Show Jana Krause: hitmaker, energická herečka a odvážný podnikatel

Jan Kraus drží cenu od Michala Davida Foto: Jan Kraus drží cenu od Michala DavidaFoto: All

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Michal David, herečka Jenovéfa Boková a podnikatel Martin Daňo. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. června večer na Prima family.

Moderátor přivítal prvního hosta, hitmakera Michala Davida. Michal David mu nejdříve předal cenu za pořad – Show Jana Krause. „Já mám váš pořad moc rád, já se na vás pravidelně dívám, tak jsem si řekl, že vám dám cenu," vysvětlil Michal David. Moderátor se zajímal, proč má Michal David brýle. „To není frajeřina, já mám slabý zánět spojivek," objasnil host. „Aha, tak já jsem si říkal, že jestli to je frajeřina, tak že to zase taková frajeřina není," podotkl moderátor. „Vy jste takový čilý, teď jste dokonce už asi 14 nenapsal žádný muzikál. Ale máte turné s Lucií Vondráčkovou," popsal host. „Dříve jste jezdil s tetičkou, s Helenou Vondráčkovou, teď s neteří," nadhodil moderátor. „To vzniklo v době, kdy jsme oba dostali cenu TýTý, nazpívali jsme písničku Byla to láska, kterou napsala Lucčina maminka a pak z toho nějak vyplynulo, že jsme skončili u toho turné, které teď probíhá," vysvětloval Michal David. Probrali spolu Michalovy muzikály a kromě jiného také ten nejnovější, Mata Hari. „Je to takové swingové, pěkné to je," popsal David. „Vy jste takovej moc aktivní. Vy se ani nejmenujete vlastně Michal David, ale Vladimír Štancl. Proč jste si změnil jméno?" vyptával se moderátor. „Když jsme začali jezdit do ciziny, tak to jméno bylo špatně vyslovitelné," vysvětlil host.

Michal David

„Jaké byste mi navrhl umělecké jméno, kdybych se vrhnul do popu?" zajímal se moderátor. „Vy máte skvělé jméno do showbyznysu! Tak třeba Jan K.," navrhl Michal David. „Co je vlastně Kraus?" vyptával se host. „To je Kučera," odpověděl Michal David. „Tak co třeba Jan Hair? Když jste ten Kučera," napadlo hosta. „Já jsem křtěný taky Vladimír," prozradil Jan Kraus. „Tak si dejte Vladimír Štancl," uzavřel to Michal David. Vysvětlil, že za jeho comeback v 90. letech mohou trochu DJs, kteří na přání začali hrát jeho písničky, které začaly být zase čím dál víc žádanější. Moderátor probral s Michalem Davidem, jak se hrají jeho muzikály v Koreji a v Japonsku.

Jenovéfa Boková

Jan Kraus představil mladou herečku a studující hudebnici Jenovéfu Bokovou a dceru Johna Boka. „Tatínka pozdravujte, my se trochu známe a taky pozdravujte maminku, známou výtvarnici," pronesl na úvod moderátor. Podívali se spolu na ukázku z nového filmu Revival, kde Jenovéfa hraje. Jenovéfa vysvětlila, že za její charakteristický hlas může nedomykavost hlasivek. „Kvůli tomu jsem byla u přijímaček na DAMU zpruzena," prozradila. „Housle dělám odmalička, od šesti let a hraní mě taky baví," zamyslela se nad svým zaměřením Jenovéfa. „Vy jste už hrála v řadě filmů," nadhodil moderátor. „Revival je asi moje největší role. Hrála jsem taky v Hořícím keři a nebo v Občanském průkazu," prozradila Jenovéfa. „Třeba ty housle, na které hrajete, to je pro mne nepředstavitelné," zajímal se moderátor. „Za to vděčím svojí mamince, že hraju. Kdyby bylo na tátovi, to bych nehrála. Ten mi v šesti letech říkal, že když mě to nebaví, ať necvičím. Na rozdíl od mámy," popsala Jenovéfa. Moderátora zajímalo, jak se pozná houslový virtuos. „Ten dotyčný do toho musí dát sám sebe," pokoušela se vysvětlit Jenovéfa. „Klukům se to asi líbí ten váš hlas," zajímal se moderátor. „No, líbí. Říkají to," přisvědčila Jenovéfa. „Co máte po tatínkovi?" chtěl vědět moderátor. „Já jsem vždycky chtěla být vstřícná a vyrovnaná po mamince a jsem výbušná a žárlivá po tatínkovi," přiznala se Jenovéfa. Jenovéfa prozradila, že svému otci říkali někdy doma Boku. „Hlavně když jsme naštvaní, tak říkáme, ty jo, Bok zase udělal tohle nebo támhleto. Ježiš, ten mě zabije, až tohle uvidí," vyděsila se Jenovéfa. „S vámi bych se tedy příště radši sešel u studny," reagoval moderátor na to, když Jenovéfa požádala poněkolikáté o sklenku vody.

