TZ: Show Jana Krause: Politika, herectví a duchové – whau!

Show Jana Krause - 30.díl - J. Dienstbier, G. Míčová a J. Drábek Foto: Show Jana Krause - 30.díl - J. Dienstbier, G. Míčová a J. DrábekFoto: All

Proč se u nás odstavují nejoblíbenější politici? Kraus mučil herečku – Thálie, nebo Lev? Straší na Pražském hradě?

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání politik Jiří Dienstbier, herečka Gabriela Míčová a lovec duchů Jaroslav Drábek.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 29. března večer na Prima family.

Prvním hostem Jana Krause byl jeden z prezidentských kandidátů a dlouhodobě nejoblíbenější politik v ČR Jiří Dienstbier, který nedávno neobhájil svůj post místopředsedy v ČSSD. „Proč se vás strana nyní zbavila, když jste mezi lidmi tak oblíbený?" zajímal se moderátor. „Kdo je oblíbený zvenku, nemusí být oblíbený uvnitř," vysvětlil pan Dienstbier. Moderátora zajímalo, co si myslí o té „pražské šmelině", která se před časem odehrála na magistrátu. „Tehdy se spojila ČSSD s ODS a my jsme tomu mezi lidmi říkali prasárna," připomněl nedávnou magistrátní minulost moderátor. „A vy jste byl tehdy razantně proti," dodal na adresu hosta. „Samozřejmě tenhle přístup ze strany politiků je nebezpečný, lidi ztrácejí v politiky důvěru," zamýšlel se host. „Ale naděje, že se to zlepší, tady je," dodal pan Dienstbier. „Nemáte strach, že by se za pár dní mohlo objevit nějaké trestní oznámení. Třeba že jste ukradl mávátko?" nadhodil s nadsázkou moderátor a Jiří Dienstbier ho ujistil, že se nějaké takové trestní oznámení už objevilo, krátce před nedávným sjezdem. Moderátora zajímalo, jak se pan Dienstbier dívá na majetková přiznání politiků. „Vždyť ten berňák na to může přijít sám, když vidí, že politik má určitý příjem a staví si barák za 20 miliónů," nadhodil moderátor. „Berňák na to může přijít, ale nic víc nemůže. Protože nejsou uzákoněná ta majetková přiznání," vysvětlil host. „A víte, že si tady v té zemi někdy připadám jako kretén? Všechno je tady legální," pozastavil se moderátor nad legislativou. „Teď se do vás pouštěli ostře s tou žalobou za velezradu na prezidenta," začal další téma moderátor. „Že to zastavili, to bylo špatně i pro Václava Klause, protože se nemohl obhájit a vysvětlit, jak to s tou amnestií bylo," vysvětloval pan Dienstbier. Moderátora zajímalo, jakou má pan Dienstbier představu o výsledku parlamentních voleb. „Vyhraje sociální demokracie a bude vládnout v jednobarevné vládě," ujistil moderátora.

