TZ: Break dance, kickbox, ochutnávka červa a ohňostroj!

Prostřeno 15.cyklus - Pondělí - U stolu Foto: Prostřeno 15.cyklus - Pondělí - U stoluFoto: All

Pořad Prostřeno! zavítá na západ naší republiky. V Plzni a blízkém okolí se sejde parta mladých lidí, ženy budou v mírné přesile. Nic ale nenasvědčuje, že jsme v metropoli piva, protože vaří „přátelé italské kuchyně“.

Na jídelníčku budou dvakrát těstoviny a salát Caesar, noky, domácí focaccia, panna cotta. I nálada bude občas italská a zábava s adrenalinem. Dojde na break dance a kickbox, dokonce poteče krev! Většina lidí by dobrovolně nikdy nepozřela červa, tentokrát je to ale nemine. A ve finále čeká Plzeňáky ohňostroj! Gastronomicky žádnou slávu nečekejte, padne dost kritických slov a všetečných otázek. Bodovat se bude při zemi. Ukápne i pár slziček. A to jsou holky z Plzně docela ranařky! Jen poslední kuchař je stále při chuti a vše shledává vynikajícím. Milovník paranormálních jevů se rozhodit nenechá. Přesvědčte se na Prima family v dalším týdnu s pořadem Prostřeno!

 

Pondělí: řidič kamionu Václav (28)

První hostitel rád italskou kuchyni, s oblibou ji vaří ženě a dětem. Co nabídne hostům? Nevšední spojení telecího s tuňákovou omáčkou, známé jako vitello tonnato. Zariskuje s rajčatovou polévkou a pár jízlivých poznámek schytá za starší pečivo. Jenže střídkou zahušťovala už Magdalena Dobromila. Hosté by se měli do telecího pustit, protože to je první a poslední maso, které je zkraje týdne čeká. Vaškovy špagety carbonara jsou až na slaninu bezmasé, a dokonce i bez smetany! Vajíčka dodala sousedka. Studentka Veronika si ale něco takového vaří denně, takže jí hlavní chod připadá prostinký. Plzeňská pětka je kritická, kolem každého jídla se vede hodně řečí. Hostitel se bojí, že ho zradí zmrzlina i čokoládový fondant. Rodinný koncert je hezký, ale vážný. Skoro jako v Rudolfinu.

 

 

Úterý: studentka a výtvarnice Veronika (21)

Do poněkud bohémského příbytku pozve soupeře šperkařka Veronika, studentka umělecké školy. I ona se inspirovala italskou kuchyní. Salát Caesar rozpoutá debatu o původu pokrmu a složení zálivky. Může být předkrm s kuřecím masem, nebo jsou jediným „povoleným“ masem ančovičky v zálivce? Té je bohužel poskrovnu. S omáčkami je v úterý vůbec potíž. Ricottové noky s kotletou po italsku by si také zasloužily více vláhy. Jsou suché a maso málo propečené. Po špenátové polévce se i třetí chod dočká zdrcující kritiky. Veronice k tomu přestane téct v domě voda… „Když jsem se dívala na Prostřeno a někdo se tam rozplakal, považovala jsem to za projev hysterie,“ utírá si teď sama oči. Naštěstí se ale rychle otřepe a jde se na pantomimu! Povede se aspoň sladká tečka v podobě panna cotty?

 

 

Středa: manažerka Lucie (31)

Jak se s večírkem vypořádá krizová manažerka? Všechno lítá a Lucka přecení síly – zatímco se snaží o perfektní výkon, hosté jí u večeře usnou na stole. Pět lidí, dva druhy masa a jeden kontaktní gril… Zjevně hrozí časový skluz. Soupeři se načekají. Zeleninový italský salát také musí projít grilem, ale žádný fanatický vyznavač pečených paprik nedorazil. Kuřecí vývar je ohodnocen jako mastný a podprůměrný. Než se pánové dočkali krkovice a dámy krůtí kapsy, jídlo vystydlo, maso vyschlo a tatarka není tatarka. A proč Lucii tak dlouho trvá „třepací dort“, když ho prý jinde sfouknou raz dva? Lucka je naštěstí pohodářka. Na pomoc si přivede svého svěřence Mariana a zatančí break dance. To ale není jediná zábava. Kdo prohraje ve hře se stavebnicí, musí ochutnat červa z červovice! Lucie se směje naposled…

 

 

Čtvrtek: maminka a servírka Míša (26)

K italské kuchyni má blízko i Michaela, která pracuje v pizzerii. Hosty čeká další Caesar salát. Bude chutnější než v úterý? Míša se nechce honit a podává jen tři chody. Paglia e fieno jsou dvoubarevné široké nudle se žampiony, šunkou a smetanou. Zdá se, že hosté se konečně dosyta najedí a celkem si pochutnají. Má Míša nakročeno k vítězství, přestože hlavní jídlo připomíná všední domáckou večeři? Hostitelka dost spoléhá na moučník s horkou čokoládou. Ale malinový mřížkový koláč poněkud vzdoruje a na čokoládu se skořicí ani nedojde. Proč? Míša má jiné starosti. Milovnice kickboxu předvede s přítelem ukázku zápasu a pak dostanou příležitost hosté. Václav hned padne, zato Jan se strefí Míše rovnou do nosu. Poteče červená…

 

 

Pátek: obchodní zástupce Jan (29)

Všeználek a podivín si to odnese za celý týden. Sice skoro každé jídlo chválil jako vynikající a cpal se jako Otesánek, ale možná to byla taktika. Nikdo neví, co může od Honzy čekat. Menu soupeře zklame a jeho vzhled a chuť ještě víc. Nepovedené mastné omelety a zelňačka „couračka“ s Janovým nevkusným komentářem dámy natolik znechutí, že je přejde chuť i na „pikantní“ kuřecí řízek plněný špenátem s přemírou česneku. Je to výbuch! Snad tak neskončí i závěrečný ohňostroj… Rachejtle za světla Václava rozesmějí a dívky vystraší, hostitel se však nenechá rozhodit. Vše je, jak má být. Sklenice jsou čisté, parmazán jako ementál, nic nepřizná. A moučník? Milovník paranormálních jevů si rád hraje a malinový dort vypadá, jako by ho upekly děti. Jan je zkrátka samorost, ale právě takoví lidé jsou kořením pořadu Prostřeno!

 

reklama