TZ: Nejsladší hokejová lapačka

Nejsladší hokejová lapačka - Nejsladší hokejová lapačka Foto: Nejsladší hokejová lapačka - Nejsladší hokejová lapačkaFoto: All

V dalším premiérovém dílu pořadu Božské dorty od Markéty zavítá šikovná cukrářka do hokejové šatny Bílých tygrů z Liberce. Dostala totiž za úkol vytvořit pro jejich trenéra originální dort s hokejovou tematikou.

Markéta se vydá na průzkum přímo na hokejový stadion, aby načerpala inspiraci. Na hokeji je podle jejích slov teprve podruhé: „Sportem mého srdce je cyklistika, které jsem se věnovala od dětství. Jezdila jsem nejenom na klasickém horském kole, ale i sjezdy.“

Nakonec zvolila pro svůj nový 3D dort jako předlohu brankářskou lapačku, kterou si i přinesla do své kuchyně, aby mohla tvar, povrch i detaily okopírovat co nejpřesněji.

Jako základ použila korpus z mramorovaného piškotu, který spojila čokoládovým krémem. Po vytvoření tvaru lapačky celý korpus pečlivě zahladila krémem a poté potáhla bílou potahovou hmotou. Pak už přišly na řadu detaily: prošívání, vzhled patinované kůže a nakonec zlatý hřeb – puk s klubovým znakem.

S hotovým dortem se Markéta vydala přímo do šatny plné polonahých statných hokejistů, kde předání dortu proběhlo. Pavel Hynek, který je hlavním trenérem libereckého hokejového týmu Bílí tygři, měl z dortu velkou radost. Dokonce pomohl Markétě s krájením a servírováním a hráčům za odměnu slíbil trénink navíc, aby tu sladkou nálož svorně vysportovali.

Na závěr nového dílu vám Markéta představí recept na lahodné taštičky s tvarohovou náplní. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

 

reklama