Studentská Thálie příležitostí je. Studenti, ukažte se.

Studentská Thálie 2015 Foto: Studentská Thálie 2015Foto: Robert Čížek

Mladí divadelníci, spisovatelé, básníci a dramatici, pozor! Do čtvrtého ročníku prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky autorské tvorby uměleckých i neuměleckých středních škol STUDENTSKÁ THÁLIE 2016 je nově možné se přihlásit až do 31. března.

Téma letošního roku, Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha, doslovně i symbolicky osvobozuje. Soutěží se v sekcích Autorský tvar (divadelní skeč) a Autorský počin (literární, hudební či publicistický text). Představení mohou mít od jedné do patnácti minut, psané počiny nemají délku omezenou. Žánr je v obou případech libovolný a hlásit se mohou jak jednotlivci, tak skupiny. „Oceňujeme rozdělení uměleckých a neuměleckých škol, které nám minulý rok dopomohlo k Ceně Studentské Thálie za autorskou hru s názvem Sonet 5a15a aneb Myšlenková inscenace, “ říká k organizaci hodnocení divadelní sekce Eliška Frühbauerová z DS UnderZ pražského Gymnázia Na Zatlance.

Nominace Autorských tvarů se uskuteční 1. května 2016 v malostranském Divadle Na Prádle. Soutěžící budou mít možnost účastnit se workshopu s vícenásobnými vítězi Studentské Thálie 2015 (divadelní improvizační skupinou IMPRA) a těšit se mohou také na setkání s mnoha hereckými osobnostmi. Pro tvůrce Autorského počinu je v Divadle Na Prádle připraveno setkání 11. května, na němž svou tvorbu představí současní i bývalí účastníci. Finále s přehlídkou nominovaných tvarů, doprovodnou výstavou a s předáním Cen Studentské Thálie proběhne na Nové scéně Národního divadla v Praze. TV Prima je hlavním mediálním partnerem projektu, který podporují také Divadelní noviny, Literární noviny a Tvar.

Soutěž je vyhlášena pod záštitou předsedy Klubu pražských spisovatelů Lubomíra Brožka, ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Hereckou asociací, Klubem pražských spisovatelů, Novou scénou Národního divadla, Divadlem Na Prádle, Divadlem Komedie a Knihovnou Václava Havla. Své přihlášky zasílejte na info@studentskathalie.cz, přihlašovací formuláře jsou k nalezení na adrese: www.studentskathalie.cz.

reklama