reklama

Hamburger s bylinkovým máslem

Doba přípravy: Do 30 minut
Počet porcí: 4
Hamburger s bylinkovým máslem - total Foto: Hamburger s bylinkovým máslem - totalFoto: Prima

Suroviny
pepř mletý 2 špetky
dip 1 sklenice
majonéza 1 sklenice
kečup 1 láhev
hořčice 1 sklenice
rajče 1 kus
cibule sladká grilovaná 1 kus
salát 1 kus
rozpuštěné máslo 35 g
hamburgerové housky 4 kusy
čedar 4 plátky
pancentta 4 plátky
sůl hrubá 1 špetka
bylinkové máslo česnekové 4 plátky
mleté maso na hamburgery 750 g
máslo 8 lžic
česnek 1 stroužek
nasekané bylinky 55 g

Připravte si:


na hamburgery:

mleté maso, plátky česnekového bylinkového másla by měly být asi 1 cm silné, hrubou sůl a čerstvě namletý pepř, pancettu (skvělá italská slanina - pokud na ni máte chuť), čedar, hamburgerové housky, rozpuštěného másla

 

na oblohu:

zelené nebo červené salátové listy, tenké plátky syrové nebo grilované sladké cibule, na plátky nakrájené zralé rajče, hořčici, kečup, majonézu, dip nebo prostě to, co máte rádi k hamburgeru

 

Pusťte se do toho:

1. Opláchněte si ruce studenou vodou a rozdělte hamburger na 4 díly. Z každého vytvořte bochánek, vložte do něj plátek bylinkového másla. Osolte, opepřete a dejte na tác pokrytý mikrotenovou fólií. Bochánky zabalte i zvrchu a dejte je do chladu ledničky. Připravte gril na akci a pak ho rozpalte na vysokou teplotu.

 

2. Jestli máte chuť přidat pancettu nebo jiný druh slaniny, grilujte ji 2-3 minuty po každé straně, dokud nebude dokřupava-dozlatova. Odložte ji na tác vyložený papírovou osuškou, tak se zbaví tuku navíc.

 

3. Dejte hamburger na rozpálený rošt, znovu je osolte a opepřete. Grilujte ho po každé straně 5-7 minut, až bude propečený na medium. Oblíbený mřížkový vzor na hamburgeru zvládnete snadno - v polovině času pečení je prostě pootočíte o pravý úhel.

 

4. Po obrácení můžete hamburger vylepšit pancettou a sýrem navrch.

 

5. Housky rozkrojte, potřete rozpuštěným máslem a dejte je na gril. Bude jim stačit půl až jedna minuta.

 

Velké finále: Na spodní půlku housky položte list salátu, plátek cibule a rajčete. Přidejte hotový hamburger s pancettou a sýrem, ochuťte dle libosti a přiklopte druhou půlkou housky.

 

Bylinkové česnekové máslo

 

doba přípravy: 15 minut

Připravte si:

55 g čerstvých nasekaných bylinek (petrželky, pažitky, libečku, bazalky, oregana nebo estragonu), 1 stroužek najemno nakrájeného česneku, špetku čerstvě namletého černého pepře, 8 lžic kvalitního másla pokojové teploty

Pusťte se do toho:

Vše vhoďte do misky a zpracujte dřevěnou vařečkou. Třete až do pěny anebo na práci použijte techniku - robota nebo ruční šlehač.

Máslo položte doprostřed mikrotenové fólie nebo pergamenového papíru. Zaviňte je do válečku a konce zakruťte, aby se nerozvinuly. Na pět dní odložte máslo do chladničky. Klidně si je udělejte do zásoby, v chladu vydrží tři měsíce.

reklama