Kostým dělá finalistu. A co civil?

Robin Hood - 8. primy prenos 2 Foto: Robin Hood - 8. primy prenos 2Foto: Prima

Každý přímý přenos soutěže Robin Hood – cesta ke slávě nebyl náročný jen pro samotné finalisty, ale například i pro kostýmní výtvarnici Zuzanu Strakovou a její tým. S čím při oblékání Robinů a Marian bojovala a jak se kostýmy klukům a dívkám líbily? A co nejraději nosí v civilu?

Tým kostýmní výtvarnice  Zuzany Strakové musel buď koupit a dozdobit, nebo rovnou ušít řadu kostýmů pro finalisty, a to tak, aby byly co nejvíce podobné muzikálovým předlohám. Obléknout musel ale i moderátory a taneční company. Jen v posledních kolech si mohl vypomoct tím, že si půjčil kostýmy přímo z muzikálu. Například pro Martinu Bártovou, která zpívala duet s Romanem Vojtkem z muzikálu Jack Rozparovač, nebo pro Viktora Poláška, který si zazpíval part soudce z Touhy. „Při prvním kole přenosu, kdy vystupovali většinou v současných kostýmech, jsme některým finalistům zastřihli vlasy nebo doladili barvu. Ne proto, abychom jim měnili image a udělali z nich trendy lidi, ale abychom na těchto úpravách mohli stavět v dalších kolech, která si vyžádala už konkrétní vizáž k daným písničkám,“ vysvětlila Zuzana Straková.

A vizáž se někdy měnila radikálně. Nedivočejší účes měla Míša Doubravová při písničce Lady Marmelade, nejbláznivější kostým Viktor Polášek, když zpíval part Heroda. Pro Laca Hudce a jeho skladbu z muzikálu Aladin musely kostymérky shánět orientální oblečení, pro skladbu Elišky Ochmanové z muzikálu Miss Saigon zase japonské. „Zkouška ohněm pro nás bylo kolo, v němž finalisté zpívali s  company a každý měl kolem sebe několik tanečníků. Spočítali jsme, že jsme museli obstarat asi sedmdesát kostýmů. V úterý odpoledne jsme se dozvěděli obsazení jednotlivých skladeb, takže na shánění jsme měli  středu, čtvrtek a pátek. Pak už byly kostýmové zkoušky,“ líčila Zuzana Straková. A jak práci jejího týmu oceňují finalisté? Které oblečení se jim líbilo nejvíc a čemu dávají přednost v civilu?

Peter Veslár vyzkoušel v soutěži jen jeden kostým a s tím problém neměl. V civilu rád chodí oblékaný tak, aby se cítil pohodlně. Nepotrpí si na přehnanou eleganci a nesnáší vypasované košile. „Nejoblíbenějším kouskem v mém šatníku je tričko, které jsem dostal k třicátinám a které mi připomíná, že už patřím pomalu do starého železa,“ přiznal. Jen s jedním kostýmem má zkušenost i Maruška Blahynková. Na co si nejvíc potrpí v civilu? „Jsem vysazená na prádlo, to nakupuju ze všeho nejraději. A mám ráda i plandavé turecké kalhoty, nesnáším nic upnutého.“

David Weingärtner si nejvíc pochvaloval oblečení k úplně první písničce z muzikálu Čaroděj ze země Oz, protože prý podobný kostým mívá při vystoupení se svou kapelou. „Líbilo se mi i to, co jsem měl na sobě ke skladbě z Vlasů. Ale o kostýmech to není, když chce člověk dělat muzikál, je jeho povinností s kostýmem se sžít.“ Nejbláznivější účes byl jednoznačně ten k písničce Můj auťák z Pomády, k níž mu maskéři namalovali pejzy a vymysleli velikou vlnu nad čelem, se kterou pak chodil celý večer, protože nešla zlikvidovat jinak než kompletním umytím hlavy. A Davidův nejoblíbenější kousek v šatníku? Prý jednoznačně košile.

Lacovi Hudcovi prospělo, když se zbavil své patky a nechal si prostříhat vlasy. Kostýmy nijak zásadně neřešil. „Z modelingu jsem zvyklý na ledacos, měl jsem na sobě kolikrát naprosto otřesné kreace, které jsem musel na přehlídkách odnosit. V civilu docela rád nosím obleky, mám oblíbené zelené sako, které jsem měl i na prvním kole konkurzu. A nejoblíbenější jsou trička z dovolených s nápisem I Love... Když si je obléknu, vždycky si vzpomenu, kde jsem byl a co jsem tam prožil,“ vyprávěl Laco. I Janě Tesařové se líbilo, co měla při soutěži na sobě. A nejoblíbenější kousek z její skříně? „Dlouhá sukně po mojí mamince, která má asi třicet let a je z látky, kterou už dneska nikde neseženete. Všichni mi ji závidí.“

