TZ: Dort na slavnostní premiéru: Martin a Venuše

Dort na slavnostní premiéru: Martin a Venuše - Obrázek 3 Foto: Dort na slavnostní premiéru: Martin a Venuše - Obrázek 3Foto: All

Markéta se sešla s herci Kristýnou Bokovou a Tomášem Hanákem, kteří ji poprosili, aby pro režiséra Jiřího Chlumského udělala dort k příležitosti slavnostní premiéry filmu Martin a Venuše.

Společně s Markétou se domlouvají na finální podobě dortu. Tomáš Hanák, jehož postava ve filmu skončí v blázinci, vtipkuje, že dort by mohl být ve tvaru bohnické léčebny. Kristýna se na to dívá reálněji a radí zaměřit se na téma filmu: „Film je o rodičích, dětech. Nejzajímavější postava je Tomášek, který hraje mého syna.“ A Tomáš Hanák to potvrzuje: „Jirka Chlumský si s těma dětma zatraceně užil, v dobrém i špatném.“ Shodnou se, že dort by měl připomínat ušpiněnou kuchyňskou linku, na které se podepsal nejvíce právě malý Tomášek, který ji pomaloval barvami. Markéta pak ještě vyzvídá, pro kolik lidí dort bude; a vzhledem k tomu, že se jedná o slavnostní premiéru filmu, bude potřeba dort pořádně veliký.

S kamarádem Michalem se sympatická cukrářka poradí o finální podobě dortu. Ten vymyslel ale jiný dort – kameru. Markéta ale jeho návrh zavrhuje a rozvíjí nápad, na který ji přivedli Kristýna Boková s Tomášem Hanákem. Na ušpiněnou linku se rozhodla udělat filmovou klapku z oplatek, které spojí čokoládou a dozdobí marcipánem. Korpus bude mramorový a krém čokoládový.

A na jaký recept na závěr se můžete těšit v tomto díle? Markéta vám prozradí ten na jednoduchou, ale výtečnou višňovou rolku z listového těsta s pistáciemi.

Nenechte si ujít další premiérový díl pořadu Božské dorty od Markéty již v pondělí 18. března ve 20.15 na Prima love.

 

reklama