Habaďůra na finalisty, kterou všichni přežili

Robin Hood - 6. primy prenos 2 Foto: Robin Hood - 6. primy prenos 2Foto: Prima

První květnové finálové kolo soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě mělo nečekaný a pro soutěžící šťastný konec. Tvůrci se rozhodli, že tentokrát nikdo nevypadnea všichni Robinové a Mariany postoupí do další neděle.

 

Tvůrci byli v neděli v dobrém smyslu slova opravdu zákeřní. Věděli, jaké překvapení pro soutěžící chystají, ale mlžili a Laca Hudce, Viktora Poláška, Radku Pavlovčinovou a Elišku Ochmanovou, kteří dostali od diváků nejméně hlasů, nechali do poslední chvíle ve velké nejistotě. Mlžil i producent Michal Kocourek, z jehož úst se soutěžící dozvěděli onu dobrou zprávu, a tvrdil, že rozhodnutí byl okamžitý nápad.

Pak ale přiznal, jak to bylo doopravdy: „Domluvili jsme se s ostatními tvůrci, že necháme finalisty postoupit všechny. Byli skvělí a zasloužili si to. Ale chtěli jsme je do poslední chvíle nechat v napětí, což se podařilo. Chceme je vidět v dalším kole, v němž je čekají písničky za doprovodu velké taneční company a při kterém se opět leccos odhalí,“ vysvětloval. A taky chválil, jak držely čtveřice kluků a holek krásně pohromadě, jak kluci i holky táhli za jeden provaz a perfektně zněli.

Jak se cítily čtyři oběti této habaďůry?
Laco Hudec vypadal, jako že se sesype. „Jsem strašně unavený, to vypětí se na nás všech začíná podepisovat. Když jsem slyšel verdikt, spadl mi ze srdce ne kámen, ale celý kamenný důl. Ale stálo to za to, bylo to nádherný kolo, obě písničky nám s klukama moc pěkně vyšly. Tu pomalou – Everything I Do I Do It For You – jsme dostali jinak rozdělenou. Střídali jsme se, aby se nám to dobře zpívalo. Kluci věděli, že mám problém s tou výškou, cítil jsem, že mi drží palce, abych ji vyzpíval,“ popisoval své pocity.

Eliška Ochmanová se v legraci rozčilovala, že to, co jim tvůrci předvedli, je nehoráznost. „Vědí, že máme nervy na prasknutí, a ještě nás takhle vystresují. Ale písničky se mi zpívaly skvěle, obzvlášť u rychlé Oh My God You Guys  z Pravé blondýnky jsme se všechny pěkně uvolnily a užívaly si tu komediální polohu, kterou nám nabídla. Když jsme ji slyšely poprvé, shodly jsme se, že se nám moc nelíbí, ale postupně jsme na ni změnily názor. Byla to brutální pecka plná nadsázky, která nás moc bavila,“ říkala Eliška.

Radka Pavlovčinová byla taky šťastná, jak kolo dopadlo, ale musela myslet na jednu věc. „Trochu mě mrzí, že tvůrci pořád dokola řeší, že mám altovou polohu hlasu a že všechny písničky jsou na mě vysoko. To ale neznamená, že nezazpívám výšky. Zatím jsem většinou předvedla písničky hodně exponované výrazově i fyzicky. Fakt bych byla ráda, kdybych dostala part nějaké jeptišky, která jen stojí a drží bibli, jak už o tom jednou v legraci mluvili,“ vysvětlovala Radka. „Ale jinak jsem si večer užila. Obzvlášť tu rychlou písničku z muzikálu Pravá blondýnka. Převtělit se do pipinek, které neřeší nic jiného než oblečení a nakupování, bylo skvělé. K písničce jsme si vymyslely spoustu detailů,“ popisovala.

Asi nejvíc naměkko byl ze čtveřice, která stála na pódiu v závěrečném rozstřelu, Viktor. 
Ze srdce mu prý spadl balvan velký jako celé jeviště. „Když jsem si ale uvědomil, že jsem jeden z těch, kdo dostali nejméně hlasů od diváků, bylo mi jasné, že v příštím kole do toho musím dát ještě víc. Díky téhle soutěži překonávám hranice svých možností. A strašně rád bych ještě nějakou pokořil. Bože, já bych strašně chtěl postoupit ještě alespoň do jednoho kola,“ vyznal se Viktor. Z repertoáru klučičího Boy Bandu se mu víc líbila skladba Tragedy. „Je tam takový niterný začátek s klavírem a takové momenty mám rád.“ A jak se Viktor tvářil na to, co o něm v dotáčce řekli kluci? Že by ho kvůli přebytku energie potřebovali někdy vypnout? „Nejdřív mě to trochu zamrzelo, ale pak jsme si to s kluky vysvětlili a oni mi řekli, jak to mysleli. A já jsem rád. Opravdu mám přebytek energie, který musím pořád vybíjet.
A neuvědomuju si, že oni chtějí mít třeba klid. Musím to trochu potlačit,“ smál se Viktor.

