TZ: Milníky

image_1 Foto: image_1Foto: Prima

1992 - Společnosti FTV byla udělena vysílací licence pro oblast Prahy a středních Čech. Jednalo se o vůbec první licenci k provozování komerčního televizního vysílání v ČR

1992
Společnosti FTV byla udělena vysílací licence pro oblast Prahy a středních Čech. Jednalo se o vůbec první licenci k provozování komerčního televizního vysílání v ČR

20. červen 1993
Zahájení samotného vysílání. O rok později dochází k rozšíření původní regionální licence na celé území republiky.

1997
Z Premiéry se stává Prima.

2001
Zvyšuje se pokrytí republiky televizním signálem na 94 % obyvatelstva. Sledovanost roste.

2002
Prima má vlastní internetové stránky.

2003
Televize slaví své první velké kulatiny. Získává prodloužení licence k vysílání do roku 2018.

2004
Prima zasahuje svým pokrytím již 96 % obyvatelstva České republiky. Na obrazovky se dostává fenomén – seriál Rodinná pouta.

2005
Rok ve znamení reality show VyVolení, která ovládá na několik měsíců českou veřejnost. Na podzim 2005 vstupuje majetkově do Prima TV švédská mediální skupina MTG.  

2006
 Posiluje vlastní tvorba. V tomto roce se poprvé diváci setkávají například s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou a Ing. Petrem Havlíčkem a oblíbeným pořadem Jste to, co jíte.

2007
Rodinná pouta končí, ale rozjíždějí se a se stejným úspěchem Velmi křehké vztahy. Diváci začínají hádat – poprvé se objevila soutěž Hádej, kdo jsem!

2008
Prima boduje v anketě TýTý – populární zrcadlo si odnáší hned dvakrát, a to v kategorii „zábavný pořad“ a také v kategorii „Objev roku.“ Obě ocenění se váží k Hádej, kdo jsem! a moderátorovi Petru Vondráčkovi.V červnu  patří obrazovky Televize Prima na 3 týdny téměř výhradně fotbalu, resp. vysílání fotbalového Mistrovství Evropy UEFA EURO 2008.

2009
Hádej, kdo jsem! obhájilo vítězství v TýTý. Na obrazovky přichází celá řada nových lifestylových pořadů s celou řadou osobností. Gastronomická show Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem si získává čím dál více příznivců.  V dubnu odstartoval i dlouho očekávaný druhý kanál Primy se jménem Prima COOL.

reklama