TZ: Show Jana Krause: československý Fellini, Češka se španělským temperamentem a jaký módní styl vyznává Jágr?

SJK_38.díl - J. Jakubisko, M. Töpferová, P. Jágrová Foto: SJK_38.díl - J. Jakubisko, M. Töpferová, P. JágrováFoto: All

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání režisér Juraj Jakubisko, zpěvačka Marta Töpferová a blogerka Pavlína Jágrová.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 24. května večer na Prima family.

Prvním hostem Jana Krause byl velký mág slovensko-českého filmu, legendární režisér Juraj Jakubisko, kterému se přezdívá Fellini východu. „Nepřinesl jsem vám jako dárek zlato, ale živé stříbro," uvedl režisér na úvod svůj dárek pro moderátora, své knižně vydané paměti s titulem Živé stříbro. „Je tam hodně sexu," podotkl host. Vyprávěl, že do knihy zahrnul mimo jiné své sexuální zážitky, například ten, jak v Praze zamlada přišel o panictví. „Přijel jsem do Prahy jako student na kolej, a než jsem s kufrem přišel do prvního patra, už jsem nebyl panic," popisoval režisér. Vzpomínal na dobu komunismu, kdy byl brán jako nepřítel státu, nepřítel Sovětského svazu a nemohl se příliš realizovat. „Vy se teď chystáte na nový velkofilm – Slovanská odysea," zajímal se moderátor. „Jsou tam tři velké války, je tam obrovský rozpočet, ale na přesná čísla se neptejte, to nesmím říct," upřesnil režisér. Moderátor se vyptával na pocity, s jakými se režisér sžíval s novým srdcem, které mu bylo před rokem transplantováno. „Mám o 10 let mladší srdce než moje žena Deána. Proto mi nabídli být prezidentem Ekofilmu, protože jsem úplně čistý. Žádné drátky, hadičky, jsem úplně biologický," pochvaloval si režisér život s transplantovaným srdcem. Podívali se na ukázku z tvorby Juraje Jakubiska – na film s českou herečkou Olgou Schoberovou. „To byla super sexbomba," nadhodil moderátor a zajímal se o aférku, kterou s ní svého času pan Jakubisko měl. „No, to bylo po dobu natáčení tohoto filmu, taky o ní píšu v té své knize," prozradil host. „Co na to vaše paní, když si četla v knize o vašich milostných zážitcích?" chtěl vědět moderátor. „Ona tu knihu ještě nečetla," přiznal režisér. Popisoval moderátorovi, jak v Praze začal žít „sladký život". „To bylo zajímavé období. Žil jsem v bytě, ale neměl jsem peníze na topení. Tak jsem měl v bytě postavený stan, protože jsem si myslel, že v něm se lépe zahřeju, vešel jsem do bytu, pak do stanu, pak do spacáku, rukavice, čepici. Ale bohužel tam stejně byla taková zima, že se pára srážela na horní plachtě stanu a kapala zpátky na mě," popisoval režisér. Moderátora zajímalo, jak vypadá režisérova spolupráce s jeho ženou, která mu dělá producentku. „Důvěřuje mi. Je mezi námi rovnováha, respektuje mě. A když je přísná, tak já jí to vrátím," prozradil režisér. „A doma vzdoruju tak, že na protest někdy něco nesním," dodal.

 

Jan Kraus přivítal dalšího hosta, zpěvačku Martu Töpferovou. Obdivoval její hlas, sytý alt. „Kde jste to sehnala?" vyptával se moderátor. „Tak to mám možná po tatínkovi, ten má taky sytý hlas," přemýšlela Marta, která je dcerou herce Tomáše Töpfera. Vzpomínala na dobu, kdy se v 11 letech s maminkou a sestrou odstěhovala do Spojených států. „To byl šok. Bylo to složité období. Nechala jsem tady kamarády, spolužáky," přiznala. Popsala, jak se po pěti letech, v roce 1991, se sestrou vrátily poprvé po revoluci do Prahy. „Přiletěly jsme tehdy do Amsterodamu letadlem a odtamtud jsme přijely vlakem do Prahy a zavolaly jsme tátovi, že jsme tady. Když jsme přejížděly hranice, měly jsme slzy v očích," vzpomínala Marta. Dostali se k tomu, že Marta se do Čech v poslední době vracela kvůli svému novému albu Milokraj, které je vůbec první, jež natočila s českým muzikantem. „Tomáš Liška, skvělý kontrabasista, se mi svého času ozval s tím, že slyšel moje cédéčko a že by se mnou rád něco natočil. Tak jsme to vyzkoušeli a začali jsme jezdit po vystoupeních a zpívat můj španělský a latinský repertoár," vyprávěla Marta. Moderátor probral s Martou, jak se naučila španělskému temperamentu. „To mám nějak v sobě. Třeba anglosaská hudba ve mně tak není," přemýšlela zpěvačka. Vysvětlila, proč se na svém novém albu začala věnovat českému a slovenskému folkloru. „Poslední dobou mě ta lidová hudba hodně oslovuje. A na festivalech na Moravě jsem začala nacházet podobný temperament v hudbě jako třeba v té španělské nebo v mexické," dodala Marta a podotkla, že nové album začne představovat na nadcházejícím turné.

 

Moderátor představil módní blogerku Pavlínu Jágrovou, autorku velmi úspěšného blogu, který denně navštěvuje 8 až 10 tisíc lidí. „Zároveň jste neteří hokejisty Jágra," upřesnil kvůli divákům moderátor. Moderátora zajímalo, jestli je mezi Pavlínou a dalšími módními blogerkami rivalita. „Ne, my jsme kamarádky, chodíme spolu na kafe," upřesnila Pavlína. „To říkají modelky taky, ale je to jinak," dodal sarkasticky moderátor. Pavlína popisovala, že na svůj blog dává každý den fotografie svého outfitu, aby bylo vidět, co má zrovna na sobě, a následně to na blogu popisuje. „Na tom blogu by mělo taky být oblečení na večer. A taky spodní prádlo, ne?" navrhl moderátor. „To byste viděla, kolik by vám přibylo návštěv," zdůraznil. „Prosím vás, kdy skončí ten trend kalhot s rozkrokem u země? Já si vždycky myslím, že je někdo nemocný a on je jen oblečený takzvaně trendy," postěžoval si moderátor. Pavlína upřesnila, že zrovna toto žádný trend není. Ujistila také moderátora, který se vyptával, kdy skončí trend sandálů, že sandály rovněž žádným trendem nejsou. „Co bude v trendu v doplňcích?" chtěl vědět moderátor. „Výrazný náhrdelník a náušnice," vysvětlila. Moderátora zajímalo, co je letos úplně mimo trend. „Já třeba nesnáším bílé kozačky. A mimo trend jsou určitě třeba i ty sandály, které jste zmiňoval," informovala Pavlína. Jana Krause zajímalo, jak hodnotí styl svého strýčka, Jaromíra Jágra. „Má svůj styl. Ale trendy asi moc nesleduje. Občas se podívá na můj blog, zhodnotí, co mi sluší a co ne," vyprávěla Pavlína. Popsala, že nemá ambice psát o módě do časopisu, že jí vyhovuje styl blogu, který je interaktivní. „Co strýček? Ten by se nějak nezapojil do vašeho podnikání?" zeptal se moderátor, když Pavlína prozradila, že by se jednou chtěla blogem živit. „Tak by mohl navrhnout třeba kulicha, ne? Jágr kulich, to by frčelo. Nebo by se mohl vyfotit s nějakou sukní, jak se směje," navrhoval moderátor.

 

reklama