TZ: Show Jana Krause: moderátorská stálice – prostě Mareš, oblíbené horoskopy a novodobé balzamování mrtvých

Show Jana Krause: Leoš Mareš, Michaela Kudláčková a Helena Šulíková Foto: Show Jana Krause: Leoš Mareš, Michaela Kudláčková a Helena ŠulíkováFoto: All

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání moderátor Leoš Mareš, bývalá herečka – současná věštkyně Michaela Kudláčková, a kosmetička nebožtíků Helena Šulíková. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 8. března večer na Prima family.

Jan Kraus na začátek přivítal známého moderátora Leoše Mareše. První host přišel se zážitky z „bohatého“ týdne. Pan Kraus se ho hned zeptal na nedávnou rvačku se svým sokem. Leoš ho uzemnil, že to bylo již minulý týden. „Ale jednou se to stát muselo,“ dodává. A doplnil: „Odříkaného chleba největší krajíc – násilí nemám rád. Ale asi se to už nebude opakovat, na večeři s paní Chýlkovou se nechystám.“ Pak ho moderátor dostal další otázkou na erotické video, které natočil se svou partnerkou. O tom Leoš prý vůbec neví a navíc na lodi, kde se to mělo točit, nikdy nebyl. Podle novinářů to nepopřel. „Což je pravda, protože mě nikdo nekontaktoval,“ potvrdil Leoš. Probrali spolu také účinkování v roli moderátora pěvecké soutěže a obecně přejímání takových velkých formátů ze zahraničí do ČR. Mareš hned prohodil: „Třeba TV Prima sama dokáže dělat takové show světového formátu.“ „Co děláte teď?“ vyzvídal Jan Kraus. „Pořád vstávám v pět ráno a jdu moderovat do rádia, vždy od pondělí do pátku. Ale už se mi také stalo, že jsem vstal v sobotu, jel do rádia, provoz je stejný takhle brzo ráno jako ve všední den, proto jsem si ničeho nevšiml. Přišel jsem do studia, přihlásil se do počítače, začal vysílat. Pak jsem volal kolegům, kde jsou, nikdo mi to nebral, což není nestandardní, až při vyhlášení soutěže mi volal posluchač a říká: ‚Je sobota, Leoši.‘ Tak jsem řekl nashledanou a v pondělí naslyšenou.“ „Přejděme k vašemu vztahu,“ vyzval Mareše moderátor, „jak dlouho už jste spolu?“ „Jeden rok,“ odvětil Leoš. „Tak to je na vás už docela dost,“ podotkl Kraus. „Podle kartářek se však vrátíte ke své bývalé ženě,“ doplnil moderátor show věštbu. „Jak jste na to přišel, chlape?“ zaburácel Leoš. „Já jsem takový bulvární týpek,“ rozesmál všechny moderátor. „Co se vám tady nelíbí?“ položil další otázku Kraus. „Já jsem celkově spokojenej, mám tuhle zemi rád a kopu za ni, jinde to není o moc lepší,“ myslí si Mareš. „Co třeba taxikáři?“ otázal se na obecný nešvar Kraus. „Jednou mě vezl jeden, tak mžoural, kroutil hlavou. Ptal jsem se ho, co mu je, a on říká, že včera měl boxerský zápas, dostal knock out a má výpadky vidění. Doporučil jsem mu, aby si šel lehnout. ‚Je to jen na 2–3 vteřiny, ještě odvezu vás a pak si půjdu lehnout,‘ odvětil taxikář s klidem.“ „Co říkáte na tolik nových televizí?“ ptal se dále moderátor. „Ve světě je to běžné, ale stejně tu zůstanou jen 4 hlavní.“ myslí si Leoš. „Kanál Mareš nechcete?“ popichoval ho moderátor. „To spíš vy byste měl mít TV Kraus,“ kontroval Mareš. Pak spolu probrali popularitu a „honění trika“. „Já jsme hodnej kluk,“ konstatoval Mareš. „Takže chcete dokazovat, že jste skromnější než kdysi a chytřejší, než si lidé myslí,“ uzavřel moderátorský duel Jan Kraus.

