kteří se s ní do té doby nesetkali. Díky za kuchařky, protože i lidi, kteří dělenou stravu znají, mohou mít problém podle ní vařit. Ale to je asi tak všechno, čím se na dělené stravě podílíte.

Lenka z Vinohrad
Souhlasím.. 02.08.2013 22:48

Máte pravdu.

Alleennaa
Ja si nemuzu pomoct, ale pani 0 25.07.2013 22:42

Ja si nemuzu pomoct, ale pani Korinkova je mi hrozne nesympaticka. Ja sama jsem vegetarianka a soju pouzivam casto, ale jeji jidlo nevypadalo moc chutne. Ale ze vseho nejhorsi mi prisly ty jeji dlouhe nehty, ktere strkala do pomazanek.

reklama