TZ: Prostřeno!: Ústecko: zapomenuté knedlíčky, rozvařené nudle a hořící keř

Prostřeno: Ústecko: pátek - Všichni Foto: Prostřeno: Ústecko: pátek - VšichniFoto: All

Za jednu večeři 50 tisíc korun? To snad nemá ani kuchař, oceněný michelinskou hvězdičkou. Zato mladé krásky ze severních Čech mají příležitost to zkusit. Málo zkušeností v kuchyni vynahrazují soutěživostí, sportovním elánem, sebevědomím a touhou něco si dokázat.

Kdo by čekal, že to budou večírky plné dívčího chichotání, škádlení a svěřování, bude zklamán, holky se baví spíš o jídle a hledají vzájemné nedostatky. Pár se jich najde. Zatímco jedna zapomene do slibované polévky s domácími knedlíčky a nudlemi zavařit knedlíčky, druhá na ně nezapomene, ale nudle rozvaří na kaši. Dozvíme se, která slečna už má přítele? Dokonce partnera, s nímž žije ve společné domácnosti a dělí se s ním o povinnosti, příjmy a výdaje? Co prozradí páteční chvilka pravdy? Uvidíte ve finále dívčího a dost vyrovnaného klání z Ústecka.

 

Pondělí: snaživá Lucka (20)

Čtyři chody inspirované francouzskou kuchyní uvaří roztomilá Lucka. Vepřová panenka v krustě z bylinek a hořčice se povedla, upečená je právě tak akorát, měkká a šťavnatá. Salát má výbornou zálivku. Cibulačka je pro někoho moc sladká, snad prý i mastná. Minutková kachní prsa se šťouchanými brambory mají vlastní švestkovou omáčku, žádný polotovar, jak by si mohly soupeřky myslet. Ale prsíčka jsou poněkud tuhá… Je to dívčí taktizování, nebo má večeře skutečně pár chyb? Spíš chybiček… Francouzský svatební dezert z odpalovaného těsta je pracný a výsledek není zcela dokonalý, ale klobouk dolů. Lucčina zábava s malováním obličejů a tvarováním balónků je hravá a mladým holkám sedne.

Úterý: kritická Veronika (18)

Blondýnka z Loun vsadila na tradiční domáckou kuchyni s převahou vepřového masa. Poněkud suché se zdají rohlíčky z lískového těsta plněné šunkou a sýrem. Zato gulášová polévka z mletého vepřového je dost mastná i masitá, hostitelka návštěvě přála. Falešné španělské ptáčky nejsou ptáčky a jsou opět z vepřového masa, kupodivu ale mají chutnou omáčku a hezky naservírovanou rýži. Co prozradí „šmejdění“? Proč Verča ukrývá fotku staršího přítele v šuplíku? Veronika si zvolila výtvarnou zábavu, kdo se na vzájemných portrétech pozná? Vlas v domácí zmrzlině pozornou hostitelku nerozhodí, zareaguje okamžitě a s nepříjemnou situací si docela poradí. Přestože je byt početné rodiny stísněný, vládne tu uvolněná, příjemná a domácká nálada.

Středa: soutěživá Šárka (18)

Mladičké studentce chomutovské hotelové školy se nedaří podle jejích představ. Šárka je proto rozmrzelá, špatně snáší kritiku a vlastní chyby ji rozladí. Ambiciózní menu opět potvrdí, že méně bývá více a že chtění občas nestačí. Pěna neztuhla, jak měla, muffiny se spekly a moc vyběhly, trouba peče nerovnoměrně a briošky jsou tvrdé skoro jako preclíky. Šárka zapomene na knedlíčky do vývaru, který je navíc sladký, a knedlíky k srnčímu guláši napoprvé nevykynuly. Šárka si to plánovala jinak a pár slziček jí ukápne. Přitom zvěřina je dobrá, maso se úplně rozpadá. Hostitelce není do řeči a moc to nespraví ani míchání nápojů, které prý také mohlo být rafinovanější a zábavnější.

Čtvrtek: komunikativní Markéta (25)

Nejstarší hostitelce z Roudnice nad Labem je teprve čtvrt století. Má už trochu prázdný byt, protože po natáčení se stěhuje do Prahy, kde pracuje. Na soupeřky působí pozitivně, přátelsky, komunikativně a vyrovnaně. Markéta uvaří tři chody a smetanou nešetří: po dýňovém krému podává panenku ve smetanové pepřové omáčce a šťouchané brambory, sladkou tečkou je čokoládový dortík. Jablkem sváru jsou profesionální přístroje, s jejichž pomocí umixuje polévku a uvaří panenku. Má díky tomu hostitelka vaření příliš snadné, jak se domnívá Šárka? A bude proto chuť její večeře dokonalá? Přístroje ale jistě nemohou za to, že nálada u stolu je lepší než včera. Na přetřes přijde dokonce i soukromí…

Pátek: parádnice Pavlína (18)

Studentka Pavlína má módu asi radši než vaření – ve čtyřpokojovém bytě má jednu místnost zařízenou pouze jako módní šatnu. Soupeřky Pavlínu charakterizují jako tichou dívku, ale „tichá vod břehy mele“ – bojí se. Přestože je „Pája“ sympatická, žádná neví, co od ní může čekat. Pavlína rozvaří nudle do vývaru – ovšem nezapomene na knedlíčky! Udělá zeleninový salát se dvěma zálivkami a usmaží kuřecí kapsu plněnou šunkou a sýry. Upeče brambory a cheesecake s jahodovou polevou. Páteční finále provázejí hlavně řeči o jídle. Přesolená omáčka, brambory ve slupce, připálený moučník a mražené ovoce vadí Šárce, která ale kvůli čerstvým jahodám také nešla za dvanácti měsíčky. Lampiony štěstí poletí z balkonu, ale Pavlíně nepřeje počasí. Vznesou se do nebíčka, nebo spadnou na zem, kde zapálí keř? Diváky nemine páteční hra na pravdu, slečny si totiž touží vyříkat vše, co jim leží na srdci i v žaludku… Která z nich dostane nejvíc bodů a vyvaří si 50 000 korun? Sledujte každý všední den v 18.00 na Prima family!

 

 

 

 

 


reklama