Každé úterý a čtvrtek
ve 20:15 na Primě

S králíky je to boj! Ladislav Potměšil utržil zranění

Málokterému herci se poštestí, že jeho kolegou jsou zvířatal. Od doby, co Ladislav Potměšil natáčí seriál Svatby v Benátkách, se rozrostla i různorodost jeho hereckých kolegů. Ivani a Jardové, to jsou králíci, s kterými hraje a někdy je to opravdu boj, kde teče krev. Hlavně z Ladislava Potměšila.

Ladislav Potměšil hraje v seriálu Svatby v Benátkách postavu zemědělce Aloise Drozda, který miluje a chová králíky. Ty rozděluje na dva druhy. Ivani jsou šampioni, kteří se nejedí, zato Jardové mají holt smůlu a živé celou rodinu Drozdů. Představitel Aloise Drozda, Ladislav Potměšil, je rodilý Žižkovák. Avšak podle svých slov se mu na státku ve vesnici Mořina prý natáčí skvěle, ale rád se zase vrátí do města. I když během léta svůj čas rozděluje na chalupaření za Prahou a natáčení seriálu Svatby v Benátkách.

A jaký má on sám vztah ke svým králičím kolegům? "Rodilý zemědělec nejsem, takže se raději setkávám s kolegy - herci než s králíky," směje se. Možná proto, že s králíky je to kolikrát boj.  My jsme Ladislava Potměšila zastihli na promo focení seriálu a natáčení znělky Svateb v Benátkách. V obou dvou případech se měl představit s králíky, které mu přivezl majitel rovnou z králíkárny.

Svatby v Benátkách - králíciSvatby v Benátkách - králíci

A taková malá perlička? V seriálu sice vidíte v jedné ze stodol na statku luxusní králíkárnu, ta je ale vždycky přivážená speciálně jen pro natáčení. A i když naši seriáloví králíci vycvičení nejsou, pár z nich se může počítat mezi opravdové české šampióny. Ačkoliv králíci vypadají jako mírumilovná zvířátka, umějí se bránit. To už si Ladislav Potměšila zažil několikrát. Škrábance jsou během natáčení na denním pořádku: "Já se bojím, takže jsem opatrný.A profíci mi pomáhají, dneska už jsem zraněný. Škrábají, zaplaťbánbůh nekoušou," svěřuje se seriálový Alois Drozd, kterému jsme během promo focení museli shánět dokonce obvazy:-)

Sledujte Svatby v Benátkách každou neděli premiérové díly na Primě ve 20.15

Každou sobotu pak můžete sledovat opakování předešlé epizody na Primě v 15.30.

A pokud jste nestihli tento díl v neděli, podívejte se rovnou na celý díl hned teď  TADY.

Alois s manželkou svého syna Ivana Foto: archiv PrimaAlois s manželkou svého syna IvanaFoto: archiv Prima
Aloid Drozd je statný muž z venkova Foto:

reklama