Moderátor přivítal herečku Gabrielu Míčovou, která v poslední době vyhrála „všechny ceny, co lze vyhrát", jak konstatoval moderátor. „Vy jste ty ceny dostala za roli prostitutky, což muselo být hrozně těžké zahrát," zajímal se moderátor. „A točilo se to autenticky. Jak ono to funguje?" chtěl vědět moderátor. „Není to příjemné. Jste taková oběť, čekáte, co se stane. Dokonce mě jeden muž oslovil, ale to už na mě zavelel štáb, ať se vrátím, a já přeběhla na druhou stranu ulice," popisovala Gabriela. „On je to drastický příběh. Neměla jste s tím problém?" chtěl vědět moderátor. „Myslím, že výhodnější je v tom hrát, než se na to dívat," vysvětlila Gabriela. „Já jsem si zvykla za těch deset let v Divadle Komedie, tam jsem umírala pořád. Dokonce pár sebevražd jsem hrála," dodala Gabriela. „Umlátila jsem se v jednom představení hlavou o zeď. Pak jsem si v jiném představení podřízla tepnu. To byla krása, jak ta krev vystříkla!" popisovala Gabriela. Dodala také, že občas hrála týrané ženy. „A třeba nějakou vlídnou ženu jste někdy hrála?" pozastavil se nad výčtem jejích hereckých zážitků moderátor. „Hrála jsem pro děti Alenku," odpověděla. „Co těm vašim cenám říkalo okolí? Všechny ceny jste letos shrábla. Nějaké nové nabídky přišly?" zajímal se moderátor. Když ho Gabriela ujistila, že zatím žádná nabídka nepřišla, netvářil se překvapeně. „To je tady normální, tady je takové klima. Dostala jste ceny, tak teď seďte chvíli výchovně s těmi cenami doma," dodal moderátor. Moderátor chtěl vědět, kterou z cen považuje Gabriela za nejcennější. „To se nedá říct. Všechny jsou pro mě stejně cenné," odpověděla Gabriela. „To je český alibismus. Které z těch cen si vážíte nejvíc? Tak se zamyslete," naléhal moderátor. „Nevyberu favorita," bránila se Gabriela. „Vyberete," ujistil ji moderátor. Po několikaminutovém naléhání a ke spokojenosti moderátora Gabriela nakonec dospěla k závěru, že za cennější považuje svým způsobem Thálii.

Moderátor představil dalšího hosta Jaroslava Drábka, který se zabývá paranormálními jevy a entitami. „Lidově duchové," shrnul to moderátor. „Když se začne doma hýbat almara, slyšíte kroky, když se říká, že v domě straší. Tak to si vás pak lidé volají?" chtěl vědět moderátor. Host předal panu Krausovi dárek – vestu, která ho ochrání. „Před čím?" chtěl vědět moderátor. „Před zimou. Ta se objeví vždycky, když tam je někde duch," vysvětlil pan Drábek. „Třeba nějaká paní nám psala, pořád za mnou něco leze do postele, stahuje to ze mě přikrývku. Její manžel spal vedle a nic neslyšel. My jsme kvůli tomu případu přišli. Napřed jsme proměřili to místo, jestli tam nejsou třeba nějaké elektromagnetické vlny, které by to mohly způsobovat," popisoval pan Drábek. Ukázal panu Krausovi, jaké pomůcky s sebou k případům vozí. Popisoval, jak jsou duchové vidět. „Někdy jsou vidět jako obláček. Další možnost, druhá úroveň, jak říkáme, je, že o sobě dá vědět tak, že klesne teplota. Třeba o deset stupňů. Další úroveň je, že z vás duch začne stahovat peřinu. A pak děláme to, že toho ducha odvedeme," vysvětloval pan Drábek. Prozradil, že některým ženám se pak po duchovi může i stýskat. „Ony si zvyknou. Zvlášť, když jsou to duchové – chlapi," dodal. Ukázal panu Krausovi ghostmeter, jehož pomocí se měří přítomnost duchů. Takový přístroj se u nás neprodává, přivezl si ho z Ameriky. „Tak se zeptejte, jestli tu někdo je, kromě nás všech, kteří tu jsou," pobavil pan Drábek diváky. Popsal případ, k němuž jejich skupinu přivolali z Přimdy. „Tam nás duchové dokonce i šťouchali do žeber. To jsme si skoro cvrnkli do textilu. Vona s tím tolik čurina není," vyprávěl pan Drábek. Pokračoval, že v Praze v Krči taky řešili jeden případ. „Tam jsem dostal od ducha dokonce berlí," prozradil. Nejhorší odrůda ducha je prý navrátilec. „Ten člověk, na kterého se ten duch přilepí, začne chřadnout, sníží se teplota v místnosti," popisoval pan Drábek. „Tak Navrátila já měl na podzim. Já myslel, že to je chřipka, ale on to byl Navrátil!," došlo moderátorovi.

 

 

reklama