Martin DaňoPoslední hostem byl Martin Daňo. „Abych vás představil: vy děláte na Slovensku takové věci, že třeba jdete na úřad, točíte je, zatímco oni s vámi vyřizují nějakou agendu, tvrdí vám, že se to nesmí, vy tvrdíte, že ano a takhle různě tam na Slovensku úřady a státní správu zlobíte. Pak máte také doménu smer.sk, pak jste založil agenturu GINN," představoval hosta moderátor.  „To mělo být taková agentura zabývající se investigativní žurnalistikou," vysvětloval Martin, který momentálně žije v Rakousku a věnuje se podnikatelským aktivitám v rámci svého oboru – jako počítačový expert. „Aby na vás slovenské úřady nemohly?" vyptával se moderátor. Host mu přisvědčil. Popsal průběh některých kauz, kterým se věnoval. „Když jsem se díval na YouTube na vaše videa, chce to odvaahu. Všude vám říkali, vypněte to, ale vy jste se s nimi dohadoval, že to není protizákonné," rozebíral to moderátor. „Ale teď už změnili zákon, je sice povolené to všechno natáčet, ale nesmí se to zveřejňovat. Každý by chtěl totiž pracovat v ústranní, ve stínu, aby na něj nebylo vidět. Svévůle úřadů a úředníků je někdy neuvěřitelná. Ale dnes proběhla na Slovensku zpráva, že jsme před časem napadli jednu veřejnou soutěž, kde šlo o miliardu korun. A ta soutěž byla na základě té naší aktivity zrušena. Takže z toho mám dobrý pocit," popsal pan Daňo. „Na druhou stranou jste radši v Rakousku, ono vás to trochu chrání," nadhodil moderátor. „Když má někdo pod sebou státní správu, není problém, aby mi znepříjemnili život. I když o nic nejde, nic mi nikdo neprokáže, stoupají vám náklady, berete si advokáta, věnujete tomu čas," popisoval důvody, proč se přestěhoval raději za hranice.

Jan Kraus

„Zaujalo mě také, že jste kromě dalších svých aktivit vytvořil databázi mrtvých," zajímal se moderátor. „Sbíráme údaje ze hřbitovů. Má to takový efekt, že na web, kde evidujeme 100 miliónů mrtvých osob, se přidruží takové informace, které se týkají např. nabídky testů DNA," vysvětloval host. Prozradil, že nyní žije v malé vesnici nedaleko Bratislavy, předtím žil sedm let v Paříži. „Ale na Slovensku zase máte zábavu, ne?" vyptával se moderátor. „Někdy až dost," přisvědčil pan Daňo. Prozradil, že žije sám. „I kdybyste mi tady dnes předložil ženu, která by byla nejhezčí, nejideálnější a s nějakým certifikátem, tak bych vám poděkoval a obešel ji," vysvětlil pan Daňo a pak dodal, že nejdříve je třeba udělat pořádky na Slovensku a pak že bude myslet na soukromí. Otevřeli spolu téma, že pan Daňo vlastní už několik let doménu jankraus.com. „Vidíte, tady to mám úředně, prodal mi ji nějaký pan Jan Kraus za 70 000 korun. A jelikož vám vždy tady lidi dávají dárky, tak já vám taky jeden věnuji. Buď vám dám doménu jankraus, nebo smer.sk. Tak si vyberte," nabídl pan Daňo. „A jak jste přišli na to, že chcete moji doménu v tom roce 2007?" chtěl vědět moderátor. „Tehdy jsem si říkal, že by to bylo dobré ji mít," vysvětloval pan Daňo. „To je ale hnusný rozhodování. Vybrat si buď doménu Kraus, nebo smer. To je jako křišťál a bahno," ukončil debatu moderátor.

reklama