PO - PÁ v 17:50 na Primě

Ve čtvrtek uvaří Jana Krausová a Miluše Bittnerová!

VIP Prostřeno VI (2) Bittnerová, Krausová Foto: VIP Prostřeno VI (2) Bittnerová, KrausováFoto: www.iprima.cz

Čtvrtek bude ve znamení pokračování dámské jízdy. A zase to budou herečky. Jana Krausová a Miluše Bittnerová!

Jana Krausová

Stále velmi půvabná herečka si už neumí představit, že by žila trvale v Praze. Bydlí na venkově a často odtud pendluje za prací, má ale ráda svá klidná rána. Hrála už jako dítě, ale také vystudovala AVU a věnovala se výtvarnému umění. „Přitom jsem průběžně točila filmy a také pro televizi, a když jsem měla malý děti, tak jsem začala znovu hrát divadlo,“ říká o svém profesním životě maminka dvou synů Jana Krause a životní partnerka Karla Rodena. Přestože David Kraus občas vzpomíná, že doma teplé kuchyni moc nedali, Jana dnes uvaří hned čtyři chody a u sporáku je jako doma. A protože venku je pěkná zima, začne polévkou – poctivým vývarem s celestýnskými nudlemi, který se „táhnul“ přes noc. Tartar (tatarák z rajčat) bude na předkrm, hlavním chodem je hovězí maso na červené řepě a medu s brambory. Sněhové pusinky s krémem (bezé) budou chutným a stravitelným dezertem nejen pro hostitelku a Milušku – obě musí dodržovat bezlepkovou dietu. „Celestýnské nudle málokdy dělám, ale mám je ráda, těším se na polévku, o níž jsem také uvažovala,“ prozrazuje Jarka Obermaierová. I nudle však budou kvůli dietě bez mouky. Nikdo neví, co je tartar – hostitelka chce úspěšně soupeřky trochu zmást. Na zapečenou červenou řepu s ořechy se už třese vyznavačka zdravého vaření Gabriela Filippi a také Miluška, pro niž je „řepa prostě hit“. Jarka s Miluškou už se také moc těší na holky a další ženské klábosení u dobrého jídla. Prostřeno je vkusně, hostitelka nezapře, že je výtvarnice. „Bylo to čisťounký a vzbuzovalo to chuť k jídlu,“ chválí Janin stůl Jarka. „Polévka byla vynikající,“ pokračuje v ovacích dál. Nudle z omelety, do nichž přidala Jana sýr, byly podle Gabriely famózní, snědla by je i samotné. Bezmasý tatarák ze sušených rajčat ale Jarku neošálil. „Pravda je taková, že Jarušce to nechutnalo jako maso, ale mně to chutnalo jako vynikající tartar,“ říká Gabriela. A pečená červená řepa byla tak vynikající, že i paní Jaroslava „začíná tu zeleninu brát na milost“. „Nadchla mě nesmírně,“ souhlasí Miluška Bittnerová. Hostitelka představí dvě zajímavé staré dámy a zábavu ukončí harmonikář s nepřeberným repertoárem lidovek. Nejvíc je slyšet Jarku Obermaierovou, která si zpívání užije a jde jí to. „Hudba dává lidi dohromady,“ ocení vrchol večírku Gabriela, která by si klidně i zatancovala. A co závěrečné bezé? Nebo by se herečky obešly beze sladkého? „Už nic jinýho bych v životě nemusela,“ rozplývá se Gabriela stejně jako pusinka na jejím jazyku. „Mohla bych totiž sladké třikrát denně,“ práskne na sebe… Pak ale narazí na něco, co v dezertu určitě být nemělo. Prstýnek od Jany to ale není… Kolik bodíků asi bude tahle nepozornost Janu Krausovou stát?

Stále velmi půvabná herečka si už neumí představit, že by žila trvale v Praze. Bydlí na venkově a často odtud pendluje za prací, má ale ráda svá klidná rána. Hrála už jako dítě, ale také vystudovala AVU a věnovala se výtvarnému umění. „Přitom jsem průběžně točila filmy a také pro televizi, a když jsem měla malý děti, tak jsem začala znovu hrát divadlo,“ říká o svém profesním životě maminka dvou synů Jana Krause a životní partnerka Karla Rodena. Přestože David Kraus občas vzpomíná, že doma teplé kuchyni moc nedali, Jana dnes uvaří hned čtyři chody a u sporáku je jako doma.

