Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

Jitka Smutná se vrací před kameru. Ve Svatbách si zahraje pošťačku a důvěrnici Libuše

Svatby v Benátkách - Jitka Smutná Foto: Svatby v Benátkách - Jitka SmutnáFoto: archiv Prima

Jitka Smutná se vrací v plné síla na televizní obrazovky Primy. Ve Svatbách v Benátkách si zahraje laskavou a obětavou Boženku, pošťačku a nejlepší kamarádku Libuše Drozdové (Hana Gregorová). Spolu sdílejí nejedno ženské, někdy až rozjíveně holčičí tajemství. Jak Boženku vidí její představitelka?

Boženka žije životy druhých

Postava Boženky popisuje jeden z ženských fenoménů našich maminek a babiček. Některé z nich totiž dávají přednost tomu, aby mohly tvořit životy svých blízkých, místo toho, aby tvořily svůj vlastní. „Pošťačka Boženka je neustále ve styku s lidmi, s nimiž dobře vychází. Svou práci má moc ráda. Boženka tak trochu žije životem své kamarádky Libuše, protože její vlastní život se jí zdá trochu prázdný a ne moc zajímavý. Říká, že milostné dopisy nosí pouze jiným. Každá ženská si potřebuje popovídat s nejlepší kamarádkou o tajnostech života. Proto Boženka velmi ráda naslouchá Libuši, která si umí život užít.

Jitka Smutná si zahraje pošťačku jménem Boženka Foto:

Pošťačku hraju poprvé, ale jednu znám osobně, je to herečka ochotnického souboru, mám tedy jakýsi mustr. Myslím, že Boženka je hodně reálná postava, není vycucaná z prstu. Existují dívky nebo ženy, které slouží svým atraktivnějším kamarádkám jako vrby. Boženka je přesně taková. Nevznáší se na obláčku, je realistka, navíc má úžasný smysl pro humor, díky němuž dokáže každou situaci trefně a pragmaticky komentovat,“ říká herečka.

Společné scény Boženky a Libuše jsou často velmi vtipné. Obzvlášť, když spolu dámy řeší například Libušiny milostné trable nebo se seznamují s geocachingem. „Pro mě jsou humorné i ty momenty, kdy před kamerou jedu na kole. Kolo, které tu mám, je – na rozdíl od mého vlastního – stařičké. A protože s ním netočím tak často, mám někdy problém dobrzdit před kamerou na předem určeném místě,“ směje se Jitka Smutná.

Svatby v Benátkách uvidíte 29. června ve 20:05 na Primě

reklama