reklama

Kuřecí involtini s parmskou šunkou a bazalkou

Doba přípravy: Do 30 minut
Počet porcí: 4
Šéf na grilu - Kuřecí involtini s parmskou šunkou a bazalkou Foto: Šéf na grilu - Kuřecí involtini s parmskou šunkou a bazalkouFoto: Prima

Suroviny
sůl 2 špetky
česnek 2 stroužky
bazalka 8 lístků
pepř černý mletý 1 špetka
kuřecí prsa 4 kusy
parmská šunka 4 plátky
sýr provolone 4 plátky
tomatová omáčka 450 ml

Speciální výbava:

potravinářský provázek

 

Připravte si:

4 vykostěná kuřecí prsa bez kůže, každé by mělo mít kolem čtvrt kila, 4 tenounké plátky parmské šunky, 4 tenké plátky sýru provolone, 8 velkých bazalkových lístků a další na ozdobu, 450 ml kvalitní tomatové omáčky, extra panenský olivový olej, špetku čerstvě namletého černého pepře, 2 stroužky česneku, oloupané a utřené, 2 špetky soli
 

Pusťte se do toho:

 

1. Roztopte gril na středně vysoký žár.

2. Každý kousek masa zabalte zlehka do mikrotenové fólie tak, že posadíte kuře hladkou (seřízlou) stranou na fólii a zbylou přes něj přetáhněte. Teď se pusťte do naklepávání.

3. Z obou stran plátky osolte, namelte na ně pepř a potřete utřeným česnekem. Položte kuře hladkou seřízlou částí na pracovní desku.

4. Na každý kousek masa naskládejte plátek parmské šunky, dvě půlky provolenského sýra a dva bazalkové listy. Vše perfektně zaviňte. Závitek ovažte potravinářským provázkem (2 kousky počítejte na každý závitek), přebývající kousky provázku odstřihněte. Závitky lehce potřete olejem.

5. Grilujte na medium 12 minut. Zavírejte víko grilu, jak to jen jde. Nezapomeňte však závitky každé 3 minuty otáčet, dokud nezezlátnou ze všech stran. Poté je seberte z grilu a nechte 3-5 minut odpočívat. V klidu zatím rozehřejte na pánvi tomatovou omáčku.

6. Sundejte provázky a závitky nakrájejte na plátky. Podávejte horké v tomatové omáčce se snítkou bazalky navrchu.

reklama