Jako dalšího hosta přivítal moderátor dětskou herečku Michaelu Kudláčkovou. Probrali spolu herecké začátky, Michaela Kudláčková hrála asi v šesti úspěšných filmech, ale pak ji dvakrát za sebou nevzali na konzervatoř. Tak to vzdala a začala se věnovat psaní a věštění. Sama přiznává, že jí vychází 70 procent předpovědí. Napsala knihu o výchově dětí podle znamení. Zjistila si, že pan Kraus je Lev. „Ale potřebuji přesnou hodinu a místo narození,“ vysvětlovala, jak postupuje při přípravě horoskopu. „Jaký třeba nemůže být Lev?“ zvědavě se tázal pan Kraus. „Lev nemůže být ryba,“ vysvětlila věštkyně. „No to jste mi pomohla,“ smutnil moderátor. „No v podstatě člověk může mít jakékoliv vlastnosti, protože může být v nějakém znamením, ale žije podle jiného znamení,“ sdělila paní Kudláčková. „Tak na co to pak je?“ zbystřil Jan Kraus. „No z většiny to sedí,“ řekla Michaela. „Co můžete třeba zkazit u výchovy Vodnáře?“ ptal se dále Kraus. „V podstatě nic, to je silná bytost. Váha zas potřebuje harmonii,“ pokračovala věštkyně. „Vy jste taky ve Lvu, tak co pro nás Lvy není dobré znamení?“ ptal se dál moderátor. „Třeba střelec,“ doplnila paní Kudláčková. „No jasně, prd ho do lva a je po lvu. Vy jste co, Leoši?“ ptal se Jan Kraus. „Býk narozený v Berouně,“ odvětil Leoš. „Co s bejkem?“ sdělila suše Michaela. „Také vykládáte karty,“ upozornil moderátor. „Ano, ale je to lepší osobně, nemám ráda vykládání přes skype, telefon nebo televizní obrazovku. To je byznys. Myslím si, že tyhle věci by měly mít také etiku,“ vysvětlila svůj vztah k věštění paní Kudláčková. „Co si myslíte o těch lidech, kteří se dovolají do televizního věštění?“ chtěl vědět Jan Kraus. „Je mi jich líto, ty lidi to berou vážně a říkat jim něco takhle narychlo a od boku je nefér,“ shrnula Kudláčková. „Jakou máte klientelu?“ zajímal se Kraus. „Za mnou hlavně chodí ženy a chtějí řešit především vztahy. Nemůžete jim lhát, ale zase jim nemůžete říct úplně pravdu, že už se k nim třeba jejich Ferda nikdy nevrátí,“ popsala paní Michaela úskalí své práce. Moderátor se zeptal: „A už k vám někdy pak přišel Ferda?“ „Ano, ale musíte zůstat nestranný,“ zdůraznila věštkyně. „Sama si také vykládáte?“ vyzvídal moderátor. „Ano, ale méně. Já jsem narozena 21. 8. 1968 v 5:45 – to je blbý datum. Maminka mi vyprávěla, že o půlnoci v rozhlase říkali, že Rusáci překročili hranice, původně mě měla rodit až za týden, ale jak se lekla, tak začala rodit. Já jsem se narodila u Apolináře a naproti už hořela dětská nemocnice a hned hodinu po porodu jim donesli mimina a museli do krytu. Já sama mám čtyři děti – holky a neumím si to představit, že bych takhle rodila,“ popsala své osudy paní Michaela. „A s kolika tatínkama je máte?“ mámil z kartářky moderátor. „Se třema,“ prozradila Michaela. „Já mám také čtyři děti s třema ženama – čtyři kluky,“ porovnal moderátor. Dále chtěl vědět, s kterým miminkem je nejméně práce. Paní Kudláčková odpověděla, že s Kozorohem, protože ten se v podstatě vychová sám.

A do třetice přišla Helena Šulíková – kosmetička mrtvých. „Jaká je vaše profese?“ uvítal ji moderátor. Paní Šulíková odvětila, že thanatopraktik – balzamovač zesnulých. „Neměla jste strach? Jak jste se k tomu dostala?“ pálil Jan Kraus jednu otázku za druhou. „Měla, ale postupně jsme si zvykla. Byla to rodinná firma a tatínek chtěl, abych to vystudovala. Jsme jediní s otcem, kteří se tomu v ČR profesně věnujeme. Je to povinně potřeba např. pro transport cizinců letadlem – kvůli infekčnosti, nejen kvůli vzhledu,“ vysvětlovala paní Helena. „To si při tom pustíte třeba rádio?“ tázal se Jan Kraus. „Netančím, nezpívám si, nejím při tom,“ vyprávěla dále kosmetička mrtvých. „Takže vlastně taková operace, kde nic nehrozí,“ všiml si moderátor. „V Čechách je balzamování pořád vzácné a mnozí lidé o tom ani nevědí. Spíše se provozují kosmetické úpravy před vystavením zesnulého. Třeba v USA je to ale standardní praxe,“ popisovala svůj byznys paní Šulíková. Pan Kraus se dále zeptal, zda je veselý člověk. Odvětila, že ano, že se ráda baví, vtipkuje s kolegy z práce. Moderátor se zajímal, zda je paní Helena vdaná. Odpověděla, že ano. „A co pan manžel dělá, žije?“ zjišťoval Kraus. „Žije, je hasič. Pomáhá mi, občas,“ doplnila kosmetička mrtvých. „Je nějaký vývoj v oboru?“ chtěl dále vědět moderátor. „Ano, mění se technologie, balzamovací oleje. Existují speciální make-upy pro mrtvé i podle cílové barvy pleti,“ popsala zpovídaná. „Ale pořád většina společnosti má obavy či ostych?“ ptal se moderátor. „To je asi přirozené, ale je potřeba ukázat, že to není nic nenormálního. Já mám spíš problém s někým na hranici života, tam nevím, co mám dělat,“ vyprávěla Helena Šulíková. Jan Kraus se obrátil na Michaelu. „Nemůže tam mít duchy?“ Michaela odpověděla rychle: „Tam ne, ti se vyskytují, tam kde žili, ale není to duch, ale zbytkové vědomí.“ Kraus pokračoval v otázkách: „Kde máte sál?“ Paní Helena prozradila, že přímo v pohřební síni. Popsala, že je hrdá na to, co vybudovala. „Je to drahé, kolik stojí kompletní balzamace celého těla?“ ptal s moderátor. „Na české poměry ano. Stojí dvacet tisíc korun,“ upřesnila Helena. „To není drahé. Horší je to pro pozůstalé,“ uzavřel moderátor.

 

reklama