PO - PÁ v 17:50 na Primě

Soňa Čapková

Prostřeno VII (12) galerie - Soňa Čapková Foto: Prostřeno VII (12) galerie - Soňa ČapkováFoto: All

Soňa je již v důchodu. Vdaná je 45 let, má tři dospělé děti, je pyšná babička a každým dnem i prababička. Vyučila se prodavačkou a celý život tuto profesi vykonávala.

Před měsícem se s mužem přestěhovali do nového a krásného domu v Miletíně, rodišti K. J. Erbena. Do pořadu ji přihlásila dcera, protože si to Soňa už dávno chtěla vyzkoušet. Pokud by vyhrála, vzala by manžela na dovolenou a koupila by si další zařízení domů.

Co se bude dít celý týden v Prostřenu! se dozvíte zde.

Charakter:

Společenská, veselá, milá a údajně nepokazí žádnou srandu.

Zájmy:

Rodina a vnoučata. Vaření a houbaření.

Vztah k vaření:

Vaří často a ráda, nebojí si nových receptů. Nejraději ale připravuje českou kuchyni.

Chutě:

Dobré maso, česká klasika.

Nesnáší:

Ryby a zvěřinu. Nikdy by nesnědla dary moře. U stolu jí vadí srkání a mlaskání.

Motto:

S optimismem nejdál dojdeš.

BONUSOVÉ VIDEO! Na vyostřenou hádku v Prostřenu,kde to léta pojmenováním po skotu, se podívejte zde.

Vaše názory

Ivča Ko
Mě jste se líbila, 0 09.04.2013 19:55

Mě jste se líbila, připomínáte mi moji maminku. Jste nejspíše slušně vychovaná, neměla jste potřebu shazovat ostatní a dovedla jste ukázat, že Vás něco mrzí. Mám ráda lidi, co mají srdce (byť ho má každý, ne každý umí dostát jeho podstatě :) ) Musíte být strašně fajn :)

Anonymousss
Vaření zde už bylo zhodnoceno 0 08.04.2013 11:54

Pěkné a pohodlné bydlení paní Soně přeju, jenom nevím, když tolik toužila po krbu, proč si pořídila krbová kamna, to je dost velký rozdíl (ale plete si to dost lidí).

krotitel
Soňa byla nejlepší 3 07.04.2013 20:35

Tak mi připadá, že poslední příspěvky "volají" po tom, že by každý soutěžící měl vařit něco neznámého. Když se stalo mnohokrát, že někdo vařil cizí kuchyni, bylo to také špatně. Myslím si, že dobře "uvařená čeká kuchyně" je výborná. Soňa uvařila určitě dobře, alespoň všem chutnalo, jak vidno v TV.

Maja
Dobře uvařená česká kuchyně 08.04.2013 09:41

Dobře uvařená česká kuchyně je jistě výborná, ale pokud má být jejím reprezentantem pomazánka "co dům dal" a pudinková buchta, tak je to s ní hodně špatné a s pořadem Prostřeno také.

Anony
Paní Soňa uvařila běžnou klasiku, 08.04.2013 11:38

jistě chutně, ale soutěž ani diváky=kuchaře tím nijak neobohatila. A co se týká techniky vaření - moc toho vidět nebylo, všimla jsem si, že zelenina už byla v misce nakrájená, maso také, příprava bramborového těsta nebyla vidět vůbec, nudle (samozřejmě domácí) byly přichystané v doze. Věřím, že to všechno paní Soňa umí, ale k ostatním to není fér. Na druhou stranu, když to pravidla povolují...

anonimm
Minulý týden 08.04.2013 12:26

mě Prostřeno nepobavilo, spíš otrávilo. Nechápu, proč si 5 dospělých lidí nedokáže udělat 5 pohodových večerů a pokud mi někdo nesedne...vždyť se s ním už nikdy nemusím vidět! Výpečky paní Soni bych si s chutí dala, ale pomazánka byla příšerná. Ještě směs vejce, okurka, salám, majolka - proč né ?!? Ale kombinace tavený sýr, pomazánkové máslo, jogurt, majolka - to už je moc.

žofka
Milá Soničko, určitě jste 3 07.04.2013 12:40

Milá Soničko,
určitě jste zkušená kuchařka,houstičky vypadaly výborně,zkoušet je nebudu.Pomazánka ze zbytků z ledničky,kuřecí polévka s mraženou zeleninou,výpečky,které nabízí každá 4. cenová skupina?!A co zábava?Každý z účastníků do zábavy věnoval kus času a peněz, i vana plná vody něco stojí a co Vy? Je to o vaření,ale ta Vaše taktika mlčícího pozorovatele Vám vyšla skvěle a plecháček jako úplatek se Vám"povedl"

udivená
žofka 07.04.2013 17:46

koukám, že se na receptech lže. Údajně dávala Soňa do polévky kořenovou zeleninu (já viděla i mražený pórek), bramborové špalíčky ani zelí před kamerami nevařila. Jediné, co upekla, byly domácí housky, které patlala v prstenech,hodinkách a náramku na ruce. Ostatní soutěžící dobře "dostala"

AnoI.
udivená 07.04.2013 18:26

Zeleninu podle mně nedávala mraženou, ale nakrájenou..kdo ví.
Špalíčky před kamerou krájela. Zelí dodělávala, když šmejdili.
Jinak klasika, průměr.

krotitel
žofka 07.04.2013 12:40 07.04.2013 20:38

Vy byste nespatlala ani čtvrtou cenovou. To se to chytračí cvakáním do kláves, ale skutek utek. Typický projev nepřející ženštiny.

reklama