PO - PÁ v 17:50 na Primě

Štěpán Oplustil

Pohledný mladík, svobodný, ale zadaný, je ve třetím ročníku medicíny. Žije v pronajatém bytě s přítelkyní a spolubydlícím. Pokoj ve sdíleném holešovickém bytě má důmyslně zařízený, vejdou se tam všechny funkce, dokonce i potkan.

Kuchyň, kde bude Štepán vařit, je společná. Do pořadu se přihlásil, protože „u některých dílů se docela divil, čím vším se lidé dokážou navzájem pohostit“. Kdyby vyhrál, pořídil by si něco nového do bytu a zbytek si schoval na horší časy.

Charakter:

Upřímný, otevřený, přátelský, vážný, racionální, občas též pěkný morous.

Zájmy:

Vaření, dobré filmy, posezení s přáteli, jízda autem.

Vztah k vaření:

Vaření miluje, je to jeho láska, zajímá se o gastronomii. Vaří téměř vše od lehkých, rychlých svačin až po českou klasiku.

Chutě:

Nejraději má hovězí steak upečený na medium rare (krvavý až středně propečený).

Nesnáší:

Sóju a tofu. U stolu mu vadí lidé, kteří se rýpou v jídle a mají u toho blbé řeči.

Motto:

S poctivostí nejdřív pojdeš… Jsme tady jen jednou.

Očekávání:

Chce si dokázat, že na to má a výhra by ho potěšila. Svým menu chce překvapit a prokázat jistou zručnost. Těší se, že pozná zvyky ostatních lidí a rád ochutná jinou kuchyni.

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Rukola v salátu

 

VIDEO: Pozor na dresink

 

VIDEO: Trochu divná zábava

 

VIDEO: První šok

 

VIDEO: Jarku nikdo nemá rád


VIDEO: Obří hamburgery


VIDEO: Nervózní kuchařka


VIDEO: Není to roštěná


VIDEO: Na hřišti

 

Vaše názory

Dannaew
Ja jen ze nema rad zavodky ;-) 0 06.07.2012 06:04

Stepan se snazil a fandim mu. Urcite na 21 let se v kuchyni otacet umi.

Jedine, cemu jsem se musela opravdu zasmat je, ze on pani Jarce jeji jidlo zkritizoval slovy "typicka zavodka". On ovsem pripravil to same, jen to byla zavodka ala USA, kde jiz 8 let ziji (tady u nas tomu rikaji Dinner). Klasika, kterou dostanete na kazdem rohu: jako predkrm salat (Ceasar, garden nebo coleslaw) a nebo polevka, hlavni chod hamburger nebo sandwich (hamburgerem se mysli pouze hovezi nebo bizoni maso; vse ostatni je sandwich). A zakusek brownies nebo pie (jablecny, boruvkovy atd. kolac).

A to, ze trochu pripalil brownies je mozne; bylo by to ovsem daleko horsi, kdyby se je snazil peci na 350 stupnu jak to zkousela moje znama pote, co na ne dostala puvodni US recept (350F = 180C).

Jedina pripominka - kdyz uz tedy varil ala USA - mlete hovezi na hamburger se v zadnem pripade nekoreni ani nesoli. A pece se primo v troube (nesmazi se); pripadne griluje na venkovnim grilu. To jen na doplneni - ja s tim osobne nesouhlasim, ale je jen malo restauraci, kde jidla soli pri vareni.

receptík
Štěpán byl super a vy všichni 5 30.06.2012 11:56

Štěpán byl super a vy všichni jste odporné a tlusté báby co mu závidíte

Anonymous
Tak ten hrachový krém,to 30.06.2012 14:44

Tak ten hrachový krém,to musela být pecka.Ochutnala bych to,ale určitě nejedla.Pořádný vývar z uzených žeber a né hrách zalít vodou a potom rozmixovat.Tento Váš recept slyším poprvé.My děláme v závodce pořádnou a dětem moc chutná.Jinak Štěpáne až uvaříte pro 250 lidí,tak kritizujte úroveň školní jídelny.Tam jsou jiné normy a Vy jste zatím ve vaření nic nedokázal.

kingbacker
Vaření 30.06.2012 15:52

V Prostřeno nevaří profi kuchaři, což je jedna ze základních podmínek. Že je tam lepší dát vývar, jsem sám říkal. Ale během tří hodin, které jsou na vaření, a ještě musíte komentovat přípravu, to není snadné provést. Že nevařím pro 250 lidí mi nevadí, na táborech jsme dělali dejme tomu pro 60, a že není závodka jako závodka, ta omáčka i polévka mi připomněly, že se to tomu podobalo. Každý má svoje metody.

apolena
to : kingbacker 30.06.2012 18:02

pane Štěpáne, páteční kritika byla místě,když jsem viděla jak cpe do všeho masox a tuny mouky do omáčky, hrůza. Ale choval jste se jak přechytralý kohoutek, jak jste se neustále dožadoval ostatních, aby s Vámi souhlasili. Pýcha z Vás jen stříkala. A věřte, že není nic horšího, než pyšný a nafoukaný člověk, natož doktor...

lelly
téměř úplně souhlasím s 01.07.2012 09:39

téměř úplně souhlasím s apolenou. Kritika byla na místě vzhledem k jejímu způsobu vaření (ale takových je stovky-že vaří takto a myslí si, že vaří manu nebeskou)ale o jakým způsobem ji Šěpán podal nebylo vhodné. Stačilo říct jednou svůj názor, po opakovaném kritizování a dožadování souhlasu od ostatních mi to už přišlo divné..fandila jsem mu celý týden,al tohle moc nezvládl.. Jen jde o to,zda si aspon ve skrytu duše přizná (což by bylo fajn)

lelly
na druhou stranu nevíme,jak 01.07.2012 09:42

na druhou stranu nevíme,jak to chodí- myslím, že "hodnocení" z nich trochu i páčí štáb... takže třeba jen Štěpán holt plnil úkoly štábu..protože kolikrát i nemluvní lidé tam až dost hodnotí a u některých nevěřím, že by se takto ruzpovídali sami od sebe,ale myslím, že k tomu jsou velmi pobízeni... a pak to je ještě setříháno a prostříháno.. spousta věcí nemusí zaznít, spousta reakcí nemusí být vidět.. a i to pak mění dost věcí...

Elyaa
Taky mě 2 29.06.2012 22:16

Štěpán zklamal. Kritiku Jarmilina vaření chápu, ale dala se podat jinak, takhle jsem to vnímala spíš jako pomstu a vysmívání se. Hamburger beru jako dobrý nápad, to ano. Ale ani Vy, Štěpáne, nejste středem světa, možná trochu taktu by neuškodilo.

Anonymous
Elyaa 30.06.2012 09:38

Já bych s paní Jarmilou u jednoho stolu stolovat tedy nechtěla.Pusťte si její komentáře ještě jednou a pochopíte Štěpána.Dle mého názoru jí neřekl nic netaktního.Zato co kritizovala a čím pohrdala ona, jí tu nikdo nedoporučí trochu taktu.Štěpáne máte pravdu, nezavděčíte se všem, jste sympťák,nevím jestli namyšlený,kuchař jste dobrý tak buďte i dobrý lékař.Hodně štěstí.

Věra H.
Jarmila urážela od pondělí a 30.06.2012 11:54

Jarmila urážela od pondělí a chovala se velmi nevhodně.Vše kritizovala a servítky si zrovna nebrala.Štěpán ji to řekl tak jak to cítil.S Jarmilou bych nechtěla sedět u jednoho stolu ani 10 minut

reklama