Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

Filip dostane pořádnou nakládačku. Jak se připravuje televizní rvačka?

A tady už máte rozbitého Filipa Foto: A tady už máte rozbitého FilipaFoto: archiv Prima

Filip je momentálně bezdomovec. Když manželce přiznal, že má s Olgou rok a půl pomět, vyhodila ho. Když Olze přiznal, že s manželkou čeká dítě, vyhodila ho také. A tak zapíjí žal v herně. A tam si ho vyhlídnou jeho bývalí zaměstnanci.

Počkají si na něj a před hernou mu dají pořádnou nakládačku.

Jak se připravuje seriálová rvačka?

Útočníky hráli kaskadéři, kteří přesně věděli, jaký pohyb mají udělat a jak mají rány směřovat, aby herci – v tomto případě Ondřeji Veselému - neublížili. Aby si Ondřej neporanil při rvačce kolena, oblékl si pod kostým chrániče.

„Režisér má vždycky nějakou představu o tom, jak chce scénu natočit. Ne vždycky je to ale z různých důvodů reálné. My mu proto vždycky dáme návrh toho, jak by se scéna mohla udělat. Když režisér souhlasí, s herci ji nazkoušíme. Kaskadér musí herce naučit, jak má na ránu reagovat, aby to vypadalo věrohodně a divák věřil, že vidí skutečnou rvačku. Když mají být vedené údery na hlavu, vedou se mimo, ale jsou kamerou nasnímané tak, aby vypadaly jako opravdové. Takže útočník musí udělat přesně daný pohyb a oběť přesně zareagovat tak, aby divák věřil, že rána skutečně padla. Všechny ostatní údery na jiné části těla opravdu dopadnou, ale ne v plné intenzitě,“ vysvětluje Jiří Kuba, vedoucí agentury kaskadérů IPON, která se seriálem pravidelně spolupracuje.

„Natáčení rvačky mě bavilo, Filip je takový uhlazený, těšil jsem, až se situace kolem něj vyhrotí, praskne jeho nevěra a on dostane, co si zaslouží, až z něj bude trochu troska,“ smál se Ondřej Veselý.

 Podívejte se do zákulusí, jak se taková rvačka připravuje:

Filip v herně Foto:

Sledujte Svatby v Benátkách každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě!

Článek

Rvačka se musí nějdřív několikrát nazkoušet Foto: archiv Prima

Podívejte se do zákulisí natáčení pátého dílu!

Pátý díl vám odhalil několik tajemství našich seriálových postav. Jak opravdové emoce ve vztazích členů rodiny Drozdů, tak těžkou životní zkušenost jinak tvrdé Loly....

Článek

Zkouška scény Foto: archiv Prima

Jak vypadaly přípravy scén 8. a 9. dílu Svateb v Benátkách? Podívejte se do zákulisí

Každá scénu, která trvá třeba jen dvacet sekund, připravuje několik lidí třeba i hodinu. Za natáčením takového seriálu stojí hodně práce. Podívejte se do zákulisí, jak se...

reklama