PO - PÁ v 17:50 na Primě

Repríza: Libuše Kuchařová

Prostřeno III - 9.2.2011 Libuše Kuchařová Foto: Prostřeno III - 9.2.2011 Libuše KuchařováFoto: Prima

Charakter:

Je veselá, upovídaná a nerada prohrává.

Zájmy:

 Vede pejsek, ale oblíbila si i počítač a ráda se učí novým věcem.

Vztah k vaření:

I po padesáti letech vaření ráda pohostí rodinu a návštěvu. Dnes už nic nevymýšlí a jí, co má ráda.

Chutě:

Nikdy se nepřejí naší kuchyně, také si oblíbila čínu.

Nesnáší: 

Vyhýbá se cizokrajným živočichům, škeblím a mořským plodům a také sushi.

Motto:

Když sednu k hotovému jídlu, jsem bezedná.

Očekávání:

Chce si rozšířit obzory a získat nové poznatky.

Vaše názory

HankaPú
kokosky 0 05.01.2013 21:32

4 bílky
trošku soli
150g cukr krupice
1 vanilkový cukr
70g měkkého tvarohu
200g kokosu
Bílky se špetkou soli ušleháme elektrickým šlehačem do polotuha (špičky by se po vytažení metel měly ještě ohýbat dolů). Přisypeme krupicový a vanilkový cukr a vyšleháme lesklý tuhý sníh. Nakonec opatrně vmícháme tvaroh a kokos. Pomocí dvou lžiček tvarujeme malé hromádky a pokládáme na plech s pečicím papírem. Pečeme asi 15 minut (záleží dle velikosti) na 150 stupňů (horkovzduch 130) dozlatova.

třebe kopr
Tak pravda, 1 03.01.2013 17:19

paní Kuchařová čest svému jménu nedělá.Kuchařka je to prachbídná.
Ach jo.Pohár mnoha chutí by stačil,kdyby měl jen jednu chuť,třeba po ovoci,dala tam toho jako pejsek s kočičkou do dortu.Svíčkajda podivná i vzhledově a polévka a předkrm taky nestály za nic.

Anonymous věrka
matla-patla 05.01.2013 16:24

Tato paní ač už má léta praxe s vařením byla hrozná matla-patla, do všeho sahala rukou(nevím zda ji měla umytou), maso ani neočistila od blan s knedlíkem se také nepárala, ale hlavně, že v jiné dny byla úplnou ředitelkou zeměkoule.

VKá
Trochu odbočím ... 3 03.01.2013 11:45

V prosinci zde byla debata o pečení "kokosek". Toto cukroví je v naší rodině velmi oblíbené, ale někdy se mi povede, někdy potvory ztvrdnou na kámen.Kdosi z diskutujících doporučil trošku neobvyklý recept na netu, kokosky jsem udělala - a jsou výborné, měkké, nevysušené, prostě "nebe v hubě". (Finta jednoduchá, do těsta se přidává tvaroh.) Takže dodatečně děkuji (nick už bohužel nevím).
Všem přeji v roku 2013 dobrou chuť, hodně dobrých nápadů a "nebe nejenom v hubě"!

Alexiss
kokosky 03.01.2013 18:28

Zdravím a mám radost,že se povedly.Pekla jsem jich letos asi 200 a jsou pryč.Bílky mi schovávaly mé milé pacientky.

VKá
Alexiss 04.01.2013 10:58

No, 200 ks kokosek je slušná porce! Já jsem dělala z množství uvedeného v receptu (4bílky) a měla jsem 86 ks (hromádky obsahu kávové lžičky, jde to úžasně rychle, nic neteče, nic se nelepí) a u receptu mám poznámku - dělat z dvojité dávky - protože skoro zmizely už při ochutnávání.
Také mě napadlo, že tato hmota by se hodila třeba do tvarohových řezů (místo náplně tvaroh utřený s vejcem a cukrem,použít tento výborný kokosovo-tvarohový sníh).Určitě vyzkouším.

Alexiss
Zdravím.To mě nenapadlo,ale v 04.01.2013 18:33

Zdravím.To mě nenapadlo,ale v tom případě by to asi chtělo víc tvarohu a možná žloutek,protože kokosky mají i tak občas tendenci trochu tvrdnout.Jestli to zkusíte,dejte vědět.A.

Anonys
Myslím, že asi každému 7 03.01.2013 10:23

se při představě "jídlo jako od babičky" sbíhají sliny...ovšem jídla od této "babičky" bych si klidně odpustila. Hlavně, že při přípravě jídla paní Libuše neustále zdůrazňovala, jak se co "správně" dělá. Hodnocení spolusoutěžících bylo velice milosrdné!

DPD
Anonys 03.01.2013 11:10

souhlasím s Vámi! Já jsem to včera neviděla,až dnes z videa.Od sestavení menu až po výsledný efekt to bylo hrozný.Od předkrmu až po moučník.
Polévka nebyla typická česká zeleninová,ale pouze jedna z variant,ale proč ne, mohla chutnat.Ale nazývat ten děs svíčkovou omáčkou,byla od paní velká troufalost.Bohužel...
V jediném jsem ji dala za pravdu a to,že není dobré tuto omáčku přepísknout mrkví.Jo, svíčková, to je věda!

Anon
terno s mrkví... 03.01.2013 11:24

fakt nechápu, jak se tady zase ujala česká rýpavost.Co máte stou mrkví? Všichni zase tvrdí jak je svíčková originál a mrkev tam nepatří??? Tak se na to podívejte znovu...paní tam mrkev nedala vůbec a byla z toho omáčka jak na koprovku nebo křenovku! Achjo, a eště zeleninová omáčka, další šlágr z českých úst. No škoda, že nevařej vývar a není Pětka jako z předešlejch dílů:je moc sladká!Ste tam dala moc mrkve, žejo?!? Sakra, co by to pak bylo za polívku??? Jedl tady někdo Celer??? Asi ne....

reklama