Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

O kariéru mi nikdy nešlo, říká Miroslava Pleštilová

Mariku hraje Miroslava Pleštilová Foto: Mariku hraje Miroslava PleštilováFoto: archiv Prima

Bývalou zdravotní sestru Mariku, která si vzala nadějného herce Ivana a stojí při něm i ve chvíli jeho profesní krize, hraje Miroslava Pleštilová. Její seriálová postava prožívá sice špatné období, Miroslava Pleštilová však vyzařuje pozitivní energii. Jak se kouká na Mariku?

Miroslava začínala s tancem, zpěvem a až na gymnáziu ji objalo divadlo. Po vystudování DAMU nastoupila nastoupila do angažmá v pražském Divadle S.K. Neumana, které můžete teď znát jako Divadlo pod Palmovkou. V divadelním angažmá je dodnes. Přestože má skoro až éterickou vizáž, zahrála si velké ženy. Například Lucii v Goethově Stelle, Lukrécii v Machiavelliho Mandragoře, Évi v Topolově Kočce na kolejích, Varvaru v Čechovově Višňovém sadu a mohli bychom pokračovat. První televizní roli natočila už v prvním ročníku DAMU v seriálu Bylo nás šest. Teď můžete stále půvabnou Miroslavu Pleštilovou sledovat pravidelně jako nebojácnou ženu Mariku, která žehlí průšvihy svého manžela Ivana.

Jak byste Mariku divákům představila?

Marika je fajn ženská, kterou by si možná přál nejeden muž. Hned na začátku vztahu podřídila svou kariéru té manželově. Po mateřské dovolené se vzdala své původní profese zdravotní sestry – pracovala na interně - a začala mu dělat manažerku. Trpělivě snáší nejen jeho výkyvy nálad, ale toleruje mu i jeho nevěry. Něco takového bych já nedokázala. V době, kdy se mu v profesi vůbec nedaří, netlačí na něj, aby si našel nějakou jinou práci, která by uživila rodinu. Je chápavá, ví, že on svou profesi miluje. U herců to tak prostě chodí, jednou je práce hodně, podruhé málo. A tak s ním čeká, až zase bude líp a dostane roli, která vzkřísí jeho pohasínající kariéru. K tomu všemu ještě dělá nárazník mezi ním a jejich nesnesitelnou dospívající dcerou. A neztrácí při tom smysl pro humor. Díky Marice rodina funguje, ona ji drží pohromadě. Jak říkám – fajn ženská do nepohody.

Umíte si představit, že vy sama byste se vzdala kariéry a pomáhala budovat tu manželovu?

Jednomu mému kolegovi taky dělá manželka manažerku. Je jeho chodící diář. Všechny produkce volají rovnou jí. A přitom se ani nemusela vzdát své profese. Když jsem si scénář přečetla, hned jsem si na ni vzpomněla. Já osobně bych se dokázala vzdát i své profese, kdyby to nějaká výjimečná situace vyžadovala. O kariéru mi nikdy nešlo.

Marika s Olgou a Lolou Foto:

Je vám Marika v něčem podobná?

Lidé kolem mě mi občas říkají, že vyzařuju pozitivní energii. Že jsem takové sluníčko. Mariku vidím podobně. Ale stejně jako ona i já se umím občas pořádně rozčílit.

A máte se svými vlastními pubertálními potomky hodně důvodů k rozčilování?

Moji synové (13 a 16 let) jsou prima kluci. Žádnou bouřlivou pubertu, jakou prochází moje seriálová dcera, zatím nemají. Se mnou prý také nebyly problémy, když jsem byla v jejich věku. Doufám, že to klukům co nejdéle vydrží a že nebude hůř, jak mě občas ostatní varují.

Hned v prvním díle se celá rodina sejdete na statku a pochutnáváte si na pečeném králíkovi. Jíte králíka?

Ano, jím. Pokud neznám jeho jméno, nemám s tím problém.

Svatby v Benátkách uvidíte na Primě každou neděli ve 20.15!

Reprízy předešlých dílů v sobotu v 15.30.

reklama