TZ: Show Jana Krause – 29. 3. 2013

Show Jana Krause logo Black backround Foto: Show Jana Krause logo Black backroundFoto: All

Politik Jiří Dienstbier, herečka Gabriela Míčová a lovec duchů Jaroslav Drábek se představí v další Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 29. března od 22.20 na Prima family.

Jiří Dienstbier – nejpopulárnější český politik, který drží prvenství v žebříčku popularity již od září 2011. Jeden z prezidentských kandidátů přišel nedávno o svou funkci místopředsedy ČSSD. Za konec své politické kariéry to však nepokládá, protože zůstává v Senátu a předpokládá, že tím, že nebude spjat s vedením, může svoji osobnost více vyprofilovat.

 

 

Gabriela Míčová – herečka, která letos získala Českého lva za nejlepší herecký výkon (film Odpad město smrt – prostitutka Romi) a minulou sobotu získala i cenu Thálie – opět za roli Romi – tentokrát za divadelní zpracování. Herečku si diváci prvotně spojí s divadlem Komedie, kde ztvárnila například Lídu Baarovou ve hře Goebbels/Baarová. „Mohla jsem Baarovou lépe poznat a přemýšlet, proč nějaká rozhodnutí udělala. Nechci ji ale hodnotit. Myslím, že ani v představení jsme nechtěli divákovi podsouvat jasný názor na její životní postoje," vzpomíná na svou zásadní roli. V současné době hraje ve Studiu Dva, Studiu Hrdinů, v divadle Na zábradlí a na jaře začne zkoušet na Kladně. A co říká o své roli prostitutky, za niž dostala Lva a která mj. vyžadovala, aby mluvila sprostě, spoře oblečená a vystavovala prsa? „Nebyla to první herecká příležitost, kdy jsem si mohla zahrát prostitutku," říká. Musela také točit v autentickém prostředí pražského Václaváku. „Bylo to takové noční dobrodružství. Měla jsem i nabídky. Nebo se na mě naopak tamní holky koukaly, že jsem v jejich rajónu nová a že mám táhnout pryč."

 

 

Jaroslav Drábek – lovec duchů. Česko je momentálně bez jediného oficiálního vatikánského exorcisty. A případů, kdy lidé zažívají podivné jevy, prý přibývá. Většina se o tom bojí mluvit, ale jiní zavolají na pomoc pana Drábka. Jaroslav Drábek funguje jako „zaháněč" duchů ze záhrobí. Pokud zažíváte paranormální jevy, slyšíte podivné zvuky a zažíváte podivné a nevysvětlitelné jevy, charismatický pan Drábek je ten, který vám může pomoci. Na pomoc si s sebou nosí ghostmeter – měřič přítomnosti duchů, tibetské žezlo duchovní síly vadžra, tibetský zvonek a svěcenou vodu. Podle pana Drábka duchové obvykle nevědí, že lidem škodí. Ke své existenci potřebují energii a tu odčerpávají právě z lidí, s nimiž žijí. „Lidi pak bolí hlava, náhle ztrácejí energii, bývají bez lékařského vysvětlení unavení – to jsou typické příznaky přítomnosti ducha," vysvětluje. Jaroslav Drábek se komunikací s duchy zabývá už 15 let. Založil a vede skupinu lidí, která se zaobírá přízraky. „Ale my duchy nevymítáme. My s nimi komunikujeme. Snažíme se je respektovat a oni respektují nás," říká muž, který se živí jako léčitel a bylinkář a přednáší na brněnské škole alternativních umění.

reklama