Teď už je to na divácích

Robin Hood - Cesta ke slávě - Finalisti Foto: Robin Hood - Cesta ke slávě - FinalistiFoto: All

Televize Prima představila na tiskové konferenci v Divadle Kalich čtrnáct finalistů castingové show Robin Hood – Cesta ke slávě, kteří budou od 28. března bojovat v přímých přenosech o hlavní role v muzikálu Robin Hood.

 

Robin Hood - Cesta ke slávě je na Facebooku.
Diskuze Facebook

Do finále se probojovali Martina Bártová (22), Marie Blahynková (21), Michaela Doubravová (19), Andrea Gabrišová (18), Laco Hudec (26), Ladislav Korbel (23), Jan Kříž (25), Petr Novotný (34), Eliška Ochmanová (21), Radka Pavlovčinová (21), Viktor Polášek (28), Jana Tesařová (26), Peter Veslár (31) a David Weingärtner (25).

Sedm potenciálních Robinů a sedm Marian vybrali tvůrci projektu – Ján Ďurovčík, Gabriela Osvaldová, Michal Kocourek a Ondřej Soukup z více než tisícovky uchazečů. Jak výběr probíhal, mohli televizní diváci sledovat ve třech odvysílaných pořadech, které mapovaly průběh všech castingových dnů.

Tvůrci projektu svou část práce odvedli, v následujících živě vysílaných dílech castingové show se ujmou rolí odborných poradců a další rozhodování nechají na televizních divácích. Právě jim pomyslně předali štafetu v rozhodování, když v divadle přestřihli pásku, která symbolizovala zahájení přímých přenosů, začátek  boje o role Robina a Mariany. Diváci svými hlasy posílanými prostřednictvím SMS zpráv určí, koho z finalistů pošlou do dalšího kola soutěže a kdo ji opustí. „V přímých přenosech nebude nouze o emoce a díky tvůrcům také o vtipné, trefné a hlavně kvalifikované připomínky. Věříme, že divákům přineseme atraktivní podívanou, skutečný souboj talentů,“ řekl Marek Singer, generální ředitel Televize Prima.

Mezi čtrnáctkou šťastlivců jsou lidé, kteří již mají za sebou zkušenosti z menších muzikálových rolí, z tanečních company, jako zpěváci amatérských hudebních kapel, ale i začátečníci, kteří ještě nikde neúčinkovali. Šanci mají všichni stejnou. Na tiskové konferenci všichni popisovali své nejtěžší chvíle během castingu. Většinou se shodli na tom, že to byly okamžiky během vyřazování, kdy jimi zmítaly strach, únava, naděje a pak úleva, že byli vybráni právě oni.

Pro některé finalisty byla nejnáročnější chvílí herecká dílna, během níž ze sebe museli nejen vydat maximum, ale také hodně odhalit své emoce. Čtrnáctka vybraných adeptů se shodla i na tom, že s napětím čeká, jak budou probíhat přímé přenosy dalších dílů pořadu. A že zatímco v tuto chvíli u všech převládá zvědavost, postupně je bude ovládat tréma.

Ostatně o trémě mluvil i jeden z tvůrců – Ondřej Soukup. „Napětí a lehká nervozita patří ke každému živému přenosu, i když už jsem jich poměrně dost absolvoval, ani pro mě to nebude rutina,“ řekl hudebník. I on je plný očekávání, jak budou živé pořady probíhat. „Moc mě zajímá, jakými vlnami budou finalisté působit na diváky, kdo je osloví a koho pošlou dál. Někdo může předvést sebedokonalejší výkon, ale zaujme méně než jiný, kterému se výstup třeba tak nepovede. To je nevyzpytatelné, záleží na mnoha faktorech. Rozhodnutí je na divácích,“ řekl Ondřej Soukup.

Jako o prvních budou diváci rozhodovat o sedmičce Robinů, kteří se jim na Primě představí v prvním živém přenosu v neděli 28. března ve 20.00 hodin. A jeden z nich ještě ten večer soutěž opustí.

reklama