Recepty:

Hovězí s celestýnkými nudlemi
Tartar
Hovězí s pečenou řepou
Bezé

Miluše Bittnerová

„Myslím, že jsem hodná, přiměřeně inteligentní a přiměřeně vzdělaná,“ říká o sobě hlavní aktérka poslední večeře dámského hereckého čtyřlístku. „Hrozně ráda čtu, a protože můj manžel rybaří, začala jsem také rybařit,“ prozradí o svých zájmech. „Abyste se vůbec najedly, bude mi pomáhat manžel. Ano, je to nutné,“ přiznává bez okolků začátečnice v kuchyni Miluše Bittnerová. „Můj manžel Lukáš je výbornej kuchař a bude na mě dohlížet,“ představí hostitelka svého pomocníka v kuchyni. Proč vlastně Miluška nevaří? Protože Lukáš u vaření relaxuje a občas, když přijde naštvaný z práce, tak si prostě musí „zavařit“. 

Recepty:

Plněné žampiony
Marinovaná krkovice
Crème brûlée

Vaše názory

celiak
bezlepkové vaření 0 19.01.2013 23:23

Myslím,že Prima měla upřesnit, co je bezlepková dieta. Nyní to vypadá, že celiak nesmí jen chleba a mouku a to ještě jak řekla MB jen ze dvou obilovin! Celiak nesmí 4: pšenice, žito, ječmen a (oves). Musí dát pozor i na lepek v podobě např. pšeničného škrobu, ječného sladu. Musí kontrolovat každé koření, uzeniny, protlak, atd. Překvapilo mě jak dámy jedly bez dotazů na lepek polévku, plněné papriky, část lepkového koláče! Co třeba natočit díl pouze s celiaky, kteří zásady znají a dodržují.

DANIELLA39
pani Krausova 0 19.01.2013 17:37

Velmi prijemne vareni. Pani Krausova je mila, etericka bytost a vareni v jejim podani bylo velice laskave. Prijemny zazitek a velmi pohodova atmosfera.

Ivvunka
Bittnerová vařit neumí to 0 19.01.2013 12:04

Bittnerová vařit neumí to bylo vidět tak nevím jak mohla být takhle hodnocena.Nejlépe vařila p.Krausová

Anymous
Hezké.................... 7 18.01.2013 13:43

Zdravím,zasloužily by si vyhrát všechny dámy,byly všechny sympatické a vtipné,pohodové - což k jídlu patří.....ikdyž p.Bittnerová nebyla taková "kuchařka" jako ostatní 3 dámy,tak to přiznala a nakonec hned při výhře chtěla odměnit i manžela,který ji samozřejmě pomáhal-ale taková jsou pravidla,že si může každý vzít na pomoc koho chce z rodiny......hezké díly a neřešte tady "někteří" nějaké "svoje" mindráky a domněnky k zúčastněným,toto je o Prostřeno..

mmilena
Bittnerová to schválně řekla 18.01.2013 16:46

Bittnerová to schválně řekla paní Obermaierové ať jede s jejím manželem , protože si myslela, že paní Obeimarová řekne jí- Miluš tak já nepojedu, jeď s manželem ty. Nechtěla jet s paní Obermaierovou, chtěla jet s manželem. Paní Obermaierová si to vítězství vic zasloužila, vařila sama.

P.e.t.r.a.
Mně to bohužel taky tak 18.01.2013 17:20

Mně to bohužel taky tak přišlo, že čekala, že paní Obermaierová řekne, tak je´dte vy s manželem, možná to tak nemyslela, ale vyznělo to tak ... jinak to bylo velice fajn Prostřeno,paní Obermaierová byla dost dobrá , prostě veselá kopa ...

Rozita Hermanová 007
To samé jsme si řekli hned s 18.01.2013 18:28

To samé jsme si řekli hned s manželem,,, že paní bittnerová chtěla jet s manželem a čekala na to, až jí paní Obermeirová ten zájezd věnuje :-( přitom si to fakt zasloužila a mohly jet aspoň spolu, když jsou takové kamarádky!

Abababab
Mě to přišlo od paní Bittnerové 18.01.2013 22:11

pěkné bez postranních myšlenek. Také jsme se na tom doma shodli.

anonym
Nám přijde Miluška trošku 19.01.2013 15:21

Nám přijde Miluška trošku vyčůraná.

AnonymousJiří
VIP-PROSTŘENO 19.01.2013 17:04

oD PANÍ bITTNEROVÉ, TO BYLO VELICE NESOLIDNÍ- JEDNA: 1. NEVAŘILA ONA, ALE PŘÍTEL,2.NEVAŘILA U SEBE DOMA 3) ANI NEVĚDĚLA, JAKÉ INGREDIENCE JSOU V POKRMECH- JE TO JEJÍ OSTUDA, MĚLA SE IHNED VÝHRY VZDÁT!!!!

reklama