PO - PÁ v 17:50 na Primě

Timea Ferková (repríza)

Usměvavá drobná elegantní Slovenka si Austrálii vybrala kvůli přírodě a počasí. Pochází z východoslovenské dědiny. Začínala jako „hlídačka“ dětí a číšnice, v současnosti pracuje jako manažerka restaurace.

Zamiloval se do ní řecký zákazník, který za Timeou každý den docházel. Už jsou manželé, děti nemají. Obývají rozlehlý a vkusně zařízený dům na břehu oceánu, kde převažuje bílá barva a suvenýry z cest do Indonésie. Timee v Austrálii chybí kultura, tradice a knedlo- vepřo-zelo. Občas se jí stýská, je ale spokojená.

Charakter:

Je pracovitá, ctižádostivá a citlivá.

Zájmy:

Získalo si ji fotografování, vaření, potápění. Také ji těší čas strávený s manželem na pláži.

Vztah k vaření:

Kladný. K manželově radosti vaří denně. Nejraději lehčí minutky z ryb a mořských plodů.

Chutě:

Má ráda mořské plody, minutky, saláty a ovocné želé.

Nesnáší:

Dršťky a tučné maso.

Očekávání:

Zkušenost. Věří, že to bude příjemný večer se smíchem, dobrým jídlem a pitím.

 

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Rybí tržiště

 

VIDEO: Brazilské překvapení

 

VIDEO: Dršťkovou nemusím

 

VIDEO: Polévka s citrónem

 

VIDEO: Jak to chodí v Austrálii

 

VIDEO: Našlehaná paráda

 

Vaše názory

R2D2
povedeny tyden ! 0 22.07.2012 16:49

Lidi, kteri ziji v cizine, jsou vetsinou lidi, kteri zacinali od nuly a museli si sve pozice vybojovat, a proto jsou pokornejsi, maji uctu k sobe, ale i lidem ve svem okoli, takze z toho vyplyva chovani k ostatnim v prostreno, vecer si vsichni uzili a meli radost, ze se mohli setkat, o vyhru jim tam neslo. Mi se to taky moc libilo, tento tyden jsem videla v originale i reprizu a nektere recepty z Australie si vyzkousim !!
Jsem jedna z tech, kteri zakotvili v cizine, prostreno sleduju rada, vetsinou tady hodnotim lidi kladne, protoze je beru takove, jaci jsou a hodnekrat mne tady cesi za to kritizuji a nadavaji mi, ze jsem padla na hlavu a co to melu, protoze nenadavam, jako tady vetsina.

viky
opravdu příjemné vaření, jen 0 22.07.2012 00:05

opravdu příjemné vaření, jen mně trochu překvapilo,že paní Timea ten pomeranč z kterého loupala kůru ani neumyla.ještě měl nálepku,to samé u namáčených třešní. Možná je to bio, nebo v Austrálii ovoce nestříkají žádným sajrajtem. Jinak moc milý týden,milí lidé. Krásné recepty. salát s fenyklem určitě vyzkouším.

Anonymous
Najlpesi tyzden prostreno, 2 20.07.2012 19:08

Najlpesi tyzden prostreno, super jedla so super ludmi..Uplne ine ked varia ludia zijuci v nasej republike..

Ludmila 2
úžasný týden a tak jsem 20.07.2012 21:33

úžasný týden a tak jsem koukala znovu, Jana Tichy si výhru zasloužila za fajn povahu a po prvním vysílání jsem její guláš hned zkusila, Timea byla naprosto úžasná a asi velmi citlivá, bylo mi líto jak svůj večer obrečela, je výborná kuchařka, ostatní byli také moc fajn, doufám, že se opravdu sejdou i jindy a držím jim palce, začínat daleko bez podpory rodiny není vůbec jednoduché

Elei
Souhlas 20.07.2012 22:15

Naprosto nejlepší týden, který jsem viděla. Rozhodně však dané chováním účastníků. Všichni byli slušní a konec rozdělením výhry mezi ostatní byl krásné gesto.

Jonatána
paráda 1 20.07.2012 18:57

NÁDHERA!!! Neviděla jsem australské Prostřeno v premiéře, zato reprízu asi tři díly. To, co píšu, se netýká jen Timey, ale všech: je skvělé vidět nezávistivé, bezvadné, zábavné lidi! Navrhuji Primě, aby do Austrálie jezdila častěji. Možná se pak zase začnu koukat na pořad, který bude o tom, na co se těším: o zajímavém vaření a slušných, příjemných lidech, kteří hostí další slušné, příjemné lidi.
P.S. možná by takhle vypadalo každé krajanské Prostřeno. Když je člověk v cizině, asi si víc váží lidí, kteří pochází ze stejné země jako on a nechová se jako prase. A možná to bylo dáno i tím, že oni nepotřebují ty peníze tak, jako mnozí lidé tady.
Rozhodně ale Čechům v Prostřeno zveli kredit, což je docela smutné.

Anonymous
Uplne suhlasim. Konecne to 21.07.2012 00:59

Uplne suhlasim. Konecne to bolo o vareni. Timea varila uzasne. Klobuk dole. Velmi inspirativne. Ostatni boli fajn. Pozeravam nemecke "Das perfekte Dinner" a tam to takto vyzera. Dobre varenie, pekne stolovanie, ziadne hadky (alebo len vynimocne). Tak to ma vyzerat!! Normalne Prostreno uz pomaly prestavam pozerat. Same vyvary, smetanove dorty a hadky..

Anonymous
nej 0 20.07.2012 18:54

Tak takhle si představuji správnou partu.Vůbec toto prostřeno bylo nejlepší.A paní Timea je velmi šikovná dezert si půjdu ihned zkusit.Opravdu klobouk dolů. :)

Jan Novotný
Na dnešní opakování 2 20.07.2012 18:53

Na dnešní opakování australského Prostřeno jsem se znovu rád podíval, u Timey se mi velmi líbilo, má krásný domov, je to citlivá osůbka a přeji jí i její rodině jen to nej... Její jídlo pro mne bylo to nejlepší..

styron@email.cz
Srdečná dáma 20.07.2012 19:00

Moc a moc se mi tyto díly líbily. Jak krásně se k sobě neznámí lidé z Česka chovali, jak byli pohostinní a vlídní. To bylo úžasné. Díky, že jste tyto díly opakovali. Budou i s jinými zajímavými lidmi, v žijícími v různých částech Zeměkoule ?

reklama