Robin Hood nebude šetřit mrtvolami

Robin Hood - Cesta ke slávě - novinka 22.4. II a) Foto: Robin Hood - Cesta ke slávě - novinka 22.4. II a)Foto: All

Deset finalistů soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě se v divadle Kalich seznámilo s herci, kteří byli obsazeni do muzikálu, o jehož hlavní role oni pořád ještě bojují. Kdo z nich se postaví na jeviště vedle Lucie Šoralové a Václava Noida Bárty jako další Robin a Mariana?

 

Lucia Šoralová bude v roli Mariany alternovat slovenskou zpěvačku Nelu Pociskovou, která si na Slovensku získala popularitu jako hlavní hrdinka muzikálu Neberte nám princeznu, loni reprezentovala Slovensko na mezinárodní hudební soutěži Eurovize. Dalším Robinem bude muzikálový herec z Městského divadla v Brně Ján Jackuliak. A doplní je právě vítězové castingové show, jejichž jména budou známa na konci května.

V dalších rolích se představí například Leona Machálková jako čarodějnice, Kamil Střihavka a Martin Pošta se podělí o roli šerifa, vítěz soutěže X-Factor Jiří Zonyga bude hrát Malého Johna, David Suchařípa se Zdeňkem Podhůrským se budou alternovat v roli krále Richarda Lví srdce a Guye z Gisburnu.

Lucia Šoralová účastníkům tiskové konference zazpívala baladu Ten javor a Leona Machálková s Martinem Poštou duet. Finalisté soutěže nešetřili chválou, písničky je nadchly. „Obzvlášť ta, kterou zpívala Lucia Šoralová, má krásný text a nádhernou lidovou poetiku. Strašně rádi bychom se na muzikálu podíleli,“ řekli Honza Kříž a Laco Hudec. „Písničky mě moc překvapily a byla bych šťastná za jakoukoliv spolupráci na tomto projektu, zahrála bych si tu klidně i nějaký keřík nebo menhir,“ říkala Martina Bártová.

Ján Jackuliak a Václav Noid Bárta se shodli, že úloha Robina je pro ně splněním klukovského snu a že se těší mimo jiné i na bojové scény, kterých bude v představení hodně. Lucii Šoralové je na Marianě prý blízké to, že je to žena, která sní o velké lásce a bojuje za splnění svého snu.

„Muzikál, přestože je dost dramatický a mrtvolami se v něm nešetří, by měl být srozumitelný různým věkovým kategoriím. Je lehce romantický, nechybí v něm humor a některé dějové situace mají přesah až do dnešní doby. Snažili jsme se zachovat hlavní motivy legendy o Robinovi i to, co od ní diváci očekávají. Takže se mohou těšit na stěžejní scény, jako je třeba boj na kládě. Bez něj by to nešlo,“ vysvětlila autorka textu Gabriela Osvaldová.

Scénu představil režisér a choreograf Ján Ďurovčík. „Les je nejhorší scénografický úkol na půdě jakéhokoliv divadla. A přenést sherwoodský les do centra Prahy na scénu 8 krát 8 metrů rozhodně nebylo jednoduché. Ale diváci se mají na co těšit, scéna je hydraulická, větve se budou různě hýbat a padat. Jejím nosným pilířem jsou menhiry, které se během inscenace budou měnit na všechno možné a jejich pohyb po jevišti je samostatnou hereckou kapitolou,“ vysvětloval.

Producent celého projektu Michal Kocourek prozradil dobrou zprávu, že divadlo má už deset tisíc rezervací na vstupenky. Během tiskové konference pak s tvůrci a herci pokřtil symbolickou první vstupenku a zahájil předprodej.

Muzikál Robin Hood bude mít premiéru v Divadle Kalich 1. září.

reklama