Sladkých devadesát. S Lubou Skořepovou i o dobách, kdy nebyly žvýkačky

Jan Kraus herečce nejprve zdvořile poblahopřál Foto: Jan Kraus herečce nejprve zdvořile poblahopřálFoto: All

Co je skutečně sympatického na Lubě Skořepové? Je až nezvykle upřímná, ne však nezdvořilá. Když jí něco takříkajíc nesedí, prohodí jen: „Já už jsem stará, nevidím ani neslyším.“ Ve skutečnosti je stále velmi bystrou, vtipnou a vitální dámou. Uvidíte večer u Krause.

Do divadla sice uznávaná herečka přišla s hůlkou, cestou k pódiu ji ale spíše jen nesla v ruce, než aby se o ni opírala. Že by ji měla jako osobní zbraň?

Sledujte večer ve 22.10 na Primě Show Jana Krause. Vedle Luby Skořepové usednou na gauč judista Lukáš Krpálek a gynekolog a porodník Richard Vanko.

S ohledem na kompoziční nároky natáčení a z úcty k této herecké osobnosti, proběhl náš rozhovor na pohled možná v trochu komické poloze. Tedy tak, že Luba Skořepová seděla v pohovce a já jsem klečela s mikrofonem u jejích nohou. Přece nenecháme skutečnou hvězdu postávat někde v zákulisí.

„Mně nevadí už vůbec nic. Tedy kromě vlády,“ odvětila mi jen spontánně herečka na dotaz, jestli jí nevadí, že si v tento moment nemohu sednout vedle ní.

Za svůj život prožila vlád a nejrůznějších zvratů až příliš mnoho, včetně celé druhé světové války, partnerských rozluk, problémů s otěhotněním atd. Může ji ještě vůbec někdo vyvést z míry? Prohodily jsme i pár slov o dnešních nešvarech a o dobách, kdy se ještě neprodávaly žvýkačky, o zamilovanosti a kráse mužů, pravdě i lásce.

Odpověď najdete na videu


Nakonec přišla řeč na loutky. Víte, že Luba Skořepová otestovala, kdo se dokáže lépe vyjádřit – jestli herec, nebo loutka?

Více o ojedinělém experimentu na videu

 

Dívejte se. Komplet hosté večerního Show Jana Krause v galerii DOLE

Autor: Zuzana Schneidewind
Kamera: Jan Kundera

 

 

reklama