TZ: Prima ZOOM – více témat, více novinek!

Prima ZOOM 21.týden - Putování s pravěkými zvířaty 2 Foto: Prima ZOOM 21.týden - Putování s pravěkými zvířaty 2Foto: All

Nové schéma vysílání – 24 hodin denně běží na plné obrátky. Premiérové tematické bloky vždy pondělí až neděle v čase 18.00 – 20.00 a 20.00 – 22.00:

20. 5. 20.00 – Největší světové katastrofy (Běsnící sopky)

Fascinující třináctidílný dokumentární seriál využívá vzácné archivní záběry kombinované s trojrozměrně animovanými rekonstrukcemi událostí a ukazuje, co se stane, když se přírodní síly střetnou s lidmi. Následky jsou zničující. Každá epizoda Největších světových katastrof je zaměřená na jednotlivé přírodní katastrofy a ukazuje jedny z nejničivějších tragédií, které se udály v několika posledních letech. Způsobily je nejen vybuchující sopky, zemětřesení, tajfuny a laviny, ale v případě lesních požárů a sesuvů půdy dokonce i lidé.

21. 5. 18.00 – Discovery Atlas: Brazílie, jak ji neznáte

Třetí díl detailně propracovaného seriálu Discovery Atlas zve na návštěvu do Jižní Ameriky. Tentokrát se podíváme na krásu přírodních i architektonických památek a seznámíme se s rozmanitou kulturou v Brazílii. Největší jihoamerická země a fotbalová mekka je proslulá tím, že se při oslavách dokáže pořádně odvázat. Nahlédneme do její historie, ale také životů několika jejích obyvatel. Hráčka fotbalu musí překonat předsudky, které vychází z toho, že se věnuje údajně mužskému sportu. Příběhy pilota helikoptéry ve městě Sao Paulo, rančera chystajícího první rodeo a tanečnice, která se připravuje na slavnostní karneval, jsou stejně poutavé, dramatické a zajímavé.

21. 5. 21.00 – Středověké metropole (Konstantinopol)

Během 15. století sehrály největší roli v Evropě tři velké středověké metropole. Konstantinopol, hlavní město Byzantské říše, bylo křižovatkou a významnou spojnicí intelektuálních směrů proudících ze Západu i Východu. Benátky přetékaly bohatými patriciji, kteří si mohli dovolit finančně podporovat zlatý věk výtvarných umění. A v Paříži to divoce vřelo nadšenými intelektuály a průkopnickými vědeckými objevy… Dokumentární trilogie Středověké metropole zve diváky na cestu zpátky v čase do tajemné éry plné inspirací. Každý díl je neobyčejným „výletem“ také díky tomu, že v něm jako „turistický průvodce“ vystupuje jedna ze skutečných slavných historických osobností, která se ve svém městě opravdu vyzná.

22. 5. 19.00 – Skuteční Bonnie & Clyde

Hollywood z nich udělal pravděpodobně nevíce okouzlující kriminálníky na světě. Jenže realita života na útěku Bonnie a Clyda byla úplně jiná. Díky vydaným pamětem Clydeovy švagrové Blanche vyšly najevo podrobnosti o nepokojném životě (ne)chvalně proslulého páru, který se musel neustále ohlížet přes rameno. Tento dokumentární film je jediným pravdivým a podrobným příběhem o nejznámější milenecké dvojici uprchlíků v historii. Díky ještě žijícím pamětníkům, kteří znali Blanche, Bonnie i Clyda, tento film vypráví takový příběh, jaký by v Hollywoodu neprošel.

22. 5. 20.00 – Viktoriiny vodopády

Viktoriiny vodopády jsou od samého vrcholu až na hluboké dno jedním z nejúchvatnějších přírodních výjevů na naší planetě. Řeka Zambezi se z výšky 108 metrů řítí do spletitého systému strží a roklí. Její vody se při tom ve sprškách vymrští dobrých 800 metrů do vzduchu. Dokumentární film Viktoriiny vodopády vypráví příběh o obyvatelích tichých vod nad vodopády, kamenitých strží pod nimi a proudu vody mezi nimi, který oba světy spojuje.

22. 5. 21.00 – Lovci jedů s Nigelem Marvenem

Nigel Marven je dobrodruh s bohatými zkušenostmi s prezentací divokého, často velmi nebezpečného života v přírodě těsně před objektivem zvídavé kamery. V dokumentárním filmu Lovci jedů s Nigelem Marvenem se vydává hledat nejjedovatější zvířata na světě a ukazuje, jak se z jejich smrtících jedů vyrábí životně důležité léky. Podívejte se na vědecké experimenty probíhající v některých z nejlepších světových laboratořích a zjistěte, jestli může jed od smrtícího hada opravdu pomoct vyléčit cukrovku nebo rakovinu.

