Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

Danu Batulkovou uvidíte již ve čtvrtek ve Svatbách v Benátkách!

Dana Batulková jako Helená Jánská. Foto: Dana Batulková jako Helená Jánská.Foto: archiv Prima

Dana Batulková se díky nové úloze zase vrací na Primu. Po roli zdravotní sestry v Cestách domů se teď začne objevovat jako dámská krejčová Helena Jánská v seriálu Svatby v Benátkách. A díky této roli se tak trochu vrací do minulosti.

Ne že by se v minulosti Dana živila jako dámská krejčová, ale svého času prý strašně ráda šila. „Před nějakými dvaceti lety jsem hodně šila na děti podle časopisů. S kamarádkami herečkami jsme společně jezdily nakupovat látky, pokaždé jsme tam nechaly skoro celou výplatu. Zvládla jsem ušít i kabát s podšívkou. Moc mě to bavilo, byl to pro mě relax. Poté, co jsem přišla o šicí stroj, už si nepřišiju ani knoflík. Šít už by mě nenapadlo, ale možná začnu zase plést, ovšem na tlustých jehlicích, pletení je příjemné odreagování, ale k šití už se určitě nevrátím. Dneska relaxuju spíš prací na zahradě nebo se jdu projít se psy,“ vysvětluje Dana Batulková.

Dana Batulková si zahraje krejčovou Foto:

Ve Svatbách v Benátkách bude Dana hrát dámskou krejčovou, novou posilu ve svatebním salonu. „Na natáčení jsem se moc těšila, spoustu lidí už znám z předchozí práce, včetně režiséra. Těším se, že tu potkám třeba Boba Klepla, jsme spolužáci z DAMU. Moje postava – dámská krejčová Helena Jánská – je emancipovaná, rozvedená a vtipná žena, která umí s humorem a nadhledem proplouvat životem. Jsem ráda, že se posouvám zase ke komediálnějším rolím, mám je ráda,“ říkala herečka.

Jak se Daně Batulkové líbí kostýmy, které v seriálu nosí? „Blíží se mému stylu oblékání, i já ráda vrstvím šaty, trička a svetry a dřív jsem taky ráda nosívala hučky a různé kloboučky. Jen bych volila trochu tmavší barvy,“ říkala herečka při pohledu na bílou krajkovou sukni. „Tento styl je mi rozhodně bližší než nějaké kostýmky a halenky,“ porovnávala.

„Jsem rád, že Dana do seriálu nastoupila, známe se z natáčení sitcomu, ona je skvělá komediální herečka, myslím, že postava Heleny je jí šitá přesně na míru. Už když autoři roli psali, mysleli na Danu,“ řekl režisér Ján Novák.

reklama