reklama

Šéf na grilu

Šéf na grilu - logo black Foto: Šéf na grilu - logo blackFoto: Prima

O tom, že je Zdeněk Pohlreich vynikající a nesmlouvavý odborník na gastronomii, nepochybuje asi žádný z diváků pořadu Ano, šéfe!

V novém pořadu Šéf na grilu nás Zdeněk Pohlreich v klidu, pohodě a s humorem sobě vlastním provede všemi úskalími grilování. Vysvětlí, co je při grilování důležité, nač si dát pozor a čeho se vyvarovat, naučí nás rozumět surovinám, pomůže zvládnout základní grilovací techniky a bude nás inspirovat přípravou vynikajících jídel. Svůj kuchařský fortel předvede s neuvěřitelnou lehkostí, poctivě a s nakažlivou radostí, grilování navíc okoření vtipem a spoustou osobitých hlášek.


Zdeněk Pohlreich


Zdeněk Pohlreich grilování miluje, považuje je za fascinující způsob vaření, příjemný způsob trávení volného času i zábavnou společenskou událost. Příprava masa na ohni a grilování je v nás už od pravěku zapsána jako činnost veskrze pozitivní a příjemná. Proto se grilování těší po celém světě takové oblibě.

 

Zdeněk s povděkem sleduje, jak se z grilování stává i česká tradice. Protože je skvělý kuchař, který má za sebou i zkušenosti z Austrálie, Mekky grilování, nemůže Zdeněk grilovací chyby a nešvary, na které opakovaně naráží na svých motocyklových toulkách po republice, nechat bez odezvy. S mírnou nadsázkou říká, že my tady v Čechách a na Moravě grilujeme rádi a hodně, máme skvělou atmosféru a pohodu, ale to jídlo občas stojí úplně za… starou bačkoru.

 

Říká: „...když přijedu někam na grilovačku, většinou je to dost podobný – křidýlka, kuřecí stehna a prsa, klobásy, nakonec možná krkovička, na všem nějaký kupovaný marinády, kvalitní maso aby člověk pohledal, ve výsledku jsou všichni přežraný klobás a na dobrý steak vůbec nedojde. Ale není nutné mít deset špatných chodů pro každého – dělejte jednou steaky, podruhé ryby, pak drůbež... raději méně, ale kvalitní dobroty.“


Proto se Zdeněk rozhodl s tím něco dělat. Připravil novou praktickou grilovací kuchařku i televizní grilovací lekce pořadu Šéf na grilu. Zde nás přesvědčí, že grilování, stejně jako každé jiné vaření, je o kvalitních surovinách, disciplíně, umu a několika důležitých zásadách, které se musejí dodržovat. A navíc, jak jednotlivé díly pořadu Šéf na grilu dokazují, to může být skvělá zábava.

reklama