23. 5. 18.00 – Úžasná planeta (Ničivé síly)

Na rozdíl od ubohých bezbarvých šutrů a zdánlivě beztvarých plynových koulí, které obývají zbytek naší sluneční soustavy (a pokud víme, tak i zbytek celé galaxie), Země září nespočtem barev, hemží se různorodým životem v mnoha různých podobách a udivuje svou vznešeností a mocí. Jediným problémem je, že většinu ze svých skvělých triků Země vytáhne z rukávu v takovém časovém období, jaké je pro obyčejný lidský život nemyslitelné. National Geographic proto vymyslel řešení v podobě stroje času „postaveného“ týmy zkušených grafiků z nejpropracovanějších digitálních efektů. Díky tomu se Úžasná planeta stala dalším mezníkem mezi dokumenty od National Geographic.

23. 5. 20.00 – Hitlerovi muži I (Rudolf Hess – zástupce)

První série Hitlerových mužů má šest dílů, které představují Hitlerovy nejdůležitější spolupracovníky. Každý z nich pomáhal Vůdci během jeho vzestupu k moci a sloužil pekelnému stroji Třetí říše. Důležitou roli v tomto dokumentárním seriálu hraje Norimberský proces, protože se jednalo o vůbec první soud s válečnými zločinci v historii. Mezinárodní tribunál pro válečné zločiny vynesl rozsudky nad hlavními nacistickými představiteli a odhalil světu zvěrstva, která spáchali. Nově objevené archivní materiály nebo rozhovory s pamětníky a členy rodin doplňují prázdná místa v osobních i politických portrétech Hitlerových nejbližších spolupracovníků, kteří se stali strůjci devastace Evropy.

 

24. 5. 18.00 – Hledání Atlantidy

Říká se, že to byla nejpokročilejší civilizace na světě s nejsilnější armádou a loďstvem, s nejúžasnější architekturou a tak bohatá, že je těžké si to představit. Říká se také, že během jediného dne a jediné noci zanikla a navždy zmizela z povrchu zemského. Co když je to pravda? Objevení Atlantidy by změnilo dějiny. Z mýtu by se stala skutečnost. A poprvé bychom pohlédli na kolébku všech civilizací. Nedosažitelné nyní můžeme mít na dosah, protože jsme objevili archeologický důkaz existence Atlantidy. Dokumentární film Hledání Atlantidy sleduje tým španělských, amerických a kanadských vědců, který používá satelitní fotografie, radar schopný proniknout do země a poznatky z podmořské archeologie ve snaze najít ztracenou, ale už zřejmě ne tak bájnou Atlantidu.

24. 5. 21.00 – Záhady oceánů s Jeffem Corwinem (Tajemná manta)

Záhady oceánů s Jeffem Corwinem jsou čerstvým pohledem do tajuplného podmořského života, který inspiruje celou novou generaci mořských biologů a vědců. Jeff Corwin a jeho tým vyráží z největšího akvária na světě Georgia Aquarium v Atlantě do blízkých i vzdálených končin. Pod hladinou se ukrývá mnoho fascinujících sladkovodních i mořských živočichů a Jeff Corwin se zanícením prozradí, jak velký vliv mají na život na naší planetě.

25. 5. 19.00 – Velkolepá Indie

Indie si vytyčila mimořádné cíle: postavit elektrickou i vodovodní síť a vytvořit zdravotní péči dostupnou pro více než jednu miliardu svých obyvatel. Dá se toho vůbec dosáhnout? Pohled na dva rozhodující okamžiky v historii Indie dokazuje, do jaké míry je tento velký subkontinentální národ schopný dosáhnout toho, co si zamane. I když se jedná o revoluční změny s dalekosáhlými důsledky. Vždyť právě v Indii došlo k rozmáchlých společenským a náboženským reformám císaře Ašóky Velkého, Buddhova válečníka, a výstavbě jednoho z architektonických zázraků světa, jakým je Tádž Mahal.

26. 5. 19.00 – Svět za 50 let

Nejrozsáhlejší dokumentární projekt z produkce ZDF ukazuje vizuálně zajímavé představy o budoucím světě. Dokumentární scény natočené po celém světě spojují špičkové speciální efekty, trojrozměrná animace a hrané scény filmové kvality. Seriál vychází z výzkumů nejvěhlasnějších vědců z MIT, Max Planck Institute, Los Alamos National Laboratory, Fraunhofer Gesellschaft, Brownovy univerzity, NASA a dalších. Nechybí ani poznatky z výzkumných oddělení firem jako Honda, Audi nebo Siemens. Dokument se po hlavě vrhá daleko do 21. století a ukazuje, jaké přelomové vynálezy se za padesát let můžou stát součástí našeho každodenního života.

26. 5. 20.00 – Putování s pravěkými zvířaty (Úsvit nové doby; Velrybí zabiják; Svět obrů)

Tým podepsaný pod slavným dokumentárním seriálem Putování s dinosaury použil unikátní směs silných příběhů z historie přírody se špičkovými digitálními efekty a znovu oživil další dávno vymizelý svět vyhynulých zvířat. Podívejte se na vzestup savců a příchod moderního člověka. Pravěcí divocí masožravci i obrnění býložravci kráčí světem, jako by to bylo dnes.

www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.

21.týden - Premiérové bloky

 

 

reklama