TZ: Tajná láska farmáře Josefa

FHŽ - III_8: Helena Foto: FHŽ - III_8: HelenaFoto: All

I když to vypadá, že někteří farmáři minule dopadli jako sedláci u Chlumce, ve čtvrtek uvidíme, že všechno může být jinak. Jakmile holky zjistily, že Zdeněk a Irena to spolu táhli do časných ranních hodin, raději se sbalily a odjely domů.

Zdeňka to možná trochu mrzí, ale Irena je ráda. „Konečně do toho můžeme pořádně šlápnout,“ vidí to se svou mladistvou energií. Josef se skoro vyřadil sám. Po přiznání, že je v jeho životě ještě jiná žena, vzaly nohy na ramena všechny tři slečny. Jana to oplakala, ale Josef se může plně věnovat Heleně. Mirek poslal domů Janu. „Bolí to,“ svěřila se. Zjevně ji samotnou zaskočilo, jak ji myslivcovo rozhodnutí zasáhlo. Kdo je ale nyní favoritkou, zbylé ženy netuší. Ani farmářka Jana nehýří projevy citu, natož že by padla nějaká ta pusa. Domů poslala nejmladšího Petra, zbyli jí Jirka a Martin. Ten je jí bližší. Je ale připravený na vážný vztah? Na Láďově farmě zůstaly Kristýna a Martina. Které z nich přijde dát farmář pusu až do ložnice? Uvidíte ve čtvrtek 11. dubna ve 21.35 na Prima family v pokračování úspěšné show Farmář hledá ženu.

Jana si ráda trochu přispí, a tak snídaně i kuchyně jsou po ránu na Martinovi a Jirkovi. Tomu se moc nelíbí, že se Jana „nechá obskakovat“. Martin to bere s nadhledem. A Jana jde ještě dál. „Zvládnete to sami?“ zkusí, jak si muži poradí, a nechá jim volnou ruku při krmení. Pro Martina je práce se zvířaty méně stereotypní a stresující než dohadování s lidmi na stavbě, ale uvědomí si, že po složitém rozvodu možná ještě není připraven na další vztah. „Musela by mě klofnout sama,“ vidí to. Může ale něco takového od Jany očekávat? Ta zase marně doufá v onu pověstnou jiskru a čeká na větší otevřenost. Nebo to vyřeší čas? Jirka by o Janu moc stál, ale uvědomuje si desetiletý věkový rozdíl. I Jana cítí, že každý z nich prožívá jinou životní etapu. Ona chce rodinu, Jiří už spíš klid a pohodu…

Josef na své tvrzi mezi kočkami a pavouky rozhodně nesmutní. Nemůže dočkat příjezdu čtyřiatřicetileté Heleny, své tajné lásky, která se mu sama ozvala. „Už po prvním e-mailu jsem si řekl – to by mohla být ona!“ Při pohledu na fotku ho prý úplně zamrazilo. Prostě člověk míní, život mění… Helena pracuje jako profesionální záchranářka volně žijících živočichů, především dravců a sov. Když obejme atraktivní dlouhovlasou blondýnu, je Pepa jako vyměněný. „Už jsem skoro nedoufal, ale je to, jako když se známe odjakživa,“ říká zamilovaný farmář, který Heleně předvádí svou ochočenou klisnu Berušku a pak se jako princ prohání volnou krajinou, zatímco ho Helena fotí. Je to ona silná a praktická bytost, kterou vedle sebe potřebuje? Podaří se jí probudit ve farmáři i takovou přízemní touhu, jako je hlad?

 

 

Láďa pod záminkou, že musí něco vyřídit v sousední vesnici, unáší Kristýnu, aby s ní mohl být sám. Vezme ji do stáje, aby viděla, do čeho jde. „Umí mi dát najevo, že se mu líbím,“ oceňuje Kristýna. Ladislav přitom přiznává, že není tak zamilovaný, aby se mu podlamovala kolena, ale určitě touží Kristýnu poznat blíž, líbí se mu její temperament. Na výlet na hrad Švihov ale vyrážejí ve třech, vlastně ve čtyřech, protože Martina má s sebou i malou v kočárku. Pro Láďu je zvláštní pocit být ve společnosti dvou dívek, které o něj mají zájem, Martina se také necítí nejlépe. Co se dozví, když se odhodlá k zásadnímu rozhovoru ve dvou?

Zdeněk využívá situace. Zůstali s Irenou sami, tak si ji pořádně prověřuje. Začne ve stáji a jen se utvrdí, že si vybral pracanta s pořádným fortelem. „Šikovná holka,“ libuje si. „Jsem mile překvapen, že se najde holka, která by stála o takovou práci. Ale dostala by k ní chlapa, který ji v každém případě podrží,“ slibuje zemitý farmář. Už se těší na symbiózu, oceňuje společné jídlo i dělbu práce. Zvládne Irena řídit traktor? Zatím jí všechno přijde spíš jako zábava, ale plánuje i skutečný odpočinek. Kam pozve svého dříče po práci? Veselé Hanačce se líbí okamžiky plné překvapení a vzrušení: „Není to nuda, je to pěkně živý. Vztah mezi námi začíná být hodně zajímavej.“ Baví ji pobyt na Zdeňkově statku i pán domu. A to ještě netuší, jaký adrenalin ji v noci čeká. Telátko se rozhodlo, že přijde na svět…

V Podkrkonoší u Mirka to stále vypadá spíš jako letní brigáda. Jana odjela, Libuše přesadí kytky a Eva jde s pánem domu na brambory. „Ta země je tak úrodná, nejsou to ty zpopelněný předchozí manželky? Možná na něj ještě nepřišel čas říje,“ konstatuje Líba se svým specifickým smyslem pro humor. Chybí jí špetka dvoření a zájmu z Mirkovy strany, nechce ale bojiště opouštět předčasně. Zatím neví, „zda si má raději pořídit chlapa, nebo ještě dalšího psa“. Ale ani Eva necítí nějaký větší zájem: „Jsme tu čtvrtý den a moc zážitků jsme neměly,“ lituje Evík. Chybí jí osobní rozhovory a zájem ze strany hostitele. Zato Mirek si celkem libuje, jak šikovné, pracovité, spolehlivé a ochotné ženy tu má. Čas však běží a jako správný lovec by si měl vybrat cíl a zamířit. Rozhodne to odpočinková chvilka u ohýnku? Nebo snad polibky na dobrou noc?

reklama