TZ: Barcelonský gigant nad propastí

Liga mistrů UEFA - míč napravo Foto: Liga mistrů UEFA - míč napravoFoto: All

Na Prima COOL budou moci diváci v úterý 12. 3. a ve středu 13. 3. sledovat další zápasy Ligy mistrů UEFA. Své síly změří kluby FC BARCELONA – AC MILÁN a MÁLAGA CF – FC PORTO.

 FC BARCELONA – AC MILÁN

Stejně jako v duelu Manchesteru United s Realem Madrid je i v souboji FC Barcelona – AC Milán jisté, že už v osmifinále vypadne z Ligy mistrů jeden z evropských velkoklubů. První zápas na milánském San Siru dostal Barcelonu na pokraj vyřazení. Fotbalový gigant a nejúspěšnější tým posledního desetiletí se houpe nad propastí. Barcelona jako největší favorit soutěže se potýká s nečekanou výsledkovou krizí a výhra milánského AC 2:0 v prvním utkání snižuje katalánské chloubě postupové naděje. AC Milán udržel na uzdě Messiho a spol. a dokonale soupeře zaskočil. Jenže magické prostředí stadiónu Nou Camp dokáže velké věci. Barcelona je doma prakticky nepřekonatelná, jenže AC umí skvěle dodržet stanovenou taktiku a dokáže hrát maximálně disciplinovaně. Pro Barcelonu by vyřazení už v osmifinále bylo šokem. Na mužstvu se projevuje absence hlavního trenéra Tita Vilanovy, který se lečí z rakoviny a na lavičce za něho zaskakuje asistent Jordi Roura. Zatím ne příliš úspěšně. AC je pod trenérem Allegrim naopak v plné síle. Nemůže hrát jen Mario Balotelli, který už na podzim nastupoval v Lize mistrů za Manchester City. V útoku ale letos řádí megatalent Stephane El Shaarawy.

Celý svět očekává odvetu FC Barcelona – AC Milán s obrovským napětím. Všichni jsou zvědavi, jestli tým hrající nadpozemský fotbal plný dokonalých kombinací odvrátí hrozbu nečekaného konce v Lize mistrů.

 

Fotbalové drama v luxusním balení roztáhne svou oponu živě na Prima COOL v úterý 12. března ve 20:15. Utkání přímo z Barcelony spolukomentuje ambasador projektu a vítěz Ligy mistrů z roku 2007 v dresu AC Milán Marek Jankulovski. V pražském studiu povede moderátor Radek Šilhan debatu s exkluzivními hosty – reprezentačním trenérem Michalem Bílkem a manažerem národního týmu Vladimírem Šmicerem, který triumfoval v Lize mistrů v roce 2005 s FC Liverpool po výhře nad AC Milán.

 

MÁLAGA CF – FC PORTO

Až poslední úspěšné roky vynesly Málagu mezi evropskou fotbalovou elitu. Jenže z ní zase mohou velice rychle vypadnout. Finanční problémy trýzní klub z jihu Španělska a příští rok i přes případný triumf v Lize mistrů nesmějí hrát evropské poháry. FC Porto naopak mezi špičku patří po dlouhá léta a ve své historii už Ligu mistrů dvakrát vyhrál. Vynikajícím týmem disponuje i letos a zejména útok s Jamesem Rodriguezem a Jacksonem Martinezem straší obrany všech soupeřů.

 

Porto si přiváží do odvety nejtěsnější náskok po domácím vítězství 1:0. Málaga ale doma předvádí parádní kombinační fotbal s ohromným důrazem v šestnáctce. Fanatičtí diváci poženou Málagu dopředu a Porto bude muset čelit ofenzívní smršti. Hráči jako Santa Cruz, Julio Baptista těží z přihrávek kreativních záložníků Isca, Joaquína nebo Savioly. Porto ale není mužstvem, které by přijelo do Málagy jen bránit a i z jeho strany se určitě dočkáme nebezpečných útočných výpadů vedených hlavně Joaem Moutinhem.

 

Fotbalová bitva o Pyrenejský poloostrov začíná v přímém přenosu na stanici Prima COOL ve středu 13. března ve 20:15. Ve studiu se s moderátorem Liborem Boučkem představí ambasador projektu Marek Jankulovski a bývalý reprezentační brankář a vicemistr Evropy z roku 1996 Pavel Srníček.

 

V Praze dne 11. 3. 2013

reklama