PO - PÁ v 17:50 na Primě

Yemi

Prostreno - 10.04.07 - Yemi Foto: Prostreno - 10.04.07 - YemiFoto: Prima

Tanečník, někdejší moderátor (hitparáda ESO), choreograf, sportovec (vicemistr ČR ve sportovním aerobiku), zpěvák a herec.

Majitel taneční školy. Produkuje tanečně-hudební pořady, zejména pro Evropu a USA. Organizoval soutěž Tanečník roku. Několik let žije ve spokojeném vztahu s přítelem v designovém rozlehlém bytě, kde velký prostor zabírá šatna.

Charakter:

Zdvořilý, přátelský, otevřený, šikovný, pracovitý, přemýšlivý, schopný.

Vztah k vaření:

Rád vaří druhým, nebaví ho vařit pro sebe.

Chutě:

Chutná mu mezinárodní a africká kuchyně, v jídle a surovinách se vyzná. Jí i klasickou českou kuchyni, jak ji zná od své babičky z Liberce. Kdyby prý tolik netancoval, vážil by podstatně více.

Nesnáší:

Cibuli, česnek.

Očekávání:

Chce pobavit sebe i ostatní a poznat, jak vaří ostatní.

 

Rozhovor s Yemim A. D.


Tanečník, moderátor, choreograf, sportovec, zpěvák a herec dělá uměleckou produkci pro Evropu a USA a je majitelem taneční školy. Organizoval např. soutěž Tanečník roku. Několik let žije ve spokojeném vztahu s přítelem v luxusním rozlehlém bytě, kde velké místo zabírá šatna. Ale i kuchyně je dobře vybavená. Jídlo má Yemi rád, nešidí ho, umí ocenit kvalitní suroviny a myslí si, že se na nich nemá šetřit. Tvrdí, že kdyby netančil, byl by tlustý. Vlast svého otce připomněl několika africkými předkrmy, z nichž jen jeden nevzbudil všeobecné nadšení.

 

Jak hodnotíš včerejší večer u Ivanky Deváté?

Byl to moc příjemný večer a zdařilá, chutná večeře, která mi připomněla kuchyni u mé babičky i její byt.

Kdo aspiruje na vítěze?

Já? (smích). Vážně, to se nedá porovnat. Míša dělala pracné sushi, které mám rád, což se ovšem nedá říct o zbývajících hostech. Povedlo se to vlastně všem. Kdybych si ale musel tipnout, favoritem je Ivanka.  když jsem ještě neochutnal večeři pana Merunky.


Co by sis dnes dal, kdyby byl o na výběr?

Ocenil bych řízek a bramborový salát.

A co by sis určitě nedal?

Koprovku, kulajdu a podobné věci.

Křenová omáčka ale není moc daleko od toho, co jsi jmenoval?

To je výjimka, tu zrovna docela můžu. Ze všech těch bílých věcí mám tuhle jedinou rád.


Kdybys vyhrál, víš, co bys udělal s výhrou 25 000 korun?

Dal bych ji ústecké nemocnici, oddělení předčasně narozených dětí. A také na onkologii.


Tušíš, jaké moučníkové překvapení na vás čeká?

Nevím, ale pan Merunka má cukrárnu, tak to třeba  bude nějaký úžasný dort. Fakt, nevím. Jsem zvědavý.

Přišel jsi hladový? Už se těšíš?

Byli jsme upozorněni, ať nejíme. Mám za sebou perný den, jsem docela unavený, tak se těším, že dostanu něco dobrého. Je smutné, že to končí a rozejdeme se, už jsme si na sebe docela zvykli. Dnes je to naposled…


Chtěl bys vyhrát?

Ano, protože ty peníze půjdou na něco dobrého.

Vaše názory

Niko
super 0 19.05.2010 10:09

Yemi super!

Niko
:-) 0 19.05.2010 10:02

U mne super, vařil s lehkostí, nápadem a radostí.

Anonymus Janinka
Yemi 0 17.04.2010 00:42

Prostřeno sleduji od začátku a tento týden se mi líbil úplně nejvíc. Asi taky proto, že až tak o nic nešlo, i když i celebrity musí udržet "glanc". Před týdnem jsem si říkala, proč probůh vybrali do této sestavy i Yemiho? Znala jsem ho, protože bulvár trošinku sleduji, přestože mám pubertu už dávno za sebou. Ale že je tak úspěšný, jsem netušila! Korunu tomu trochu nasadil v prvním momentu i on sám, když zpočátku nevěděl, kdo je kdo. Už hned první večer jsem mu však odpustila - úplně si mě získal svým vybraným chováním, skromností, empatií. Jeho byt je naprosto úžasný – moc mu ho přeji – zaslouží si ho! A jeho vaření? Bylo skutečně excelentní a jsem přesvědčena, že si právem vítězství zasloužil!!! Kdybych byla mladší, nevím, zda bych nebyla jeho fanynkou!
Myslím ale, že i všichni ostatní byli bezvadní, zvláště pak paní Ivanka, jejíž hlášky byly úžasné. Škoda, že už skončily VKV. Jako matka "Boříka" Wagnera byla nepřehlédnutelná!
Doufám, že i příště vybere Prima stejně pohodové celebrity!

AJDA
jen otázka 1 12.04.2010 08:52

Yemi,proč nejíš cibuli a česnek?Protože se po tom hodně prdí???

Zvěd
MERUNKOVO KOUZLENÍ 12.04.2010 09:50

Pan Merunka zřejmě přidal do jídla trochu kouzelného "desítkového" koření a ovlivnil tak rozum soutěžících. Bohudík u Míši nebylo co ovlivnit a Yemi dosedl na trůn.

Monča P.
Co to je za nulu ten 1 11.04.2010 12:54

Co to je za nulu ten Gajglis?To bude asi nějaký zakomplexovaný chudáček,který toho asi moc nedokázal a ted jen závidí.A takových chudáků je kolem nás ještě bohužel dost,je mi ho fakt líto,ten asi v životě moc štastný není!

jel62
kdo je nula....hmmm 13.04.2010 10:54

gajglis???? Takový tam nikdy nebyl :-) Buď jsi děcko školou povinné a moc Vás tam neučí, nebo dospělý jedinec, co moc velký přehled o dění, situaci atp. v ČR nemá .-( Zkus Antoním Baudyš a možná bude i překvapení, co je to za osobnost a člověka!!!

zdn
Gajglis 13.04.2010 11:05

Gajglis příspěvek měl, hnusně napadal Yemiho, ale potom administrátor jeho příspěvek, ale i můj, kdy jsem na něho tvrdě reagovala, vymazal.

Gajglis
Tvrdě reagovala:-)a kdy?Je mi 13.04.2010 13:50

Tvrdě reagovala:-)a kdy?Je mi 24l

Gandalf
gril 0 11.04.2010 12:49

nevíte někdo co je to za značku ten Yemiho lávový gril? Vypadá fantasticky...

reklama