TZ: Krmení divé zvěře na jižní Moravě

Prostřeno 11.cyklus - Středa - U stolu Foto: Prostřeno 11.cyklus - Středa - U stoluFoto: All

Čtyři ženy a jeden samorostlý cyklista budou tento týden reprezentovat Jihomoravský kraj. Od počátku to trochu jiskří.

Během pátečního finále a závěrečného bilancování upovídaný Fanda charakterizuje své soupeřky takto: Martinu by si vzal do firmy, Elišku by si vybral na vodu jako háček, z Natálky by si udělal sladkou milenku a Zina by byla ideální sestra. Dámy zase vidí Františka jako brouka Pytlíka, který všude byl a všechno zná, někdy vtipného, jindy otravně rozvleklého. V kuchyni od něho očekávají mistrovský výkon. Jak se Fanda předvede? Poslední zkušená kuchařka Zina je tichá voda, a proto nikdo neví, čím překvapí ve finále. Vsadí na svíčkovou, což je risk – v pořadu s ní málokdo kdy vyhrál. Triumfuje, nebo propadne? Má atmosféra vzestupnou, nebo sestupnou tendenci? Uvidíte, když si nenecháte ujít další zajímavý týden Prostřeno! se soutěživými Moraváky na Prima family. Na jihu Moravy vás také čeká krmení tygra ussurijského.

Pondělí: soutěživá Martina (26)

Mladá paní a dvojnásobná maminka Martina si chce vydělat na novou kuchyni do svého domečku, a tak je na soupeře dobře připravená. Její čtyři chody začnou italskou bruschettou, na hlavní chod udělá španělskou paellu a na závěr domácí karamelovou zmrzlinu. Ještě neví, kdo přijde na večeři, asi čekala víc mužů, protože česnekem nešetří. A kdyby měl někdo málo, dostane ke sváteční česnečce ještě česnek zvlášť. Pro někoho je ostrá i kuřecí paella. Nikdo ze soupeřů toto španělské jídlo z rýže nezná, tipují spíš těstoviny. Jak si sedne společnost u stolu? Kdyby náhodou vázla zábava, je tady František, který to klidně odmluví i za tichou Zinu. Hostitelka je vinařova dcera, tak si všichni vyzkouší, zda zvládnou naplnit koštýř až po okraj. Je to celkem zábavné a Martina nastaví hned napoprvé laťku dost vysoko.

 

 

Úterý: snaživá Eliška (21)

Nejmladší Eliška je hráčka, takže si v úterý věří a na soutěž se těší. Soupeře pozve do hodonínského bytu své maminky, kde žije s přítelem. Vaří často a zkušenosti v kuchyni má. Za největší eso svého menu považuje hovězí maso, to ji ale poněkud zradí. Hovězí s mrkvovým pyré a šťouchanými brambory má daleko k dokonalosti, navíc je maso špatně nakrájené. To ale neplatí o slepičí polévce s játrovou rýží a domácími nudlemi, která by byla dokonalá, kdyby ovšem nebyla vlažná. Eliščin zeleninový salátek je dobrý, ale každý si ho má u stolu dochutit sám. Rafinovaně servírovaný je i dezert Vertigo s čerstvým ovocem, šlehačkou a čokoládou. Ze závěrečného chodu se asi nejvíc zatočí hlava Zině, která jinak sladké ani nemusí. Jak se nejstarší Zina s Fandou popasují se hrou twister, která od soutěžících vyžaduje pružnost a ohebnost?

 

 

Středa: cyklista František (55)

Jediný muž jihomoravského týdne je nepřehlédnutelný. Hodně mluví, vtipkuje a vždy a všude jezdí na svém skládacím kole, takže na večírky přichází většinou v helmě a cyklistickém oblečení. Tváří se jako zkušený a znalý kuchař, vždyť léta pečoval o své tři děti. Naplní na chalupě očekávání soupeřek? Fanda má rád nevšední suroviny a kombinace a zariskuje: jeho menu je „opilé“ celé – nejen závěrečný pudink. Do bílého boršče si naplánoval jako třešinku na dortu šťovík, bohužel ho zapomněl doma v mrazáku. Švestky ve slanině soupeřkám páchly slivovicí, navíc ani moc nešly flambovat. Hlavní chod s kuřecím masem a rýží byl pro změnu na víně. Která z dam a dívek snesla pikantnější indické chutě a rozinky, najedla se dosyta. Již zmíněný opilý pudink byl zase s rumem a sušenou švestkou. V rámci zábavy se nakonec soupeřky musely proměnit v mechaniky a v časovém limitu rozložit a složit Františkovo milované kolo.

 

 

Čtvrtek: maminka Natálie (33)

Z Elišky je od středečního večera poměrně nekompromisní kritička a Natálii ze Znojma vnímá jako „příliš jednoduchou“ a nic zvláštního od ní nečeká. Půvabná Natálka je překvapivě už čtyřnásobná maminka, nejstaršímu synovi je sedmnáct let, což by do ní nikdo neřekl. Předpoklad, že by se tudíž mohla zdatně otáčet v kuchyni, se potvrdí. Hosty překvapí i její útulné bydlení. Žehrání na příliš vydatný kuřecí salát je možná součástí taktiky, snad jen s tou cibulí to Natálie přehnala. Hostitelka si totiž myslí, že cibule není nikdy dost. Mile překvapí jednoduchý, ale chutný hlavní chod se šťavnatou krkovičkou a vařené brambory posypané lahůdkovou cibulkou – ani mandarinková buchta není špatná. Co je to ale platné, když Eliška najde v jídle chloupky a v salátu kostičku? Dámy si totiž nesednou už od prvního dne. Spasí to kreativní zábava, která je připomínkou Velikonoc?

 

 

Pátek: vychovatelka Zina (49)

Další čtyřnásobná maminka uvítá hosty ve svém domě, kde soupeři od Ziny očekávají dokonalé menu i pohoštění. Hostitelka si to moc neulehčí a ke všemu má smůlu – zdrží ji malá havárie v kuchyni, na pomoc musí přispěchat manžel. Nestíhá a nic se nepovede jak má… Na předkrm je poměrně sytý salát s majonézou. Včera Zina něco podobného kritizovala, dnes k němu usmaží ještě telecí řízečky. V cuketové polévce převažuje chuť mrkve a není to žádný hit. Bude mít konečně úspěch svíčková se dvěma druhy knedlíků? Proč je ale omáčka tak řídká a málo smetanová? Zachrání to chlebové knedlíky nebo domácí zmrzlina s moučníkem „obližprst“? A jaké překvapení čeká na soupeře, až si venku za domem odvážou zavázané oči? Kam je to Zina vede? Kdo bude hlavním bavičem večera? Hladový ussurijský tygr, který povečeří králíka. Získá hostitelka za tak nevšedního rodinného mazlíčka body k dobru? A co všechno si Moraváci řeknou z očí do očí? Uvidíte v pořadu Prostřeno!

 

reklama