Naučte se podle videoreceptu čínskou polévku Congee a buďte FRESH

Skvěle doplní jarní půst. Její kouzlo stojí na jasmínové rýži a pár kouscích kuřete. Tato voňavá polévka se navíc vaří takřka sama. Když je hotová, stačí ji jen nandat do misky, přidat kousky masa a posypat nakrájeným čerstvým zázvorem, jarní cibulkou a dochutit lžící sójové omáčky.

Všechny recepty, které Zdeněk Pohlreich dosud představil ve své nedělní škole vaření Teď vaří šéf!, najdete pěkně pohromadě u nás na webu ZDE

Díly, které jste nestihli sledovat v neděli, si můžete pustit ještě na Prima PLAY

 

 

 

Video recept najdete na úvodním videu.

ČÍNSKÁ RÝŽOVÁ POLÉVKA CONGEE

ČÍNSKÁ RÝŽOVÁ POLÉVKA CONGEE. Do misky nandáme polévku, přidáme kousky masa, posypeme nakrájeným čerstvým zázvorem a jarní cibulkou a dochutíme lžící sojové omáčky.  Foto:

Suroviny:

1 šálek jasmínové rýže
4 šálky vody
kousky kuřete
zázvor
jarní cibulka
sójová omáčka
sůl

 

Postup:

Do hrnce dáme jeden šálek propláchnuté jasmínové rýže, zalijeme 4 šálky vody a osolíme.

Přidáme malý špalíček zázvoru a kousky kuřete. Přivedeme k varu, pak var stáhneme na minimum a necháme povařit zhruba hodinu.

Mezitím si nakrájíme jarní cibulku na kolečka a čerstvý zázvor na jemné nudličky. Když jsou kousky kuřete uvařené, vyndáme je na talíř a okrájíme maso. Do misky nandáme polévku, přidáme kousky masa, posypeme nakrájeným čerstvým zázvorem a jarní cibulkou a dochutíme lžící sójové omáčky.

Další svěží jarní větřík do vaší kuchyně může vnést inspirace z našeho nového čísla časopisu Prima FRESH. Už se prodává a je nadupaný recepty na opravdu chutné pokrmy!

Článek

Prima FRESH jaro 2015  Foto:

Přivítejte jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jaro se nezadržitelně blíží a všichni milovníci jídla nedočkavě vyhlížejí úrodu čerstvých dobrot. Nejinak je tomu u nás v redakci, proto jsme pro vás připravili nové číslo...


 

Článek

Černé rizoto obarví sépiový inkoust a chutná skvěle! Foto:

Teď vaří šéf! II. Recepty ze 2. dílu - rýže

Že rýže není jen pečené rizoto z trouby nebo kopec v omáčce, jste viděli v neděli. Ve 2. dílu II. řady své kuchařské školy představil Zdeněk Pohlreich recepty z rýže. Níže...

reklama