TZ: Božské dorty: Kaktus k nakousnutí

Markéta krájí kaktus Foto: Markéta krájí kaktusFoto: All

Božské dorty od Markéty osladí vaše chvilky u Prima love již od pondělí 4. března. Cukrářka Markéta Krajčovičová se vydá do liberecké botanické zahrady, aby překvapila jejího ředitele sladkou verzí některého z exponátů. Pozná zkušený botanik rozdíl mezi skutečností a imitací?

„Každý dort je pro mě velká výzva a já jen doufám, že mě do botanické ještě někdy pustí,“ tvrdí skromně cukrářka. Kamarádka Markéty v zahradě pracuje a poprosila ji, aby pro ředitele připravila překvapení v podobě exotické rostliny. Obrovskou radost by mu prý udělala „masožravka“, kterou nedávno objevil v Brazílii. Markéta však kvůli její drobnosti a komplikovanosti raději zvolila kaktus se složitým názvem Astrophytum myriostigma.

„Když vytvářím takovéhle dorty, jsem někdy sochař, někdy švadlena. Když dělám plíce, tak jsem zase zdravotní sestra,“ popisuje Markéta rozsah své profese. Opravdu se máte na co těšit. Dorty si u sympatické cukrářky objednali například herci na premiéru filmu Martin a Venuše, horská služba nebo hokejový tým Bílí tygři Liberec.

S přípravou dortů Markétě pomáhá její kamarád Michal. Byť je původně strojař, v současnosti vede v Janově nad Nisou hotel a restauraci. S pečením začal, když chtěl rozšířit služby pro hotelové hosty. Při té příležitosti se seznámil s Markétou. Vaření a cukrařina patří nyní k jeho velkým koníčkům.

Kromě jedlého kaktusu se můžete těšit také na recept na jednoduché plněné košíčky, které si hravě uděláte sami doma. Recepty najdete na našich webových stránkách.

Nenechte si ujít premiérový díl Božských dortů od Markéty již v pondělí 4. března od 20.15 na Prima love.

 


reklama