Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

Petra je baba do nepohody, říká Filip Čapka

Petra Hřebíčková o víkendu oslavila narozeniny. A my jsme se zeptali jednoho z jejích bývalých kolegů na to, jaká Petra ve skutečnosti je. Dotazovanou osobou nebyl nikdo jiný než Filip Čapka, hvězda Cest domů a zároveň kamarád a divadelní kolega Petry.

Talentovaná a krásná. Taková je Petra Hřebíčková, herečka, jež doma oprašuje jednu z nejdůležitějších cen, kterou může český divadelní herec vůbec získat. Získaná Thálie za roli Maryši ve zlínském městském divadle jí otevřela dveře do zcela nového světa. Odstěhovala se do stověžaté Prahy, aby zde mohla dál rozvíjet svůj talent a kariéru. A vy ji můžete sledovat pravidelně jako hlavní postavu Svateb v Benátkách.

Petra se narodila 20. září a charakteristikou svého znamení tak trochu vybočuje ze stereotypních představ o hercích, kteří žijí bohémský život (nebo by alespoň měli). Jak se jí daří skloubit profesi herečky s vlastní povahou? Na to nám odpověděla tady.

Biomanželka Foto: Švandovo divadloBiomanželkaFoto: Švandovo divadlo

Přátelé, kteří se potkávají nejen v divadle

Křehká blonďatá herečka s výrazným hlasem je kvůli natáčení seriálu a divadelním povinnostem momentálně v jednom kole. My jsme se proto zeptali jejího divadelního kolegy a dobrého přítele, Filipa Čapky, jaká Petra vlastně je. Sympatického herce můžete znát ze seriálu Cesty domů jako Sváťu Pecha. Jejich společná historie s Petrou je dlouhá, spojuje je totiž nejen stejné divadlo, kde se na prknech, která znamenají svět, často potkávali a potkávají. V minulosti sehráli třeba výbornou dvojici ve hře Biomanželka, zatímco teď je můžete vidět v kontroverzní hře Idioti nebo třeba v moderně pojaté klasice, jako je Hamlet ve Švandově divadle.

"S Petrou už nehraju, s Petrou už existuju. Petra je baba do nepohody. Na Petru nedám nikdy do konce života dopustit, protože to je klasa," vysvětlil nám Filip Čapka.

Petru můžete sledovat každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě ve Svatbách v Benátkách!

reklama