Všichni tvůrci se shodli, že habaďůra na finalisty se jim chystala moc příjemně. „Oni trošku tušili, že dnešní večer bude neobvyklý, protože matematicky jim to do budoucích kol nevycházelo. Ale Ján Ďurovčík je před přímým přenosem znejistil, když jim šel říct, jak ho mrzí, že musí opět někoho z nich vyhodit. Takže tomu uvěřili a jejich překvapení bylo opravdové, což bylo patrné. Ale nedělní postup si opravdu zasloužili. Není jednoduché dát dohromady čtyři hlasy, je rozdíl naučit se píseň sám za sebe nebo pracovat v týmu, aby písnička navazovala a nebyly v ní žádné propady. „Zvládli to všichni výborně,“ chválil hudebník Ondřej Soukup. 

Na otázku, koho by přece jen poslali ze soutěže pryč, kdyby museli, mužská část poroty dál mlžila. Konkrétní jména řekla jen textařka Gabriela Osvaldová: „Když se budu držet jen toho, komu se co nepovedlo, tak trošku falešně zpívala Míša Doubravová a problémy měl i Viktor Polášek. Ale jinak musím všechny pochválit, udělali velký skok a až na nějaké drobné úlety bylo jejich vystoupení na profesionální úrovni a pro diváky určitě zábavné. Holky předvedly perfektní číslo plné nadsázky, ve kterém konečně vynikl jejich smysl pro komiku. Obzvlášť to bylo  patrné u Martiny Bártové,“ řekla Gabriela Osvaldová.

Martinu Bártovou ten večer chválili všichni, takže i ona sama byla velmi spokojená.
„Trénovaly jsme s holkama každý den a moc nás to bavilo. Písničky byly skvělé a dohromady se nám zpívalo báječně. Já jsem moc ráda, že jsem se tvůrcům i divákům mohla konečně ukázat v úplně jiné roli, v komické poloze, kterou mi dosavadní písničky zatím neumožňovaly předvést. A že byly obě skladby úplně jiné. Jedna svižná a vtipná, druhá lyrická, kde jsme vystupovaly jako nějaké pěvecké divy,“ líčila Martina.

Míša Doubravová v neděli pochopila, že pro režiséra Jána Ďurovčíka bude už napořád známá pod přezdívkou Vývrtka, kterou použil jako příměr v minulém kole. I ona byla s tím, jak se holčičí kvarteto předvedlo, náramně spokojená. „Zněly jsme dohromady skvěle, v té rychlejší písničce jsme se pěkně vyřádily, večer jsem si náramně užila. Byla to velká dřina, ale zvládly jsme to,“ shrnula Míša

Večer si užil i režisér Ján Ďurovčík, který se bavil mimo jiné tím, jak holky v písničce z Pravé blondýnky rozvinuly herecké etudy, které jim do skladby vymyslel. „Ale i kluci byli perfektní, to, jak podali skladbu Tragedy, sneslo všechny parametry profesionálního vystoupení. Nepřekvapilo mě to, vím, co od nich můžu čekat. Znám ty chalany i baby ze všech tvůrců nejlíp, takže vím, čemu mám dát při jejich vystoupení vyniknout.“  Zatímco Ján Ďurovčík ví, co může od finalistů čekat, oni po tomto přenosu vědí, že od něj mohou čekat úplně všechno. „Před přímým přenosem jsem si neodpustil kanadský žertík a šel finalisty zchladit, že bych strašně rád pracoval se všemi z nich, ale bohužel dva se toho nedočkají. Jsem odchovaný folklórním souborem Zemplín, tam byly takovéhle kanadské žertíky na denním pořádku. Zbožňuju fóry dotažené do konce, to jsem si nemohl nechat ujít,“ obhajoval se se smíchem.

Že mají první květnové finálové kolo konečně za sebou, si asi nejvíc oddychli David Weingärtner s Honzou Křížem.
Oba se totiž potýkali s hlasovou indispozicí a kvůli Davidovu onemocnění hlasivek dokonce musel být zrušený středeční plánovaný koncert jeho kapely s kapelou Ladislava Korbela. „Líp – i když v daných možnostech – se mi zpívala písnička Tragedy, protože ta druhá od Bryana Adamse byla strašně vysoko a vlastně nad hlasový rozsah nás všech. Takže jsme se s ní docela trápili,“ zkonstatoval.

Podobně mluvil i Honza Kříž. „Pokud to vypadá, že mi obě písničky sedly a že se mi povedly odzpívat dobře, pak jsem rád, že to tak vypadalo. Ale tak těžkou skladbu, jako je Everything I Do I Do It For You, bych mnohem raději zpíval v situaci, kdy jsem v pohodě. Jenže tohle kolo to bohužel nešlo, protože jsem se ukřikl. Takže jsem především rád, že jsem to přežil."

reklama