Láďa Korbel vyzkoušel v soutěži kostýmy jen dva. „Líbily se mi oba, ten na latinu i na rockovou písničku. Až na pirátský šátek, ten moc nemusím. Jinak v civilu jsem celá léta nosil černou, maximálně v kombinaci se šedou nebo červenou. Ale Eliška mě konvertuje na jiné barvy, nejraději by mě oblékla do fialové, ale to se jí nepodaří. Co nosím nejraději? Kombinaci džín a košile, tím se nikdy nic nezkazí. Ale mám rád i trička s lebkama,“ líčil Láďa. Protože má Eliška ráda fialovou, kostymérky se jí trefily do vkusu s  róbou na písničku z Evity. „Ve všem jsem se cítila dobře, jen jsem si musela chvíli zvykat na kostým ke Kabaretu, který byl na mě docela odhalený. To jsem ale ještě netušila, co mě čeká při písničce z All That Jazz,“ smála se. „A v civilu? Kromě té fialové mám ráda úplně obyčejnou kombinaci – džíny, tenisky a sportovní sako.“

Míša Doubravová byla nadšená z bláznivého růžového kostýmu ke skladbě Mamma I am a Big Girl Now, ale naprosto jej předčil ten, který jí kostymérky vymyslely ke skladbě  Lady Marmelade. „Christina Aguilera byla vždycky můj pěvecký vzor, v tom klipu se mi moc líbila a já byla nalíčená a učesaná přesně podle ní, byla to paráda,“ nadšeně líčila. A nejoblíbenější kousek v šatníku? „Modrá vestička, kterou mám teď na sobě,“ předvedla Míša. Petrovi Novotnému se líbilo oblečení, ve kterém zpíval v soutěži svou první písničku, protože bylo hodně civilní. „Jinak mám období, kdy nosím třeba měsíc jenom košile nebo měsíc jenom trička. Ale ze všeho nejvíc jsem mikinovitej. Mikina pro mě znamená volnost a tu já mám rád,“ vysvětloval.

Honza Kříž prošel docela viditelnou změnou, když během soutěže zhubl sedm kilo. Přiznal, že se necítil dobře v kostýmu Horečka sobotní noci, tak mu jej nakonec kostymérky změnily a daly mu k němu koženou bundu. Moc ho naopak bavil kostým rockového zombíka, k němuž měl i divoký přeliv. „Nechat si ho nemůžu, musím ho smýt. Nikdy jsem podobně bláznivé účesy nenosil, protože jsou do divadla nepoužitelné. V civilu rád nosím výrazné oblečení, protože je to pro mě svým způsobem taková zkouška odvahy, nejsem v jádru extravagantní. Ale nechám se k čemukoli ukecat. Jinak nosím hodně trička se zajímavými vzory, mám rád kožené boty a mikiny s kapucou a se sakem,“ vyjmenoval.

Andree Gabrišové se líbilo veškeré oblečení, které na sobě během soutěže měla. „Všechny holky jsme asi trochu bojovaly s úspornými kostýmy k All That Jazz, ale byly udělané vkusně a pánové z nich měli určitě radost. Nejvíc se mi líbily šatičky, ve kterých jsem zpívala duet z Hříšného tance, ty mi byly nejbližší.“ A civilní oblečení? „Všichni mi chválí tenhle bílý top s mašlí, který mám dneska na sobě. Už jej mám delší dobu, ale moc ho nenosím. Možná ho ale po dnešku pasuju za svůj nejoblíbenější kousek v šatníku, když mi ho všichni tak chválí,“ smála se Andrea.

U Viktora Poláška v oblíbenosti jednoznačně vede oblečení, v němž zpíval part krále Heroda a který mu vynesl přezdívku Kalimero. „Mám rád srandu a ten kostým byl bláznivý a k Herodovi perfektně pasoval, užil jsem si ho. Moc mi neseděl kostým soudce z muzikálu Touha. Hlavně ta paruka – připadal jsem si jako zlatý pytel s ovečkou na hlavě, byl jsem takovej nějakej zababušenej,“ popisoval. „Maskérky mě během soutěže ostříhaly, nechal jsem si narůst bradku. Mám rád, když s každou další rolí trochu změním i vizáž. Co se týče oblečení v civilu, nejraději zůstávám u osvědčených džín, tenisek a obyčejného trička,“ prozradil Viktor.

Martina Bártová byla spokojená se vším, do čeho ji kostymérky oblékly. Překvapilo ji, že ji pokaždé – snad kromě písničky Dancing Queen – nalíčily ve stylu 30. let minulého století. „Říkaly, že moje tvář se na tenhle retrostyl hodí. Měla jsem nejdřív trochu strach, jestli to třeba diváky neodradí. Ale neodradilo. Já sama mám taky docela ráda retromódu, a hlavně věci, které moc nenosí ostatní. Důležité je, abych se v nich cítila dobře. Kombinace, kterou mám ze všeho nejraději? Obléknu si legíny, přes ně šaty a jdu,“ popsala Martina.

Šaty, přesněji řečeno letní vzdušné šatičky, nejraději nosí i Radka Pavlovčinová. A k nim žabky. Tuhle kombinaci nejčastěji volí v letních vedrech. „Během soutěže jsem vystřídala hodně rozmanité kostýmy, ale vyloženě jsem se vyžívala v  krásné róbě, kterou jsem měla na sobě při společné písničce v kvartetu s ostatníma holkama. Připadala jsem si jako princezna,“ smála se.

reklama