PO - PÁ v 17:50 na Primě

Úterní VIP Prostřeno! Uvaří Hanka Křížková a Zbigniew Czendlik!

VIP Prostřeno V (43) Křížková,czendlik Foto: VIP Prostřeno V (43) Křížková,czendlikFoto: www.iprima.cz

Na jakou hvězdnou soustavu se můžete těšit ve VIP Prostřenu? Již v úterý od 20:00 uvaří Hanka Křížková a Zbigniew Czendlik!

Zbigniew Czendlik

Mile civilní katolický duchovní Zbigniew Czendlik vypadá spíš jako farmář než jako farář. Rodák z polského beskydského městečka Brenny totiž působí mezi příslušníky kléru jako naprosto zvláštní jev a mnohými je dokonce považován téměř za rebela! Narodil se 6. září 1964 a spolu se svými třemi sourozenci vyrůstal v rodině drobného rolníka - upřímně však přiznává, že jako kluk zemědělské práce doslova nenáviděl. Prvotní impuls pro nástup duchovní dráhy mu dal život v nábožensky založené, leč nikterak bigotní, rodině - podobné rozhodnutí učinila i jeho mladší sestra, která se i přes nesouhlas rodičů stala řeholnicí a dnes působí jako ošetřovatelka dlouhodobě nemocných v německém Dortmundu. Miluje golf, kouří a kamarádí se s Lucií Bílou. Svět greenu a šoubyznysu mu totiž pomáhá získat peníze na charitu.

Recepty:

Směs listových salátů
Jehněčí
Lívanečky s ovocem

Hanka Křížková

Hana Křížková se narodila 15. srpna 1957 v jihočeském městě Strakonice. Má dva bratry a jednu sestru. Vztah k muzice zdědila po rodičích. Tatínek dirigoval divadelní orchestr, hrál na různé hudební nástroje a maminka krásně zpívala a v mládí hrála ochotnické divadlo. Na profesionální hudební scéně se poprvé objevila v roce 1982, kdy hostovala v karlovarské skupině Metronom. První vavříny získala na jazzových festivalech, ale i na koncertech populární hudby jako host předních českých interpretů.Od roku 1988-93 spolupracovala s Karlem Černochem.V roce 1995 nastal zlom v její kariéře, byla obsazena do úspěšného muzikálu Drákula, hrála ohnivou nymfu. A pak už přicházely další muzikálové nabídky.

Recepty:

Tapas
Paella Mixta
Manzanas Fritas

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Překvapení

 

VIDEO: Bubeníci

 

VIDEO: Španělská vesnice

 

Vaše názory

Adéla Kašpárková
PAN Farář 0 05.11.2012 12:16

Nějak tomu nerozumím. Každý může mít svůj názor, to jistě, ale...... možná byste si mohli o Panu Farářovi nejdřív něco zjistit, než se tady do něho takhle obujete! Já osobně pana Czendlika obdivuju a mám ho moc ráda. Myslím, že byste těžko hledali víc naplněný kostel - a to, podle mě, něco znamená! Tím, že se takhle "angažuje" na veřejnosti (v televizi), získává samozřejmě peníze - které jdou ale pak na správné místo(např. Dům pro děti s mámou a tátou, ....). Je ale asi zbytečný, tady něco psát. Ani ho nechci nijak obhajovat - on to nepotřebuje! Jen je mi z toho nějak smutno:(

beranek_
farář? 5 25.10.2012 17:59

kdo z vás ještě viděl faráře, který se zúčastní soutěže o zájezd, a když se začne pozdávat, že asi nevyhraje tak je smutný? Navíc se líbá na ústa v televizi, neustále vypraví blbé vtipy, před jídlem se pomodlí kvazi modlitbou s šibalským úsměvem, jakoby se neobracel Pánu, a i to jen u sebe, jinde hned začne bez modlitby jíst? Halina se svými dotazy, na které od něj v podstatě ani nedostala odpověď, se zdá být mnohem moudřejší a hlubší než tento farář-herec s melírem.

Iva K..
Doporučení 25.10.2012 19:41

Doporučuji sledovat každou neděli /tuto ne, je svátek/ v 15,35 pořad Uchem jehly na ČT 2. Zde si pan Czendlik střídavě ještě s jedním farářem, z církve kde se mohou ženit, zve velmi zajímavé hosty. Někteří jsou známí, někteří neznámí, ale o nic méně zajímaví. Je to vždy velmi pohodové povídání.

beranek_
myslím, že úsudek na 25.10.2012 20:46

myslím, že úsudek na faráře-herce padl a už se na něj dívat nebudu natož ho poslouchat, není pro mě autorita, mluví namyšleně a ješitně

Anonymouse
Žijeme ve 21.stoleti, církev 25.10.2012 22:11

Žijeme ve 21.stoleti, církev zrovna tak, jako vše kolem nás se se mění na mne zapůsobil víc než příjemně.

Cizí
farář 26.10.2012 06:46

Faráři se nikdy nezavděčí. Pokud by se choval jak ve středověku, bylo by to špatně, pokud se chová jak ve 21. století, je to špatně, a pokud by se choval jakkoli jinak, bylo by to zase špatně - že ano.... Tento kněz je knězem 21. století, a právě tímto svým chováním ukazuje, že kněz je totiž také především člověk!!!

Milada K.
To Cizí:...Je to přesně tak, 26.10.2012 13:32

To Cizí:...Je to přesně tak, jak jste napsal/a.

Anonymous
světská sláva,polní tráva 1 25.10.2012 12:47

nic proti panu faráři nemám,ale vrtá mi hlavou,když pan Czendlik tolik touží po světskosti,proč nevystoupí z církve?

anonymousxyz
Asi zase tak moc netouží. 26.10.2012 13:09

Asi zase tak moc netouží.

Pavla,Plzeň
Nejsem věřící-pan 0 25.10.2012 12:46

Nejsem věřící-pan Czendlik-velký sympaťák,celá parta super!!!Co se týče navracení majetku-naprostý nesouhlas-rozkrádačka století,nic není podloženo,to ale musíte začít u Duky a asi končit u Kalouska,je odporné toto napadání,přeji hezký den

reklama