PO - PÁ v 17:50 na Primě

Richard Lukeš

Prostřeno III - 24.5. 2011 Richard Lukeš Foto: Prostřeno III - 24.5. 2011 Richard LukešFoto: Prima

Richard žije s manželkou a dcerkou Diankou v Novém Městě na Moravě. Je rodinný typ, většinu času tráví se svými holkami. Osm let byl vojákem z povolání, nyní spolupracuje při vytváření zahrad. Žijí v malém pronajatém bytě.

Charakter:

Vidí se jako upřímný, upovídaný, náladový a soutěživý.

Zájmy:

Baví ho rodina, sport, fotbal, squash, počítačové hry a válečná historie.

Vztah k vaření:

Ani škrábání brambor pro celou rotu mu vaření nezhnusilo, často si uvaří i sám.

Chutě:

Má rád asijskou, italskou a českou kuchyni. Miluje pikantní guláš. Rád poznává nové chutě.

Nesnáší:

Nepozře syrovou cibuli a kaviár.

Očekávání:

Výhra a zábava. Chce potkat mladé lidi.

Vaše názory

r.helca1
Jojo, voják z povolání a 0 28.05.2011 20:34

Jojo, voják z povolání a ještě hrál malou kopanou...to mi něco říká...Zapomněl zařvat POZOR...ten přihlouplý obličejmu ale zůstane.

anonym
Richarde, 0 27.05.2011 22:40

Dnes jste se projevil. Doufam ze vite ze vyhra patrila Ondrejovi. Kdyby mu Lucka dala 10 jako on ji (jak jste vsichni tvrdili ze jsou domluveni) tak by vyhral.

Mea maxima culpa
Richard se mi líbí, je 0 26.05.2011 13:07

Richard se mi líbí, je vážnější než ostatní, vařil docela dobře, nevnucuje se jako Ondra, ačkoli i Ondra byl ve středečním díle docela přijatelný.

jalaho
Richard 0 25.05.2011 13:08

Včerejší vaření nebylo špatné, ale ta diskuze opravdu upadá, to šmejdění mě tam také vadí, lést do šuplíků, skříní, to by nemělo být, potom, že by se mě někdo válel oblečený v posteli, tak to je vrchol drzosti, já bych musela hned převleci, postel mám ráda čistou, voňavou né aby se mě v ní válel kdejaký špindíra, do té vany at si vleze, když ji doma nemá, v pondělí to byly také blafy, snad se to zlepší, nebo to zruší...:-))

mahu
KUSKUS - jednoduchý návod (pro anonyma 06:19) 2 25.05.2011 12:14

Na 1 osobu vlijte na pánev 1dcl horké osolené vody nebo vývaru a 1 čaj. lžičku oliv. oleje a dejte na horkou plotnu. Jakmile se voda znovu vaří, pánev stáhněte s plotny, vsypte 1 dcl kuskusové krupice. Stále mimo plotnu asi 3 - 4 min. míchejte a načechrávejte, aby krupice rovnoměrně vsakovala vodu a nedělala hrudky. Potom přidejte kousek másla ( a podle chutě třeba kari nebo kurkumu) a na slabounkém ohni zase chvilinku míchejte, aby se máslo vsáklo, krupička trošinku osmahla a byla krásně sypká (další 3 - 4 minuty). A je hotovo, je to strašně snadné a pokud nespletete poměr 1 dcl vody na 1 dcl tekutiny a dobře mícháte, nic nemůžete zkazit.

Nepodceňujte míchání a čechrání, nesmí se vytvořit hrudky. Já míchám velkou dřevěnou vidličkou. Když je hotový, můžete přidat rozinky a mandle, nebo koriandr, petrželku nebo mátu. Výborná je s přidáním cizrny, kousků rajčat nebo tykve, papriky… s čerstvými bylinkami. Je- li to teplá příloha, udělejte si stranou trošku pikantní rajčatové omáčky (bez mouky!, vývar a třeba rajčatová passata + harissa nebo chilli nebo tabasco). Už jsem tu psala, že je výborný s třeba s grilovanou nebo i dušenou zeleninou, lze s ním pak nakládat jako s rizotem nebo paellou, přidávat kousky ryby, mořské plody nebo drůbeží maso. Výborný je i s jehněčími kotletkami a zeleninou. Nebo vychlazený jako přídavek do salátů. Příprava je opravdu strašně rychlá a je to vděčná příloha.

anonym
Oprava: k r u p i c e - voda 1:1 25.05.2011 15:21

poslední věta prvního odstavce, oprava: 1 dcl KRUPICE na 1 dcl vody nebo vývaru

anonym 6:19
díky za radu 25.05.2011 15:47

určitě se do kuskusu pustím,vynechám sladkou variantu,ale jako slanou přílohu zkusím.Mimo jiné-takto si představuji diskuzi,která dříve i takto probíhala.Diskutující si měnily recepty a urážlivé a útočné komentáře se vyskytly málo a když, tak se většinou ignorovaly.Teď na diskuzi napadá jeden druhého ,vulgarismus střídá vulgarismus/zvláště min.týden/.Používala jsem i nick,ale někdo jej zneužil docela nechutným způsobem.Úroveň diskuze klesá,to samé se dá říci i o pořadu samém.Zvýšením honoráře si myslím ,že neřeší nic k lepšímu,spíše naopak.Pohrnou se neumětelové za účelem výhry bez ohledu na to co budou umět.

kristin
úroveň 1 25.05.2011 11:56

koukám, že úroveň diskutujících také prudce klesá :-)))

mmmoončičak
úroveň diskutujících klesla 25.05.2011 13:27

úroveň diskutujících klesla už tak před půl rokem, všichni všemu rozumí a všichni kritizují o stošest, kam se hrabou se svou kritikou soutěžící!!!

anonym
Admine 9 25.05.2011 08:02

kde je videozáznam? Sakriš, děláte špatnou reklamu televizi Prima. Dělejte svoji práci, nebo máte nařízeno, dávat video staré víc jak 12 hodin ještě později? Trapné a ubohé.

reklama