Televize Prima má novou šéfredaktorku zpravodajství a publicistiky

Prima default image Foto: Prima default imageFoto: Prima

Televize Prima má od 1. 8. 2009 novou šéfredaktorku zpravodajství a publicistiky. Po pečlivém výběru se jí stala Jitka Obzinová. Vedení Televize Prima od nové šéfredaktorky očekává především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu Zpráv TV Prima.

„Jitka Obzinová splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná,“ říká Marek Singer, generální ředitel Televize Prima.Sama Jitka Obzinová o své nové pozici říká: „Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat. Chci společně se zpravodajským týmem najít cestu k ještě výraznějšímu zpravodajskému bloku, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům Televize Prima poskytne kvalitní přehled.


Jitka Obzinová má s prací v médiích dlouholeté zkušenosti. Na začátku 90. let pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a samostatná komentátorka se specializací na oblast Balkánu a jako válečná zpravodajka v jugoslávském konfliktu. Od roku 1992 působila v České televizi jako redaktorka, moderátorka a zpravodajka zahraniční redakce, zpravodajka na Balkánu a v dalších krizových oblastech ve světě, moderovala pořad Události, komentáře a pořad „21“. Následně v letech 1996–2003 pracovala v televizi Nova, kde moderovala Televizní noviny. Jako moderátorka, dramaturgyně, autorka a scenáristka pracovala na diskusních pořadech Gilotina a Sedmička a cestopisném magazínu Zálety. V letech 2003–2005 byla výrobní ředitelkou slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní. V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

 

 

 

 

 

Stanice právě nevysílá
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30
Stanice právě nevysílá
Stanice právě nevysílá
DNES V TVProroctví Foto:
20.15
DNES V TVVon Ryanův expres Foto:
22.50
Pistolníci Foto:
04:55 05:55
63%
DNES V TVZajatci SS Foto:
20.00
DNES V TVRytíři Foto:
21.15
Stanice právě nevysílá

reklama