TZ: Show Jana Krause: Pražský výběr komplet, krása a inteligence v symbióze a saunérské překvapení.

TZ: Show Jana Krause 28.díl - J. Kraus a Pražský výběr Foto: TZ: Show Jana Krause 28.díl - J. Kraus a Pražský výběrFoto: All

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání kapela Pražský výběr, Miss IT 2012 Jana Vitoušková a saunérka Helena Kopřivová.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. března večer na Prima family.

Hostem Jana Krause byly čtyři pětiny členů legendární pražské kapely Pražský výběr. „Já mám při pohledu na vás jediný problém, už od dětství mám zafixované, že rocker je poněkud mladší," nadhodil hned na začátku jízlivě moderátor. Michael Kocáb s nadsázkou vysvětlil, jak k tomu došlo, že kapela od loňského podzimu, kdy začalo jejich turné, zažívá comeback. „Jednou jsem se podíval na nějakou starou fotku kapely a řekl jsem si, že kluci už tady dlouho nebudou a že bychom měli překonat všechny naše spory, které mezi námi byly, a ještě něco společně zkusit," vysvětlil Michael Kocáb. Jan Kraus probral s jednotlivými členy kapely, jak „staré" mají nejmladší děti – s narážkou na to, že mají většinou druhé partnerky a rodiny. „Já si vás pamatuji v tom největším laufu a teď jsem vás viděl v kavárně s jednou lahví piva a to ještě nevím, jestli byla vaše," rýpnul si moderátor do jejich věku. Jana Krause zajímalo, proč Michael Kocáb nekandidoval na prezidenta. „Musel jsem to slíbit klukům. I když jsem si chvílemi říkal, že bych do toho měl jít už kvůli těm poznámkám ze strany různých lidí, že prezident nemůže být bývalý rocker," odpověděl Michael Kocáb. Moderátor nadhodil, že jsou jedna z „nejemigrovatelnějších" kapel. „Měli jste dva bubeníky a oba za komunistů utekli," rozvinul svou úvahu. Vilém Čok prozradil, že oba bubeníci, jak Jirka Hrubeš, tak Klaudius Kryšpín vlastně tehdy utekli do ciziny za ženskými. Michal Pavlíček upřesňoval, že Jirka Hrubeš sice tehdy do emigrace následoval Janu Kratochvílovou, ale hlavně už ho tak vytočil komunismus, že neměl sílu tady zůstat. Moderátor se vrátil do současnosti a vyptával se, jestli kapela bude hrát dál? „Budeme. Máme teď před sebou druhou půlku turné a odehrajeme tři velký koncerty," vysvětlil Vilém Čok. Michal Pavlíček k tomu pro pobavení všech dodal, že namísto různých drog si s sebou na koncerty dnes bere prášky a namísto láhve alkoholu tlakoměr. Prozradil, že má na prášky dokonce „pořadač" a že to nesmí splést. „A proč máš ty sluneční brejle?" zajímal se moderátor. „To je image. Ale můžu je klidně sundat," rozesmál Michal Pavlíček publikum i moderátora. „Jo, to je image. Já myslel, že to je šedý zákal," reagoval moderátor. Moderátor na to navázal s dotazem, jak to má vlastně kapela věkově. „Sedmdesátník Mick Jagger nám to jistí. My máme před sebou ještě dvacet let hraní," ujistil moderátora Michael Kocáb. „My sice vypadáme trochu unaveně, ale my si tu energii šetříme a na té show to pořád vypadá skvěle," řekl Kocáb. Dodal, že kvůli tomu, aby byl ve formě a zvládl koncert, jezdí na kole. „15 kilo jsem musel zhubnout před koncertem, abych to vůbec dal," vysvětlil. Michal Pavlíček přiznal, že on má jinou věc k řešení – kytara přes to jeho bříško dostává trochu jiný úhel a může to být pro něj jako pro kytaristu občas trochu problém. Dodal, že turné je tento rok ve stylu „starého“ Výběru, ale že příští rok bude určitě nějaká nová věc.

 

Jan Kraus přivítal historicky první Miss IT, Janu Vitouškovou. „Jaká byla podmínka, abyste se soutěže mohla zúčastnit?" ptal se moderátor. „Studium nebo práce v oboru IT," vysvětlila Jana. Přiznala, že kvůli soutěži byly ze strany různých mužů narážky, že jde v případě těchto miss IT jen o to, že pracují někde v kanceláři s počítačem. Jana vysvětlila, že sama obor IT studuje, takže má blízko nejen k počítačům, ale i k programování. Prozradila, že žije v Liberci, a když si chce odpočinout, jde se projít do hor, nebo hraje počítačové hry. „Co dělá partner, když hrajete?" zajímal se moderátor. „Hraje se mnou," ujistila ho Jana. Když se ozvali členové Pražského výběru, že také hrají hry a že by si mohli zahrát spolu, navrhl moderátor, že by mohl hrát případně s Janou proti kapele. Jana prozradila, že pracuje pro jeden e-shop jako grafička a webová analytička a že nejčastějšími zákazníky jsou muži mezi 35–50 lety. „Dělám taky webovou analýzu, zjišťuji, odkud k nám zákazníci chodí," dodala Jana, která se rovněž věnuje modelingu. Jan Kraus na obrazovce ukázal divákům Janinu fotku, kde byla na „tematické" velikonoční fotce jako „sexy" zajíček. „Ouška mám, tak je to trochu velikonoční," vysvětlila neobvyklé sexy pojetí Velikonoc. „Při příležitosti zvolení nového papeže mi to připadá obzvlášť vhodné," komentoval to ironicky moderátor. Probral s Janou, jakožto s IT odbornicí, jaké má například nároky na partnera, kdyby ho měla charakterizovat z hlediska procesoru. „Jakou má mít třeba paměť?" rozebíral moderátor. „Třeba tak 8 giga," překvapila ho Jana. „Paměť musí být aspoň 16 giga, ne?" divil se moderátor a dodal, že sám má paměť aspoň 48 giga.

 

Moderátor přivítal Helenu Kopřivovou a přijal od ní dárek z Valašska – pálenku. Helena se představila jako bronzová vítězka mistrovství v saunování. „Saunovací rituály jsou o tom, že saunér nebo saunérka tam běhá, provádí různé pohyby," vysvětlovala Helena. Moderátor si nechal přinést saunu a požádal Helenu, aby mu předvedla nějaké saunovací rituály. „To jste si ale naběhl, protože do sauny nemůžete jít oblečený. Nechám vám trenýrky, ale jinak jsem vám přinesla prostěradlo, které si můžete vzít na sebe," zaskočila moderátora saunérka. Moderátorovi nezbylo nic jiného, než vyhovět požadavku saunérky a za saunou se převlékl do prostěradla a za aplausu diváků vstoupil do sauny. Saunérka vysvětlila, že zatímco se moderátor orosí, udělá mu peeling, bude ho pak ovívat a tvářit se, že „šufánkem" jako polévá horké kameny, které ovšem v této infrasauně nejsou. „Namažte si to na sebe, odstraníme odumřelé buňky," dávala Helena instrukce šokovanému moderátorovi, zatímco mu do ruky podala kelímek s peelingem (směs kávy a domácího medu). „Zatím si tady připadám, jako bych jel v tramvaji," posteskl si moderátor a k nemalému pobavení diváků dodal, že takhle jako Heleně, která ho před všemi svlékla do trenýrek, nenaletěl asi dvacet let.

 

reklama