Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

Nevěstu Andreu Verešovou museli pomazat gely, aby neuhořela!

Andrea hoří Foto: Andrea hoříFoto: archiv Prima

Andrea Verešová si zahrála hned napoprvé pěkně nebezpečnou scénu v seriálu Svatby v Benátkách. Její dlouhý závoj měl totiž chytit od odhozeného doutníku. I když měla připravenou kaskadérku, Andrea se rozhodla scénu podstoupit sama. Co pro to musela absolvovat?

Během přípravy svatební scény už netrpělivě opodál přešlapovala kaskadérka, která by mohla kdykoliv modelku Andreu Verešovou zastoupit. Ta se však rozhodla, že scénu, která se na první pohled může zdát poměrně úsměvná (tak jako v seriálu), ale která by mohla bez kontroly nakonec skončit velice tragicky, natočí sama. 

I když slovenská modelka chtěla už od začátku celou scénu natočit sama, kaskadérka musela být i tak přítomná: "Během takové scény musí kaskadéři a lidé od speciálních efektů spolupracovat. Mají dozor nad hořícími materiály, aby se nic nestalo, protože oheň umí postupovat velice rychle," prozradil nám vedoucí speciálních efektů.

Andrea Verešová shodila šaty a ukátala nám své super tělo v podvazcích... Foto: Herminapress.czAndrea Verešová shodila šaty a ukátala nám své super tělo v podvazcích...Foto: Herminapress.cz

Existují gely, které vám pomohou (filmově) uhořet

K tomu, aby se Andrea Verešová nepopálila, bylo však zapotřebí mnohem víc než jen dozor kaskadérů. Andreu pomazali speciálními gely, které mají zabránit hoření. Její šaty a závoj byly naopak ošetřeny gely, které hoření podporují. Pro efekt hoření a zároveň hašení se použily dýmovnice. Andrea Verešová svým odvážným rozhodnutím podstoupit tuto scénu bez dublérky ulehčila celému štábu. Pro pana režiséra Sebechlebského bylo důležité, aby tato scéna byla co nejméně sestříhaná, měla tak působit více chaoticky, přesně tak, jak se během požárů děje.

Rozhovor s Andreou Verešovou po natočení této dramatické scény můžete vidět tady:

Článek

Svatby v Benátkách - Andrea Verešová hoří! Foto: archiv Prima

Nehasit, hořím! Zákulisí scény s Andreou Verešovou

Krásná Andrea Verešová se sice modlila, aby scéna s hořením svatebních šatů, které měla v ten moment na sobě, skončila co nejrychleji. Koneckonců, mohla se opakovat jen ...

reklama