TZ: Show Jana Krause – 15. 3. 2013

Show Jana Krause logo Black backround Foto: Show Jana Krause logo Black backroundFoto: All

Kapela Pražský výběr, herečka Klára Issová a saunérka Helena Kopřivová se představí v další Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. března od 22.20 na Prima family.

Kapela Pražský výběr – legendární kapela se v březnu vrací na koncertní pódia v další části svého mimořádně úspěšného comebackového turné. Fanoušci kapely mají letos v rámci turné poslední možnost vidět unikátní hudební sestavu s pány Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem živě.

 

 

Klára Issová – jedna z nejpůvabnějších a nejobsazovanějších českých hereček točí u nás i v zahraničí. Se zahraničím, a to až s dalekou Afrikou, souvisejí i její další aktivity. Spolu s dalšími hereckými kolegy – např. s Ivou Pazderkovou, s Pavlem Liškou nebo s Janou Plodkovou – pomáhají projektu Kedjom-Keku, díky kterému se v africkém Kamerunu povedlo postavit školu a který se nyní zaměřuje na záchranu vzácného horského mlžného lesa. „V březnu u nás proběhne akce s názvem Voda pro Kamerun. Kavárny, které se do akce zapojily, budou jeden týden prodávat kohoutkovou vodu za symbolických 20 Kč. Peníze pak půjdou na vysazení nových stromů v kamerunském lese, který je mj. důležitý proto, že je pro tamní oblast jedinou zásobárnou vody, bez níž se zkrátka žít nedá," vysvětluje Klára Issová.

 

 

Helena Kopřivová – patří k prvním saunérkám u nás, které se zabývají saunovacími rituály. Z Mistrovství republiky v saunovacích rituálech, jež se u nás konalo vůbec poprvé, odjížděla Helena Kopřivová jako bronzová medailistka, ale zároveň jako nejlepší saunérka u nás (před ní byli dva muži). Osmadvacetiletá Helena pracuje v oblasti wellness poměrně krátce. Původně pracovala „u koní“ – v Anglii a poté v dostihové stáji připravovala závodní koně na dostihy. Saunérkou je Helena od prosince 2012. Pojem saunovací rituály znamená úkony, které dělá saunér při saunování. Polévá horké kameny aromatickou esencí, následně víří ručníkem, vějíři, vlajkami či jinými pomůckami vzduch v sauně, podává produkty k potírání kůže. Zanedbatelný není ani prvek zábavy, který se odvíjí od osobnosti saunéra. V Mistrovství ČR se hodnotila mj. saunérova technika práce s ručníkem, celkový dojem z předvedeného výkonu či vhodnost zvolené aromatické esence.

reklama