U Pavouka si Zdeněk Pohlreich zahraje na manželského psychologa. Sledujte Ano, šéfe!

Ano, šéfe 2 (4) U Pavouka Foto: Ano, šéfe 2 (4) U PavoukaFoto: All

Paní Zuzana si před dvěma a půl lety s manželem Jiřím otevřela v Hořesedlech restauraci – penzion „U pavouka“. Původně stál na místě neopravený dům, který manželé celý zrekonstruovali a upravili do konečné podoby podle svého vkusu. Podnik ale nefunguje. Reprízu pořadu sledujte ve 22.30 na Primě.

 

Zuzana je perfekcionistka, kuchaři nedovolí dělat nic z prášku, dokonce i knedlíky dělají čerstvé a bramborová kaše z brambor je v jejich restauraci samozřejmostí. Rádi by konkurovali vyhlášené zájezdní krušovické restauraci U lípy. Restaurace prosperovala dobře zhruba první rok, pak šla ale prudce dolů. Majitelka to připisuje tomu, že se do restaurace začali stahovat místní, přestože se tomu už od začátku chtěla vyhnout. Pro mladé proto nechala udělat zvláštní místnost: „hernu“ s kulečníkem, šipkami atd. a pro starší „štamgasty“ zase oddělenou formanku. Jenže mladí prý ve své místnosti nezůstávají, rychle tam zalezou, jen když přijde ona, protože se jí všichni bojí. Prostředí restaurace tak trpí, je méně „restaurační“ a více „hospodské“.

 

Zuzanin manžel je nesmírně hodný člověk. Personálu vše odpustí, a i když mu tam kradli, nevěřil tomu, dokud zoufalá Zuzana nevymyslela lest a číšníka nechytila přímo při činu. Zuzana mu neustále nadává. Nadává i personálu a místním, kteří „lezou, kam nemají“ a nezůstávají striktně na svých místech, která jim určila. Tím vším si vysloužila přezdívku „Ďábel“, zatímco jejího manžela mají všichni za „Anděla“.

 

Kuchař František je neschopný, Zuzana by ho chtěla vyhodit, jenže už dlouho nemůže nikoho najít, a on se chová, jako by měl místo pojištěné na doživotí. Druhý kuchař je Zuzanin strýc, který přišel spíš na výpomoc, protože je vyučený v oboru a Zuzana nemohla nikoho sehnat. Zůstat tu ale nechce. S personálem má Zuzana vůbec potíž: zrovna před týdnem vyhodila další číšnici, protože jí z kanceláře, kde spala jen ona a její přítel, zmizelo 30 000 Kč.

 

Zuzanin manžel Jiří je vyučen v oboru. Vždycky pracoval jako zaměstnanec a i Zuzana, která v oboru není vyučena, se živila jako servírka. Změnu role ze zaměstnance na majitelku Zuzana zvládla bravurně, její manžel se ale i nadále chová, jako by jeho zaměstnanci byli kolegové, drží s nimi basu, snaží se je chránit před svojí ženou, které tak ubírá autoritu, a omlouvá je, i když ho okrádají. Šéfa Zdeňka Pohlreicha pozvala na pomoc sama Zuzana – stav její restaurace se jí už zdá neudržitelný a doufá, že jeho rady snad konečně pomohou. Jak se obávanému postrachu ledabylého personálu podaří rozplést sítě problémů U pavouka?

reklama