Šéf se vrací!

Pohlreich Zdeněk Foto: Pohlreich ZdeněkFoto: Prima

Kdo se těší na šéfa víc? Diváci, nebo restauratéři? Doufejme, že všichni, i když majitelům restaurací se možná trochu třesou kolena… Každopádně diváky čeká pořad, který si opravdu oblíbili a jenž se stal bez nadsázky fenoménem.

Nový formát jako takový vzbudil i hodně vášní. Někdo Zdeňka Pohlreicha a jeho slovník zkrátka nemusí, ti druzí ho ale zbožňují a respektují jako skutečného mistra gastronomie.

Fanoušci správně tuší, že je opět čeká vydatná porce kvalitního jídla, humorných i vypjatých situací na hospodské zahrádce, v lokále, a zejména v kuchyni. Osvědčené, ale i premiérové drsné a vtipné šéfovy hlášky, a zejména spousta dobrých rad a tipů, jak na to. To poslední zajímá zejména majitele, kteří si šéfa pozvali do podniku, aby jim poradil, jak něco zlepšit nebo rovnou zachránit v hodině dvanácté. Některé restaurace se chtějí jen ukázat a trochu popostrčit, jinde je návštěva Zdeňka Pohlreicha reakcí na poslední volání o pomoc.

Nebojte se, všechny věci okolo „šéfa“, plotny a jídelního lístku, které vás minulou sezonu tak bavily, zůstávají. Zdeněk Pohlreich bude ale více cestovat po vlastech českých a dohlížet ještě přísněji na kvalitu místní kuchyně. Více času bude věnovat návratům do prověřovaného podniku. Dnes už Pohlreichovo hodnocení něco znamená, a proto nebude jednoduché ho získat. Každý si ho bude muset skutečně zasloužit. Navíc všechny čeká důležitá novinka. Už není otázkou, zda doporučení dát či nedat. Spíše tu běží o to, jaké bude. Samolepky s kuchařem jsou nyní opatřeny hvězdičkami. Jen ti nejúspěšnější mají šanci až na tři hvězdičky.


Mezi šéfovým působením v restauraci a kontrolní návštěvou uplyne více času, neboť chce dát personálu skutečný prostor na nápravu a také odhalit, zda změny a úpravy nebyly jen kosmetické a dočasné. A pak – adié, Pohlreichu, dál kodrcáme pěkně postaru, hlavně že máme tvůj zdvižený palec! Tak to by nešlo, přátelé.

 

reklama